گیلانیان
چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ Wednesday, 22 March , 2023
سپتامبر 10, 2014 کد خبر : 29704 خبر ها

بائوج‌لاهوتی:

انتخاب شهرداران با رای مردم مانع برخورد سلیقه‌ای در انتخاب و استیضاح آنان

انتخاب شهرداران با رای مردم مانع برخورد سلیقه‌ای در انتخاب و استیضاح آنان

عضو هیات رئیسه فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس٬ با بیان اینکه انتخاب شهرداران از سوی مردم به اختلافات شهرداران و شوراهای شهر پایان می‌دهد٬ گفت: در چنین شرایطی از برخوردهای سلیقه‌ای در استیضاح شهرداران کاسته می‌شود.

مهرداد بائوج‌لاهوتی با مثبت ارزیابی ارجاع لایحه مدیریت شهری از سوی وزارت کشور به دولت٬ گفت: با اتمام بررسی این لایحه در دولت و تصویب آن در مجلس شاهد یکی از مهم ترین تحولات شهرداری‌ها یعنی انتخاب شهردار با نظر مستقیم مردم و اعمال دموکراسی خواهیم بود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی٬ با تاکید بر اینکه باید شهردار از سوی مردم و با نظر مستقیم آنان انتخاب شود٬ افزود: در صورتی که شهردار با نظر مردم برگزیده شود بی‌شک در راستای کسب رضایت آنان نیز تمام تلاش خود را خواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با بیان اینکه با انتخاب شهرداران از سوی مردم بسیاری از اختلافات شوراهای اسلامی شهر و روستا و شهرداری‌ها خاتمه می‌یابد٬ گفت: با رعایت دموکراسی در انتخاب شهرداران اعمال سلیقه در برگزیدن و استیضاح آن‌ها از سوی شوراهای اسلامی شهر و روستا از بین رفته و شهرداران جسارت لازم برای انجام امور در راستای بهبود اوضاع شهری را پیدا خواهند کرد.

وی تاکیدکرد: تصویب لایحه مدیریت شهری به از میان برداشتن موانع اجرا و سیاست‌گذاری‌ها در مباحث مختلف شهری منجر می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬‌ با بیان اینکه مردم تامین کننده درآمدهای شهرداری‌ها هستند و دولت در این رابطه هیچ بودجه‌ای به شهرداری‌ها تزریق نمی‌کند٬ تصریح کرد: رویکرد مسئولان در قبال شهرداری باید تغییر کرده و تا حدودی اختیارات آنان را در راستای تقویت مدیریت شهری افرایش دهند.

بائوج لاهوتی با یادآوری منابع درآمدی شهرداری‌ها٬ گفت: از جمله منابع کسب درآمد شهرداری‌ها درآمدهای کمیسیون ماده ۱۰۰ بوده در حالی که نباید این نوع منابع نباید درآمد پایدار برای شهرداری‌ها منظور شود چرا که بازدارندگی از تخلفات در این موارد مدنظر است.

وی با بیان اینکه شهرداری یک نهاد عمومی غیر دولتی با سهام‌داری مردم هستند و باید با نظر مستیقیم آنان اداره شوند٬ افزود: با تغییر رویکردها در حوزه شهری نابسامانی در مدیریت شهرداری‌ها مرتفع می‌شود.

عضو هیات رئیسه فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس شورای اسلامی٬ یادآور شد: تاکنون لایحه مدیریت شهری به مجلس ارجاع نشده اما به محض ارسال این لایحه مجلس، بررسی آن را در کمیسیون‌های تخصصی در دستور کار خود قرار خواهد داد.

اخبار مرتبط

نظرات

  • آقای لاهوتی لطفا به این سوالات پاسخ بدهید؟ ۱-آیازمینهای دو طرف کمربندی جدید لنگرود تغییر کاربری خواهند یافت یا همچنان کشاورزی باقی می مانند؟۲-پروژه تله کابین ۱۲۰۰میلیارد تومانی لنگرود که قراربود توسط برادران خسروی(اختلاس سه هزار میلیارد تومانی)وبا پیگیری های ویژه شما انجام شود دقیقا به کجا رسید ودر حال حاضر چه شخص حقیقی یا حقوقی متولی اجرای پروژه است وآیا این یکی هم مثل خسرویها به دنبال اخذ وام از بانکها است(توجه که دارید برای گرفتن یک وام ازدواج ساده بانکها دمار از روزگار جوانان در می آورند اما ۱۲۰۰میلیارد تومان از پول من وشما را اینطوری بذل وبخشش میکنند)یا اینکه آورده مالی دارد واگر دارد دقیقا آورده اش چقدر است؟ ۳-دلیل سکوت شما درمورد پاکتراشی لیلا کوه وآتش سوزیهای متعدد آن منطقه-که حتما عمدی نیست-ودغدغه های زیست محیطی جالب شما در مورد مرگ ماهیان دریاچه سد فشافویه چیست؟این سکوت وآن فاشگویی چطور باهم قابل جمعند؟۴-بیمارستان تخصصی قلب لنگرود امسال دقیقا چقدر بودجه وخط اعتباری دارد و زمان بهره برداری از آن چند سال دیگر است؟
    آقای لاهوتی مراسم کلنگ زنی بیمارستان وامیدی که آن مراسم در دلها به راه انداخت بعضی از بدخواهان شما را به صرافت انداخته که خدای ناکرده نماینده لنگرود از چنین مراسمی استفاده تبلیغاتی میکند!!برای بستن دهان بد خواهان لطفا در این زمینه شفاف سازی کنید وبفرمایید از آنجاییکه دو ردیف اعتباری ۵۲۵میلیارد تومانی و۱۰۰۰میلیارد تومانی توسط سازمان تامین اجتماعی برای بهسازی نوسازی واحداث مراکز درمانی سازمان اختصاص یافته ,رقم اعتبار تخصیصی وزمان بهره برداری از پروژه دقیقا چه وقت است؟
    ۵-با توجه به پایین بودن ضریب نفوذ بیمه تامین اجتماعی در شهرستان(حدود ۱۰درصد مردم لنگرود تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند در حالیکه این عدد در سطح کشور ۵۰درصد است)ایا نباید از وزیر مربوطه یا مدیر عامل تامین اجتماعی درباره دلایل این وضعیت نامطلوب سوال شود؟ یا اینکه جنابعالی باجدیت پیگیر راه اندازی کارگزاری تامین اجتماعی درلنگرود باشید زیرا کارگزاریها از انگیزه لازم برای “گسترش پوشش بیمه ای” برخوردارند.
    آقای لاهوتی؛وقتی درسیاهکل کارگزاری تامین اجتماعی داریم چرا در لنگرود نداریم؟
    ۶-سدهای لاستیکی که در ایام انتخابات وعده دادید دقیقا چه زمانی به بهره برداری میرسند؟ تا به کی مردم گل سفید وفتیده وگالشکلام و…باید با مساله آب دست وپنجه نرم کنند؟ بالاخره یک جایی باید این مساله تمام شود یانه؟
    ۷- شما که توان تعامل باسرمایه گذاران بزرگ رادارید چرا فکری به حال راه اندازی صنایع تبدیلی ودعوت از سرمایه گذاران مشتاق برای راه اندازی یک واحد تولید روغن از بذر چای_بعنوان مثال عرض کردم_نمیکنید؟
    آقای لاهوتی اگر صنایع تبدیلی در لنگرود راه اندازی شود هم تولید چای وبرنج وپرتقال اقتصادی خواهد بود وهم دیگر نیازی نیست شما هر سال پشت در اتاق وزیرکشاورزی بست بنشینید واتفاقا همیشه این چایکار است که متضرر می شود چون مطالباتش با وجود اعلام عمومی مسئولان , پرداخت نمیشود!!
    ۸-ببخشید اما دلم نمی آید این سوال را از شما نپرسم لطفا بفرمایید شما که اینقدر پیگیر مسکن مهر لنگرود بودید که جای قدردانی بسیار دارد چرا پیگیر حل مساله فاضلاب این پروژه وریختن فاضلاب داخل تالاب کیاکلایه نیستید؟
    آقای لاهوتی چون دغدغه زیست محیطی دارید خدمتتان درس پس میدهم وعرض میکنم که تالاب کیاکلایه کمک زیادی به حفظ توازن اقلیمی در لنگرود میکند واگر درست از آن بهره برداری شود ممر درآمد خوبی برای شهر خواهد شدتالاب را نمی خشکانند تابیمارستان ودانشگاه و جاده و….بسازند شما حتما درباره “توسعه متوازن” اطلاعات ذی قیمتی دارید……..
    ۹ – جاده چمخاله به رودسر کی به بهره برداری میرسد؟
    آقای لاهوتی لطفا بدون لفاظی و بصورت شفاف یک عدد بعنوان جواب ارائه کنید؛ دو روز دیگر دو ماه دیگر یا ده سال بعد؟ دقیقا کی؟ ما هر سال از شما وعده”در دست ساخت بودن”این جاده را میشنویم!!!!
    ۱۰-آقای لاهوتی شما حتما متن قانون ”منع مداخله کارکنان دولت” را مطالعه کرده اید بنظر شما چقدر این قانون در کشور اجرا شده و می شود؟ یکی از وظایف شما بعنوان نماینده ملت؛ نظارت بر حسن اجرای قوانین است و قانونگذار محترم در این زمینه سازوکار اعمال نظارت را هم پیش بینی کرده است.ایا این قانون در مورد شما واقوام درجه یک جنابعالی اعمال میشود؟ لطفا صریح و شفاف به این سوال پاسخ بدهید.
    تا زمانیکه به سوالات پاسخ ندهید حقیر به پرسیدنم ادامه خواهم داد.ایکاش لنگر نیوز هم مصاحبه ای با لاهوتی ترتیب میداد.عزت شما زیاد.
    آقای لاهوتی ؛ بنده بعنوان یک شهروند منتظر شنیدن پاسخهای شما هستم…………

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی