گیلانیان
پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ Thursday, 30 March , 2023
اکتبر 14, 2014 کد خبر : 30498 خبر ها

رهبر معظم انقلاب در دیدار هزاران تن از قشرهای گوناگون مردم؛

القاعده و داعش را برای تفرقه و مقابله با جمهوری اسلامی ایجاد کردند

القاعده و داعش را برای تفرقه و مقابله با جمهوری اسلامی ایجاد کردند

گیلانیان : هیچ یک از پیروان فرق اسلامی در «اصل وقوع غدیر خم و جمله شریف پیامبر ختمی مرتبت» یعنی من کنت مولاه فهذا علی مولاه تردیدی ندارد. شبهاتی نیز که اکنون درباره معنای این جمله تاریخی، به ذهن نوکیسه‌گان فکری می‌رسد‌‌، همان سخنان هزار سال پیش است که علمای بزرگ به آن‌ها پاسخ داده‌اند.

صبح امروز (دوشنبه) حضرت آیت الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در خجسته عید سعید غدیر در دیدار با هزاران تن از قشرهای مردمی، «نصب امیرمؤمنان به امامت» و «توجه و پرداختن اسلام به سیاست و حکومت» را دو مفهوم اساسی واقعه غدیر خم خواندند و با تأکید بر ضرورت حیاتی اتحاد و همبستگی مسلمانان افزودند: هرکسی و هر اقدامی که موجب تحریک احساسات طرف مقابل و اختلاف شیعه و سنی شود، به «امریکا، انگلیس خبیث و صهیونیزم» یعنی به وجود آورندگان جریان جاهل، متحجر و وابسته تکفیری کمک می‌کند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با تبریک عید بزرگ غدیر، واقعه مهم و پرمغز غدیر خم را از مسلمات تاریخ اسلام خواندند و خاطرنشان کردند: هیچ یک از پیروان فرق اسلامی در «اصل وقوع غدیر خم و جمله شریف پیامبر ختمی مرتبت» یعنی من کنت مولاه فهذا علی مولاه تردیدی ندارد.

ایشان افزودند: شبهاتی نیز که اکنون درباره معنای این جمله تاریخی، به ذهن نوکیسه گان فکری می‌رسد‌‌ همان سخنان هزار سال پیش است که علمای بزرگ به آن‌ها پاسخ داده‌اند.

رهبر انقلاب با اشاره به معنای رایج جمله شریف پیامبر در غدیر خم، یعنی نصب امیرمؤمنان به امامت و نیز وصایت پیامبر افزودند: این جمله معنای مهم دیگری هم دارد که نباید از آن غفلت شود و آن پرداختن اسلام به امر حکومت و سیاست امت است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به تبلیغات هدفمند دشمنان امت اسلامی برای جدا کردن اسلام از سیاست و منحصر کردن دین شریف در مسائل شخصی و خصوصی افزودند: واقعه غدیر خم، منطق روشن و مستحکم اسلام در نفی این نگاه سکولار است، زیرا غدیر خم مظهر توجه و تأکید اسلام بر حکومت داری و سیاست به شمار می‌رود.

رهبر انقلاب با نفی نگاهی که مسأله نصب امیرمؤمنان به دست پیامبر عظیم الشأن اسلام را تنها به معنای نصب جنبه‌های معنوی می‌داند، افزودند: جنبه‌های معنوی قابل نصب نیست و معنای حقیقی این واقعه مبارک، توجه به امر حکومت و مدیریت جامعه است و این درس بزرگ غدیر برای مسلمانان است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، مسأله غدیر را مسأله‌ای اعتقادی و پایه تفکر شیعه برشمردند و در عین حال افزودند: جای بحث و بررسی منطق قوی و حجت قاطع شیعه در باب غدیر خم، محافل علمی و تخصصی است و نباید این موضوع در زندگی عمومی مسلمانان و برابری و برادری آنان اثر منفی بگذارد.

رهبر انقلاب از همین زاویه به بررسی سیاست اصلی مستکبران یعنی ایجاد اختلاف میان فرق اسلامی به ویژه شیعه و سنی پرداختند و خاطرنشان کردند: بروز اختلاف میان مسلمانان، طبعاً باعث می‌شود همت، نیرو و انگیزه‌های آنان صرف دعواهای داخلی شود و به دشمنان بزرگ و اصلی خود توجهی نکنند؛ این‌‌ همان هدفی است که استعمار و استکبار، برای آن برنامه ریزی کرده است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، مقابله با «تفکر جذاب و جهت بخش جمهوری اسلامی» را عامل اصلی سرمایه گذاری بیشتر استکبار در زمینه ایجاد اختلاف میان مسلمانان برشمردند و خاطرنشان کردند: امریکا، صهیونیزم و «متخصص کهنه کار تفرقه انگیزی یعنی دولت خبیث انگلیس»، پس از پیروزی انقلاب، تلاش های خود را برای اختلاف انگیزی و انحراف اذهان شیعه و سنی از دشمنان اصلی به شدت افزایش داده‌اند.

رهبر انقلاب بروز جریان تکفیری در عراق، سوریه و برخی کشورهای دیگر را حاصل برنامه ریزی مستکبران برای ایجاد اختلاف در میان مسلمانان خواندند و افزودند: آن‌ها القاعده و داعش را برای تفرقه انگیزی و «مقابله با جمهوری اسلامی» ایجاد کردند، اما اکنون دامن خودشان را گرفته است.

ایشان با اشاره به حوادث جاری در منطقه افزودند: نظر دقیق و تحلیلی به این حوادث نشان می‌دهد امریکا و هم پیمانانش در تلاش هایی که به دروغ مواجهه با داعش نامگذاری کرده‌اند، بیشتر از آنکه درصدد نابودی نطفه‌های این جریان باشند، متوجه تفرقه انگیزی و ایجاد دشمنی میان مسلمانان هستند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای تأکید کردند: هر کسی به اسلام پایبند است و حاکمیت قرآن را قبول دارد، چه شیعه باشد چه سنی، باید آگاه باشد که سیاست های امریکایی ـ صهیونیستی، دشمن واقعی و اصلی اسلام و مسلمانان است.

رهبر انقلاب، مراقبت و پرهیز کامل از تحریک احساسات فرق دیگر را وظیفه مهم همه مسلمانان برشمردند و افزودند: شیعه و سنی بدانند هر کار یا حرفی از جمله توهین به مقدسات یکدیگر، باعث حساسیت برانگیزی و آتش افروزی می‌شود و این قطعاً به سود دشمن مشترک همه مسلمانان است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در پایان سخنانشان با اشاره به شکست همه دسیسه‌های زورگویان جهانی در ۳۵ سال اخیر تأکید کردند: دشمنان این ملت به فضل الهی، این بار هم شکست خواهند خورد و همه مسلمانان که در ایران اسلامی زندگی می‌کنند، همچنان آگاه و بصیر به وظایف خود عمل خواهند کرد./منبع : تابناک

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی