گیلانیان
چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ Wednesday, 22 March , 2023
ژانویه 7, 2012 کد خبر : 5547 خبر ها

رئیس اتاق بازرگانی گیلان خبر داد

امضای تفاهمنامه همکاری ایران و داغستان

امضای تفاهمنامه همکاری ایران و داغستان

گیلانیان : هادی تیزهوش تابان با اشاره به امضای پروتکل همکاری با داغستان اظهار داشت: نشست اتاق بازرگانی گیلان (جمهوری اسلامی ایران) و آژانس سرمایه گذاری و روابط خارجی جمهوری داغستان «روسیه فدراتیو» به ریاست بنده و علی نعمت لاویچ در داغستان برگزار شد.وی، ادامه داد: این پروتکل در راستای تفاهمنامه بین استاندار گیلان و دولت جمهوری داغستان در زمینه همکاری‌های تجاری، اقتصادی، علمی، فنی، فرهنگی و اجتماعی صورت گرفته است.
این مسئول با اشاره به مفاد این تفاهمنامه بیان داشت: در این تفاهمنامه طرفین با توجه به منافع خود اقدام به سازماندهی و اجرای نمایشگاه تولیدات موسسات جمهوری اسلامی در جمهوری داغستان می‌کنند.
وی افزود: طرف ایرانی پیشنهادات خود را در زمینه ترکیب شرکت کنندگان، چارچوب و زمان برگزاری نمایشگاه و فضای پیشنهادی حداقل ۶۰ روز قبل از آغاز برگزاری نمایشگاه آماده کرده و به اطلاع آژانس سرمایه‌گذاری و روابط خارجی جمهوری داغستان می‌رساند.
تیزهوش تابان، حل و فصل مسایل و سازماندهی برای برگزاری نمایشگاه توسط طرفین از طریق مذاکره و به طور مشورتی را از دیگر مفاد این تفاهمنامه عنوان کرد.وی، یادآور شد: آژانس سرمایه‌گذاری و روابط خارجی جمهوری داغستان آماده است حمایت‌های اطلاعاتی، مشاوره‌ای و دیگر کمک‌ها را در چارچوب اختیارات خود برای برگزاری نمایشگاه توسط طرف ایرانی اعمال کند.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن گیلان با اشاره به تاریخ امضای تفاهمنامه مذکور خاطرنشان کرد: این تفاهمنامه در شهر ماخاچ قلعه مرکز جمهوری داغستان در تاریخ ۶ دی جاری در پنج ماده و چهار نسخه تنظیم شده است./فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی