گیلانیان
پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ Thursday, 30 March , 2023
می 26, 2012 کد خبر : 9136 خبر ها

امام جمعه موقت رشت:

اهانت به ساحت مقدس ائمه اطهار ناشی از ترس استکبار از بیداری اسلامی است 

اهانت به ساحت مقدس ائمه اطهار ناشی از ترس استکبار از بیداری اسلامی است 

حجت الاسلام غلامرضا شفیع زاده، امام جمعه موقت رشت در خطبه های نماز جمعه رشت با محکوم کردن اهانت به ساحت مقدس امام علی النقی (ع) و تسلیت به آقا امام زمان و مقام عظمای ولایت و شیعیان جهان ضمن تشریح زندگینامه آن حضرت گفت:

از نظر ما شیعیان هیچ تفاوتی بین ائمه در عصمت و در مصدر استنباط و در تشریع و ادامه دهنده راه رسالت بودن شان وجود ندارد و همه معصومین ما دارای مقام عصمتند و از هر نوع خطا و گناه و لغزش مصون بودند؛ اما شرایط و اقتضائات برای ائمه ما در دوره‌های مختلف متفاوت بوده است .

وی افزود : بی حرمتی برخی از افراد به ساحت مقدس ائمه اطهار (ع) که از همکاری و پشتیبانی استکبار جهانی برخوردار است ناشی از وحشت استکبار از بیداری اسلامی است که واکنش مردم مسلمان را در پی دارد و باعث وحدت و اتحاد جامعه مسلمان دنیا می شود و استکبار از این حرکت بیم دارد و می‌خواهد با این شیوه پایه های اعتقادی به ولایت فقیه و مسأله انتظار و مهدویت را در افکار مسملین سست نماید

خطیب جمعه رشت با جرم دانستن هتک حرمت ائمه اطهار و اعلام حکم ارتداد فرد هتاک از سوی مراجع گفت : مسئولان باید به راهبرد دشمنان حمله کنند و جوانان با ورود به فضای سایبری و دنیای مجازی برای تبلیغ و نشر احکام دین و شرع با دشمنان اسلام مقابله کنند .

حجت الاسلام شفیع زاده با شروع به کار نمایندگان مجلس نهم گفت : ما موظفیم حرف مردم را به مسئولان بگوییم ؛ همین مردمی که امروز در نماز جمعه هستند و آنانی که علیرغم محدودیت ایجاد شده برای کسانی که قبلا برای مرقد امام رفته بودند حاضر به تمکین نشدند و برای بیست و چندمین بار عازم مرقد امام شدند و یا مردمی که همیشه در صحنه هستند و برای مقدسات ارزش قائل هستند . ما که کاری از دستمان بر نمی‌آید برای مردم انجام دهیم اما همین همراهی کردن با مردم و بازگو کردن مشکلات آنان مایه دلگرمی خواهد بود.

وی با اشاره به قدرت ۱۳ نماینده گیلان گفت : این ۱۳ نماینده گروهی هستند که بسیاری از مشکلات مردم را می‌توانند حل کنند، برای سؤال یا توضیح خواستن از یک وزیر امضای سیزده نماینده کفایت می‌کند . مردم از عملکرد نمایندگان دوره قبل رضایت نداشتند لذا ۱۰ نفر آنها یعنی ۸۰ درصد را انتخاب نکردند . شما را انتخاب کردند که بروید مشکلات مردم را حل بکنید.

خطیب جمعه رشت ادامه داد : تقاضای من از ۱۳ نماینده گیلان این است که در دوره نمایندگی با هم اختلاف نکنید، ید واحده شوید و با هم بنشینید با فکر و مطالعه مشکلات کلان استان را حل بکنید .

وی با اشاره به اینکه در استان سه حوزه تصمیمگیری وجود دارد که اگر یکی از این حوزه ها شرکت نکنند مشکلات استان حل نمی‌شود و نمایندگان وظیفه منحد کردن این سه حوزه را دارند گفت : یک ضلع حوزه استاندار محترم به عنوان مدیر اجرائی استان است که عزل و نصب بعضی از مدیران و بودجه استان را در اختیار دارد ؛ یک ضلع شما هستید که قوانین را تصویب و مشکلات را در تهران پیگیری می‌کنید چون دسترسی شما به وزرا بسیار آسان است ؛ یک ضلع دیگر در استان نماینده ولی فقیه هست؛ همینکه روالی که در کشور است: یک ضلع مجلس، یک ضلع دولت ، یک ضلع قوه قضائیه و یک ضلع هم مقام عظمای ولایت است.

وی در ادامه افزود: شما سه ضلع یا سه قوه باید در استان با هم بنشینید و تصمیم بگیرید، نه استاندار به تنهائی می‌تواند بدون اطلاع نمایندگان تصمیمگیری نماید ، نه نمایندگان قدرت اجرائی دارند و می‌توانند بدون اطلاع استاندار تصمیمگیری کنند و نه مدیران اجرائی استاندار می‌توانند بدون موافقت نماینده ولی فقیه اقدامی بکنند .

خطیب جمعه رشت تأکید کرد : بخشی از مسئولیت‌های فرهنگی در استان مربوط به حوزه نماینده ولی فقیه هست که ایشان باید تصمیمگیری بکنند.

وی افزود : ما یقین داریم و همه مردم تصدیق می‌کنند اگر شما در این چهار سال بنشینید و با این شیوه پیش بروید موفق خواهید بود و یقین بدانید اگر غیر از این باشد مثل دوره قبل نظر مردم نسبت به شما تغییر خواهد کرد.

حجت الاسلام شفیع زاده با اشاره به لاینحل ماندن مسأله گرانی گفت: اقدامات بعمل آمده جلو رشد گرانی را گرفت اما چیزی ارزان نشده ، حتی گوشت منجمد شده که تا چندی قبل ۷، ۸ هزار تومان بوده الآن به ۱۳ هزار تومان رسیده است.

وی همچنین به بخش اشتغال جوانان اشاره کرد و گفت : آماری که در باره اشتغال جوانان می‌دهند ، صحیح نیست، اصلا بعضی چیزها اشتغال نیست ، یکی از مدیران گفت ما ۲۸ هزار شغل خانگی ایجاد کرده‌ایم . شغل خانگی مثل عروسک سازی و غیره شغل زنانه هست و به درد دیپلم ، فوق دیپلم و لیسانس جوان نمی‌ ‌خورد ، اینها که نمی‌توانند بروند (گمج) درست کنند !

خطیب جمعه رشت با اشاره به راهکارهای موجود گفت : ما همین الآن بیش از هزار نفر در این استان آدم بازنشسته داریم که مشغول به کار هستند ، البته ممکن است بیش از این باشد . این آدم بازنشسته وقتی باز نشسته شده و بازنشستگی خودش را گرفته، به تناسب حقوقش ، هفتصد تومان ، هشتصد تومان ، یک میلیون تومان ، دو میلیون تومان حقوق دارد که این اشخاص زمانی که شاغل بودند وامهای معیشتی، مسکن، خودرو، ازدواج خودش و ازدواج همه فرزندانش را گرفت و وقتی هم بازنشسته شد پاداش سنوات از ده میلیون تا پنجاه میلیون تومان دریافت کرد . نظام این اشخاص را بازنشسته کرده که برود به زندگی و تفریح و مسایل عبادی خودش بپردازد ؛ شما نباید دو باره به اینها شغل با حقوق مکفی بدهید .

وی ادامه داد : اگر صدای من به دولت می‌رسد می‌گویم درست است که شما ممنوع کرده‌اید ولی اجرا نمی شود . ما الآن جوانانی داریم که حاضرند با دویست هزار تومان کار بکنند .

حجت الاسلام شفیع زاده گفت : یک اداره‌ای را نشان دارم که یک مدیر ۳۰ مشاور دارد ، حالا این آمار را شنیده‌ام ولی ۱۵ نفر را من سامان دارم . مشاورین مگر چه کار می‌کنند ؟ کاری از آنها بر نمی‌آید ! آخر شما ۳۰ مشاور را می‌خواهی چه کار بکنید ؟ کی می توانی با اینها حرف بزنی ؟ اکثر آنان بازنشسته هستند، اینها را دور خودت جمع کردی که چه بشود ؟  فرزندان همین بازنشسته‌ها را بیاورید سرکار.

وی با تشکر از صدا و سیمای مرکز گیلان بجهت پرداختن به نیازهای جامعه گفت : مردم از ما طلبه ها انتظار دارند حرف های شان را به طور شفاف بیان کنیم و ما که اهرم اجرائی نداریم و تنها اهرم ما همین تریبون و حرف مردم است ولذا ما هم انتظار داریم شما هم زحمت بکشید بدون سانسور حرف های ما را که در حقیقت حرف دل این مردم است پخش بکنید تا هم مسئولان بدانند و هم مردم بدانند یک جائی هست که حرف دلشان زده می شود .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی