گیلانیان
چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ Wednesday, 22 March , 2023
می 28, 2012 کد خبر : 9259 خبر ها

نماینده مردم رشت در انتقادشدید به عزل های گروهی استاندار :

انتصابهای امروز استاندار امری بی سابقه بوده است !

انتصابهای امروز استاندار امری بی سابقه بوده است !

گیلانیان به نقل از شاهد شمال : مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم شریف شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی در گفتگویی اختصاصی با پایگاه خبری شاهد شمال از عزل و نصب های فله ای در استانداری گیلان بشدت انتقاد کرد.
جعفرزاده با اشاره به فرامین مقام معظم رهبری، اقدامات استاندار گیلان درعزل ها و انتصاب های گروهی را عامل مهمی در برهم خوردن آرامش جامعه و ایجاد نگاه منفی مردم به مسئولین و بر خلاف منویات رهبر معظم انقلاب دانست و گفت: متاسفانه در ادامه رفتارهای بدور از کار کارشناسی و احساسی نماینده اول دولت در گیلان شاهد عزل و نصب های گروهی و شتاب زده از سوی ایشان هستیم که جز ایجاد مشکل بیشتر برای استان ثمر دیگری نخواهد داشت وی افزود: در حالی که کلیه نمایندگان در شروع کار مجلس نهم جهت انتخاب رئیس و هیات رئیسه در تهران بسر می برند ، استاندار گیلان در اقدامی عجولانه ، با دستپاچگی اقدام به تعویض گروهی از مدیران استانداری نمود .
نماینده مردم رشت اضافه کرد: افکار عمومی و مجموعه مدیران استان نسبت به رفتارهای ایشان انتقاد دارند و استاندار برای سرپوش گذاشتن بر ضعف های مدیریتی خود با عزل مدیران زیرمجموعه خود قصد القای ضعف به وجود آمده از سوی مدیران برکنار شده و تبرئه خود را دارد که تقریباً تاکتیک مدیریتی قدیمی ، منسوخ و نخ نما شده است.
مهندس جعفرزاده با اشاره به نرخ بالای بیکاری در استان گفت: به لطف مدیریت ضعیف شخص اول دولت در استان، بیکاری در گیلان به بالاترین حد ممکن در بعد از انقلاب رسیده و استاندار گیلان بجای اصلاح امور در حوزه های مانند اشتغال و کشاورزی که به بن بست مدیریتی رسیده اند به جابجایی مدیران در سایر قسمت ها همت می نماید. وی ادامه داد: اینگونه رفتارها از روی سلیقه های فردی ، استان را در شیب تند سقوط قرار می دهد و قطعاً نمایندگان مردم این امور را از راههای قانونی بطور جد پیگیری خواهند نمود.
نماینده مردم رشت در نهمین دوره مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: انتصابهای امروز استاندار امری بی سابقه بوده که در یک روز و یک ساعت از معاون استاندار تا مدیرکل و معاون مدیرکل و … باهم و در یک جلسه مشترک تودیع شدند.
مهندس جعفرزاده شایسته سالاری را مهم ترین شاخص برای انتصاب مدیران عنوان نمود و افزود: اصل شایسته سالاری نباید قربانی انتصابهای وسلایق شخصی شود.
نماینده مردم رشت با اشاره بر عدم تطابق مسئولیت ها برای افراد معرفی شده گفت: افرادی در مسند امور قرار گرفتند که فاقد تجربه لازم در حوزه های تخصصی می باشند و بعضاً بعضی از مدیران منصوب استاندار گیلان در یکسال گذشته فاقد هرگونه سابقه مدیریتی می باشند وی افزود: اینگونه اقدامات هزینه زیادی برای استان دارد، نمایندگان ناظر بر امور هستند و بزودی پاسخی در خور شان به کسانی که صلاح مردم را فدای سلیقه خود می کنند خواهند داد.
جعفرزاده گفت: کسانی که صلاح مردم فهیم و نجیب گیلان را فدای سلایق و حب و بغض های شخصی می نمایند، باید پاسخگوی اعمال خود باشند وی در پایان به مردم گیلان اطمینان داداز مجرای قانونی برای احقاق حقوق حقه آنان همراه با سایر نمایندگان اقدام خواهند نمود.

اخبار مرتبط

نظرات

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی