گیلانیان
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ Tuesday, 28 March , 2023
جولای 25, 2012 کد خبر : 11068 خبر ها

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان:

انتفاضه از برکات روز جهانی قدس است

انتفاضه از برکات روز جهانی قدس است

گیلانیان : حجت‌الاسلام مجتبی اشجری در جلسه تمهید مقدمات برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس در گیلان اظهار کرد: آخرین جمعه ماه مبارک رمضان روز جهانی قدس نامگذاری شده و یادگار ماندگار معمار کبیر انقلاب اسلامی است.وی ادامه داد: امام (ره) روز قدس را روز مقابله مستضعفان با مستکبران نامگذاری کردند و در جای دیگر روز قدس را روز رسول اکرم (ص) نام بردند.

اشجری به دستاوردهای بسیار اقدام امام (ره) مبنی بر نامگذاری روز جهانی قدس اشاره کرد و افزود: نگاه ویژه انقلاب اسلامی به جهان اسلام یکی از برکات روز جهانی قدس است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه دشمنان نظام و انقلاب تلاش می‌کردند انقلاب اسلامی را انقلاب ایرانی در برابر مسئله اسلامی قرار دهند، خاطرنشان کرد: جهان اسلام با اعلام روز جهانی قدس از طرف امام (ره) متوجه شده که نظام مقدس اسلامی در حمایت از موضوع فلسطین بسیار جدی است.

وی روز جهانی قدس را سبب وحدت جهان اسلام خواند و تصریح کرد: بی‌تردید روز جهانی قدس روز حمایت گسترده مردم از فلسطین است، فلسطینی که یک روز مسئله‌اش عربی بود، پس از پیروزی انقلاب اسلامی به محور وحدت جهان اسلام تبدیل شده است.

اشجری با اشاره به اینکه مسلمانان در روز جهانی قدس برائت خود را از رژیم صهیونیستی غاصب اعلام می‌کنند، ابراز کرد: معمار کبیر انقلاب اسلامی موضوع فلسطین را در صدر مسایل جهانی اعلام کردند و مسئله فلسطین از درون اسلام فراتر رفته و به کانون تحولات جهانی تبدیل شده است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان انتفاضه را از آثار و برکات روز جهانی قدس برشمرد و بیان کرد: مردمی و اسلامی بودن از ویژگی‌های برجسته قیام مردم مظلوم فلسطین است.

وی افزایش همگرایی و وحدت جهان اسلام، جهانی کردن همدردی با مردم فلسطین و نفرت از رژیم صهیونیستی، گسترش ناامنی در داخل رژیم صهیونیستی و ایجاد امید بین مردم فلسطین نسبت به آینده بهتر را از جمله برکات انتفاضه مردم فلسطین عنوان کرد.

به گفته اشجری، شاید یکی از اسرار فلسفه روزه این باشد که پروردگار متعال یک ماه مبارک امر می‌کند از وقت اذان صبح تا اذان مغرب گرسنگی و تشنگی را تحمل کنیم تا عاطفه‌های ما به جوشش درآمده و نسبت به همنوعان ضعیف خود همدردی کنیم.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با تاکید براینکه امروز همدردی با مردم مظلوم فلسطین یک فریضه است، اذعان کرد: مردمی که در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در کف خیابان‌ها حاضر می‌شوند و گام‌های استوار برمی‌دارند، این گام‌ها نشان از قبولی روزه‌ای است که در یک ماه مبارک داشتند و بشارت آن را در روز عید فطر می‌گیرند.

منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی