گیلانیان
سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ Tuesday, 21 March , 2023
فوریه 28, 2014 کد خبر : 25161 خبر ها

انتخابات خانه مطبوعات گیلان به سه روایت متضاد !؟

انتخابات خانه مطبوعات گیلان به سه روایت متضاد !؟

۱ – به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه گیلان :

مدیران باتجربه سازمان ها، منتخبین جامعه خبرنگاران گیلان در هیات مدیره جدید خانه مطبوعات

انتخابات هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان در حالی امروز در مجتمع فرهنگی خاتم‌ الانبیا (ص) رشت برگزار شد که سکان آن در دست مدیران باتجربه سازمان ها قرار گرفت.

انتخابات هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان عصر امروز ۸ اسفند ماه در مجتمع فرهنگی هنری خاتم الانبیا(ص) برگزار شد.

در این انتخابات ۲۱۶ رأی به دست آمد که در بخش خبرنگاران رقیه ابراهیم ‌زاده با ۱۰۶ رای، حسین داداشی با ۹۷ رای و کریم خرسندی با ۹۳ رای کسب کردند.

در بخش سرپرستان معصومه نیک‌ کار با ۱۳۳ رای، در بخش مدیران مسئول علی پورحسن با ۱۲۶ رای و ابراهیم بهمنی جلالی با ۱۲۰ رای موفق به کسب آرا شدند.

همچنین در بخش مدیران مسئول عباس حق ‌پرست و رضا احمدی‌ سراوانی به صورت مشترک ۸۹ رای کسب کردند که بازشماری آرای این دو نفر در روز شنبه انجام می شود تا یکی از آنها به خانه مطبوعات ورود کنند.

سعید سیمیاری با ۱۱۷ رای و کریم پاشاکی با ۱۱۶ رای در بخش بازرسان توانستند به خانه مطبوعات گیلان راه پیدا کنند.

به گزارش ایسنا، هیات مدیره جدید به مدت دو سال سکان خانه مطبوعات گیلان را در دست دارند.

××××

۲ – خبرگزاری تسنیم:

انتخابات خانه مطبوعات گیلان نیمه‌ تمام ماند

 انتخابات خانه مطبوعات گیلان به دلیل عدم همخوانی در تعداد آرای مأخوذه با لیست شرکت‌کنندگان، نیمه‌تمام ماند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، انتخابات خانه مطبوعات گیلان برای تعیین اعضای جدید هیئت مدیره و ۲ بازرس این خانه نیمه تمام ماند.

تعداد آرای مأخوذه برای انتخاب هیئت مدیره و بازرسان خانه از تعداد حاضران و وکلای اعضای خانه مطبوعات در انتخابات، بیشتر بود.

اعضای برگزاری مجمع با اعتراض حاضران و شمارش چندباره آرای مأخوذه، رأی به تخلف در انتخابات خانه مطبوعات گیلان دادند که توسط نایب رئیس مجمع اعلام شد و حاضران صحن برگزاری مجمع را ترک کردند.

برگه‌های اخذ رأی ممهور به مهر خانه مطبوعات و اداره‌کل ارشاد اسلامی گیلان بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در انتخابات غایب بود و رئیس اداره مطبوعات این اداره‌کل به نمایندگی از وی به عنوان ناظر انتخابات حاضر بود.

××××

۳ – خزر آنلاین :

انتخابات با طعم تخلف!!

انتخابات خانه مطبوعات گیلان در حالی برگزار شد که از ۱۴۰ نفر شرکت کننده در این انتخابات ۲۱۶ رای به دست آمد!!

به گزارش خزرآنلاین، پس از یک سال تعویق در برگزاری انتخابات خانه مطبوعات گیلان سرانجام از ساعت ۱۵ تا ۲۰ دیشب انتخابات هیئت‌مدیره دو ساله جدید خانه مطبوعات استان در مجتمع فرهنگی خاتم‌الأنبیا (ص) رشت برگزار شد.

در این انتخابات حدود ۱۴۰ نفر شرکت داشتند اما ۲۱۶ رأی به دست آمد که نشان می‌داد برخی‌ها با وکالت از شخص دیگری در انتخابات خانه مطبوعات حضور یافتند.

در بخش خبرنگاران رقیه ابراهیم‌زاده با ۱۰۶ رای، حسین داداشی با ۹۷ رای و کریم خرسندی با ۹۳ رای موفق به کسب آرای انتخابات شدند.

حسین داداشی در حالی از جامعه خبرنگاری در انتخابات هیئت مدیره شرکت کرده که وی رئیس هیئت امنای حرم سید جلال‌الدین آستانه‌اشرفیه و مشاور استاندار گیلان است و توسط بهمنی مدیر عامل سابق خانه مطبوعات توانست کارت عضویت این خانه را بگیرد و در انتخابات شرکت کند.
در گروه سرپرستان نیز معصومه نیک‌کار توانست با کسب ۱۳۳ رای بار دیگر به خانه مطبوعات گیلان راه پیدا کند.

در بخش مدیران مسئول علی پورحسن با ۱۲۶ رای و ابراهیم بهمنی جلالی با ۱۲۰ رای موفق به کسب آرا شدند.

با توجه به اینکه در این بخش نیاز به سه نفر نماینده از طرف مدیران مسئول در خانه مطبوعات است رقابت بین عباس حق‌پرست و رضا احمدی‌سراوانی که به صورت مشترک ۸۹ رای کسب کردند، وجود دارد و بازشماری آرای این دو نفر به روز شنبه موکول شده است تا یکی از آنها وارد خانه مطبوعات گیلان شود.

در بخش بازرسان نیز سعید سیمیاری با ۱۱۷ رای و کریم پاشاکی با ۱۱۶ رای توانستند به خانه مطبوعات گیلان راه پیدا کنند.

شنیده می شود یکی از این اعضای منتخب چندی قبل از برگزاری انتخابات، اقدام به صدور کارت خبرنگاری برای بسیاری از بستگان درجه ۱ و ۲ خود از قبیل باجناق ها، برادر زاده ها، خواهرزاده ها کرده بود تا بتواند از آری ایشان در این انتخابات نهایت استفاده را ببرد.

نتیجه نهایی انتخابات در حالی اعلام شد که اعضای برگزاری مجمع با اعتراض حاضران و شمارش چندباره آرای مأخوذه، رأی به تخلف در انتخابات خانه مطبوعات گیلان دادند که توسط نایب رئیس مجمع اعلام شد و حاضران صحن برگزاری مجمع را ترک کردند.

گفتنی است مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در انتخابات غایب بود و رئیس اداره مطبوعات این اداره‌کل به نمایندگی از وی به عنوان ناظر انتخابات حاضر بود.

 

سوال  ؟؟؟ :

۱ – اساسنامه خانه مطبوعات در مورد تساوی آرای کاندیدا ها رهنمودی دارد تا باز شماری مکرر در روزهای مختلف قانونی باشد ؟

۲ – وضعیت شغلی راء دهندگان خانه مطبوعات به ویژه صاحبان آراء وکالتی محرز شناخته شد ؟

۳ – چرا طبق اساسنامه وکالتنامه ها چند روز قبل از انتخابات برای احراز ارائه نشد و در لحظه انتخابات ارائه شد ؟

۴ – برخی از منتخبین چه سابقه عملی در عالم مطبوعات دارند و آثارشان در کجا چاپ و منتشر شد؟

۵ – صرف داشتن سابقه مدیریت اجرائی یا فرهنگی و مشاوره می تواند ملاک عضویت در خانه باشد ؟

 ۶ – چه شد که طبق اساسنامه خانه  :

الف : گزارش بازرس خوانده نشد ؟!

ب – جلسه برگزاری انتخابات زمانی رسمیت یافت که اولا : نیمی از اعضا در حال دریافت تعرفه انتخابات در خارج از سالن بودند ؛ دوما : تعیین هیئت رئیسه سنی فقط از میان حاضران داخل سالن و بدون مشارکت اعضای حاضر در خارج از سالن تشکیل شد ؟؟!!

۷ – براستی در خانه مطبوعات چه خبر است که انتخاباتش این همه فراز و فرود دارد؟!

خیلی مشتاقیم پاسخ آقایان به سوال آخر را دریافت و منعکس نماییم زیرا ۷۰۰ میلون تومان یارانه مطبوعات و پرداختی ۱۵۰ میلیون تومان سعادتی ، استاندار وقت گیلان از مباحث قابل طرح خواهد بود  !     

اخبار مرتبط

نظرات

 • مطلب جالب و درستی بود. منم یه خبرنگارم که در این جلسه بودم و چند چیز قابل توجه دیدم که براتون می ذارم:
  موقع ورود به ساختمون خاتم الأنبیا، متوجه شدم که بعضی افراد دارای کارت یه کاغذی دستشون داشتن که یه سری اسم روشون نوشته شده بود و از پیش معلوم بودش که کی باید رأی بیاره.
  روش دادن برگه های مخصوص نوشتن رأی، خیلی کند و بی نظم و با معطلی زیاد بود حتی یه گلدون شیشه ای برای ریختن آرا در اون آماده نشده بود.
  مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان عجله داشت که هر چه زودتر سر و ته قضیه را به هم بیاره چون گویا دقیقا می دونست که چه کسایی رأی میارن.
  وقتی مدیرعامل گزارش دادن رو شروع کرد هنوز نصف جمعیت بیرون سالن معطل بودند و برگه هاشون را نگرفته بودن ولی اون بی توجه به این مسئله کارش رو کرد.
  هیئت رئیسه سنی جلسه بدون کامل شدن افراد جلسه توسط مدیرعامل به روی سن دعوت شدن و این همه عجله این آقا بود تا زودتر کلک کار رو بکنه و خلاص.
  از گزارش دادن بازرسای خانه مطبوعات خبری نبود با این که اصلی ترین قسمت کار مال اونا بود و بدون گزارش بازرس، نباید رأی گیری شروع می شد.
  مدیرعامل خانه مطبوعات قبل از آغاز رأی گیری از جلسه بیرون رفت و موقع شروع شمارش آرا رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات هم از جلسه بیرون رفتند و دیگه نیومدن.
  مدیرکل ارشاد گیلان هم که به خودش زحمت نداد تو اون جلسه باشه.
  خب با این وضعیت هرگونه تخلف و تقلبی به راحتی امکان پذیره. وقتی اینا متولیای مطبوعات استان باشن چه جوری می خوان از حقوق مردم استان دفاع کنن در حالی که به خودشون هم کلک و حقه می زنن و پشت دست گاوبندی می کنن؟!

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی