گیلانیان
شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲ Saturday, 25 March , 2023
دسامبر 4, 2011 کد خبر : 4473 خبر ها

ستاد کل نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران :

ایران هواپیمای بدون سرنشین آمریکا راسرنگون کرد

ایران هواپیمای بدون سرنشین آمریکا راسرنگون کرد

شبکه خبری العالم در خبری فوری اعلام کرد که ایران یک فروند هواپیمای بدون سرنشین آمریکا را که از مرزهای شرقی کشور وارد حریم جمهوری اسلامی ایران شده بود سرنگون کرد.
به گزارش « گیلانیان » این هواپیمای بدون سرنشین با مدل« آر.کیو ۱۷۰» بوده که در مرز های شرقی ایران ساقط شده است.ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است که هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی که در شرق کشور مورد هدف قرار گرفته و سرنگون شده آسیب چندانی ندیده است.خبر سرنگونی این هواپیمای جاسوسی آمریکایی توسط خبرگزاری های بزرگ بین المللی هم مخابره شده است.
العالم همچنین به نقل از یک منبع نظامی در ایران اعلام کرد که در پی تجاوز آشکار مرزی، اقدامات عملیاتی و الکترونیکی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران ضد جنگنده های متخاصم به مرزهای کشور محدود نخواهد بود.
ارتش آمریکا از هواپیماهای پیشرفته بدون سرنشین ” RQ170″ در افغانستان به منظور گردآوری اطلاعات از ایران و پاکستان استفاده می‌کند.
خبرها حاکی است که در ژانویه گذشته نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دو فروند از این هواپیماها را که وارد حریم هوایی ایران شده بودند سرنگون کردند.ارتش و سازمان جاسوسی آمریکا (سی آی ای) این هواپیماها را برای فعالیت‌های نظامی در منطقه به کار می‌گیرند.همچنین ارتش آمریکا از این هواپیماها در یمن، افغانستان و مناطق قبیله‌ای پاکستان استفاده می‌کند

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی