گیلانیان
سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ Tuesday, 21 March , 2023
ژوئن 27, 2011 کد خبر : 1513 خبر ها

ایرج ندیمی و نائب رئیسی کمیسیون تولید و تجارت اتاق تهران

ایرج ندیمی و نائب رئیسی کمیسیون تولید و تجارت اتاق تهران

گیلانیان به گزارش لاهیگ : اشتیاق اعضای هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران برای عضویت در “کمیسیون تولید و تجارت”، این کمیسیون را در جایگاه “پرطرفدارترین” کمیسیون قرار داد؛ آن‌چنان که ۳۴ عضو هیأت نمایندگان، نام کمیسیون تولید و تجارت را به عنوان یکی از دو انتخاب خود اعلام کردند و امروز صبح نیز برای انتخابات هیأت رئیسه این کمیسیون در اتاق تهران گردهم آمدند. نخستین جلسه کمیسیون تولید و تجارت امروز ۱۱ غائب داشت و با حضور ۲۳ عضو رسمیت یافت.
به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران، یحیی آل اسحاق این کمیسیون را یکی از پر متقاضی‌ترین کمیسیون‌ها برشمرد و گفت که ترکیب “تولید” و “تجارت” به عنوان یکی از وزارتخانه‌های جدید در مجلس شورای اسلامی نیز در حال بررسی است.
دبیرکل اتاق تهران نیز به ترکیب هیأت رئیسه کمیسیون اشاره کرد که یک رئیس و دو نائب رئیس در رأس آن حضور خواهند یافت.
محمدمهدی راسخ پیش از آغاز رأی‌گیری یکی از بندهای آیین‌نامه اتاق تهران را یادآوری کرد که بر اساس آن، اعضای هیأت رئیسه اتاق تهران نمی‌توانند در هیأت رئیسه کمیسیون‌ها عضو شوند و همچنین اعضای هیأت رئیسه کمیسیون‌ها نیز همزمان نمی‌توانند نامزد انتخابات هیأت رئیسه سایر کمیسیون‌ها نیز باشند.
پس از سخنان دبیرکل اتاق تهران، زمان اعلام نامزدی برای ریاست کمیسیون تولید و تجارت فرا رسید که از میان ۲۳ عضو حاضر در این جلسه، محسن بهرامی ارض اقدس و محسن خلیلی عراقی دست‌های‌شان را به نشانه اعلام نامزدی برای “ریاست” بالا بردند.
در همین حال، محسن خلیلی عراقی به عنوان یکی از دو نامزد این انتخابات، میکروفون را در دست گرفت تا به رأی‌دهندگان بگوید عمری را در حوزه تولید و صنعت سپری کرده است و می‌تواند نسبت به رفع مشکلات تولید مؤثر باشد؛ اما این را هم گفت که معادلات “داد و ستد” و “تجارت” را نمی‌داند. او حتی پیشنهاد کرد که این کمیسیون دو رئیس داشته باشد.
بدین ترتیب رأی‌گیری آغاز شد و محسن بهرامی ارض اقدس با ۱۵ رأی از ۲۳ رأی اخذ شده به ریاست کمیسیون تولید و تجارت رسید.
برای تصاحب کرسی نائب رئیسی کمیسیون تولید و تجارت نیز چهار فعال اقتصادی نامزد شدند که در نهایت ایرج ندیمی (نماینده وزارت صنایع و معادن) با ۱۴ رأی نائب رئیس اول و محمدرضا نجفی‌منش (دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو) با ۱۲ رأی نائب رئیس دوم این کمیسیون شد.
جلسات کمیسیون تولید و تجارت نیز با تصمیم اعضای این کمیسیون هر دو هفته یک بار و در روزهای یکشنبه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ در محل اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی