گیلانیان
شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲ Saturday, 25 March , 2023
ژوئن 30, 2013 کد خبر : 19961 خبر ها

میرحسینی‌اشکوری:‏

انتخابات شورای شهر رشت در هیئت نظارت تأیید نشد

انتخابات شورای شهر رشت در هیئت نظارت تأیید نشد

گیلانیان : رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای شهرستان رشت گفت: سلامت انتخابات شورای اسلامی شهر رشت در هیئت نظارت رد شد و ۵۰ درصد منتخبان این شورا صلاحیت عضویت در آن را ندارند.

سید کاظم میرحسینی اشکوری با اشاره به پایان بررسی دوباره انتخابات شورای اسلامی شهر رشت در هیئت نظارت این شهرستان، اظهار کرد: هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای شهرستان رشت سلامت انتخابات شورای شهر رشت را تأیید نکرد.

وی با بیان اینکه بررسی دوباره انتخابات شورای شهر رشت در هیئت نظارت لحظاتی پیش پایان یافت، افزود: پس از بررسی متوجه شدیم انتخابات شورای شهر رشت دارای مشکلاتی است.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای شهرستان رشت ادامه داد: دلایل رد صلاحیت انتخابات شورای شهر رشت به هیئت عالی نظارت بر انتخابات گیلان ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هیئت عالی نظارت ۱۵ روز فرصت بررسی انتخابات شورای شهر رشت با ذکر دلایل ارائه شده را دارند، خاطرنشان کرد: هیئت عالی نظارت بر انتخابات گیلان ممکن است مشکلات انتخابات شورای شهر رشت را برطرف و یا آن را ابطال کند که در این صورت هیئت نظارت مرکز باید نظر دهد.

میرحسینی اشکوری اذعان کرد: ضمن اینکه صلاحیت انتخابات را تأیید نکردیم افرادی که برای شورای شهر رشت رأی آوردند و منتخب شدند حداقل ۵۰ درصد آنها صلاحیت عضویت این شورا را ندارند.

به گفته وی، هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای گیلان می‌توانند در صورت نیاز به وقت بیشتر برای بررسی از هیئت مرکز درخواست وقت کنند.

این مسئول با اشاره به تخلف برخی منتخبان در جعل مدرک تحصیلی، تصریح کرد: این فرد جزو رد صلاحیت‌شده‌ها بود که در هیئت عالی تأیید شد و رأی آورد و اکنون موضوع جعل مدرک وی باید به دیوان عدالت اداری برده شود و از این طریق وضعیت او مورد بررسی قرار گیرد.

وی متذکر شد: این فرد که خانم و اهل یکی از بخش‌های شهرستان رشت است، دیپلم ندارد و مدرک دیپلم را جعل کرده بود و به همین دلیل هیئت اجرایی و نظارت شهرستان رشت او را رد صلاحیت کرده بودند اما در جایی دیگر تأیید شد ./ منبع: فارس

اخبار مرتبط

نظرات

  • سردبیر گیلانیان

    آقای امیر خان
    با سلام و احترام به دلیل نام بردن از افراد ذینفع ولو به شرط صحت چون منع قانونی دارد از انتشار نظر شما معذوریم

  • ممنون از حاج آقای اشکوری بخاطر این شجاعت و قاطعیت آفرین بر ای سید با بصیرت

  • جناب آقای اشکوری از شما و دوستان همراهتان متشکریم

  • همه ی مردم و خود کسانی که رای آوردند میدانند که این انتخابات از اولش هم مشکل داشت حتی هیئت اجرایی و نمایندگان نیز این را قبول دارند اما بنا به دلایلی که برای خود دارند نمی توانند حقایق را بگویند باید خوشحال بود که هیئت نظارت از اول همه مسائل را گفت حتی در مقابل صلاحیت کاندیدای معلوم الحال توسط نمایندگان مجبور به استعفا شد و با شجاعت تمام ایستاد و حتی سلامت انتخابات را تایید نکرد هیچ استانی جرات چنین کاری را نداشت اما آقای … و همکارانشان نشان دادند که هنوز در استان کسانی هستند که از حق دفاع کنند

  • شورایی که از اول وضعیتش معلومه خدا بخیر کند عاقبت شهر ما را…حاج آقا متشکریم

  • جناب اشکوری بزرگوار؛حضرت حجت الاسلام موسی علیزاده(اهل کلیبر) خواستارپیگیری صحت مدرک تحصیلی …. عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شده است بنده نه ملبس به لباس محترم روحانیتم ونه دستم بجایی بنداست.از شماکه شهامت پیگیری قضایاو جایگاه حقوقی مرتبط رادارید میخواهم پیگیری بفرمایید آیا مدرک تحصیلی ۳ نماینده فعلی رشت درمجلس بخصوص یکی از عزیزان که ازپیشوند”دکتر”درابتدای اسمش استفاده میکند؛ صحیح است ؟؟؟؟آیاشماموقع تاییدصلاحیت آقایان دقت لازم راکردید ؟؟اگرآنوقت که لازم بود مسایل راجدی میگرفتید امروزمااینهمه مصیبت برای شورای شهرمان نداشتیم.خودکرده راتدبیرنیست………

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی