گیلانیان
چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲ Wednesday, 29 March , 2023
آگوست 30, 2011 کد خبر : 2619 خبر ها

با تأیید مقامات الجزایری :

افشای چگونگی ورود خانواده قذافی به الجزایر

افشای چگونگی ورود خانواده قذافی به الجزایر

گیلانیان : در حالی که مقامات الجزایر، خبر ورود خانواده قذافی و احتمالا خود قذافی را به الجزایر تأیید کرده‌اند، جزییات خروج آنان از لیبی نیز منتشر شده است.
خبرگزاری رسمی الجزایر خبر داد: وزیر خارجه الجزایر، ورود صفیه قذافی، همسر معمر قذافی به همراه دخترش عایشه و دو پسرش محمد و هانیبال قذافی را از راه مرز زمینی الجزایر و لیبی به این کشور تأیید کرده است.

بنا بر این گزارش، وزارت خارجه الجزایر همچنین بر پایه بیانیه‌ای اعلام کرد: خبر حضور خانواده قدافی را به آگاهی سازمان ملل متحد و شورای انتقالی لیبی رسانده است.

اما خانواده قذافی چگونه به الجزایر گریختند؟

روزنامه الجزایری «الشروق»، جزییاتی درباره فرار خانواده قذافی به الجزایر منتشر کرده است.
بنا بر گزارش این روزنامه، خانواده قذافی به همراه همراهانشان در قالب یک کاروان ۳۱ نفره با هفت خودروی ضدگلوله از مرزهای غربی الجزایر وارد این کشور شده‌اند.

این گزارش می‌افزاید: مقامات مرزبانی الجزایر در نخستین مرحله به کاروان خانواده قذافی و همراهان اجازه ورود به لیبی را نداده و این کاروان، دوازده ساعت در مرز لیبی و الجزایر معطل می‌ماند تا اینکه مقامات بلندپایه الجزایری، اجازه ورود خانواده قذافی را به لیبی به صادر می‌کنند.
گزارش‌های منتشره اخیر، در حالی است که پیشتر برخی منابع خبری از کشته شدن هانیبال قذافی خبر داده بودند.
محمد قذافی هم که پس از دستگیری توسط انقلابیون از دست آنان گریخت، با این حال، هرچند برخی خبرگزاری‌ها از حضور معمر قذافی و فرزندش سیف الاسلام در لیبی خبر داده‌اند، تاکنون مقامات الجزایری درباره حضور معمر قذافی در این کشور خبری را منتشر نکرده‌اند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی