گیلانیان
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ Monday, 20 March , 2023
دسامبر 29, 2010 کد خبر : 34 خبر ها

ایمانی مدیر‌کل ارشاد گیلان شد

ایمانی مدیر‌کل ارشاد گیلان شد

منصور ایمانی مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان شد.

معاون هنری وزارت ارشاد اسلامی بعد از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان فرصت‌های خدمت را کوتاه و گذرا دانست و اظهار داشت: آنچه می‌ماند تصویری است که از مدیران فرهنگ دارند.

حمید شاه‌آبادی با قدردانی از حجت‌الاسلام حمید پورعیسی مدیر کل سابق ارشاد گیلان افزود: مدیران دولت‌های نهم و دهم امکانات لازم را برای خدمت به مردم به‌ کار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه دهه چهارم انقلاب دهه پیشرفت و عدالت نامگذاری شده، تصریح کرد: نقش فرهنگ در این دهه بسیار مهم است.

معاون وزیر ارشاد با اشاره به اینکه تمام مردم تلاش می‌کنند تا کشورمان پیشرفته باشد، گفت: ملاک این پیشرفت مولفه‌هایی برای اقتدار است و این مولفه چیزی جز فرهنگ نیست.

وی ادامه داد: امروزه فرهنگ ارشاد اسلامی به عنوان تابلو و نهاد فرهنگ کشور شناخته می‌شود و مولفه‌های پیشرفت در حوزه فرهنگ نهادینه شده است.

شاه‌آبادی با بیان اینکه فرهنگ دادوستد بین مردم و دولت نیست، خاطرنشان کرد: داشته‌های بزرگ و سرمایه اصلی ما در این حوزه، فرهنگ ما را تشکیل می‌دهد و چنین ولایتمدار در اهداف نظام به حرکت وا می‌دارد.

وی ظرفیت‌های موجود در گیلان را بیش از این عنوان کرد و افزود: مطبوعات می‌توانند در این عرصه تأثیرگذار و نقش‌آفرین باشند.

معاون وزیر ارشاد با تأکید بر اینکه باید در جنگ نرم‌افزاری تحول اساسی ایجاد شود، خاطرنشان کرد: وزارت ارشاد می‌تواند در ارتقای سطح آگاهی، رشد خودباوری و اعتلای کشور گام بردارد.

وی افزود: باید در گره زدن این فرهنگ‌ها ظرفیت‌های استان‌ تقویت شده و از فرصت‌ها بهره‌برداری کنیم که امیدواریم در دوره جدید مدیر کلی ارشاد گیلان همه همکاری کنند.

معاون سیاسی‌امنیتی استاندار گیلان نیز در این مراسم با گرامیداشت ۸ و ۹ دی ماه سال گذشته بیان داشت: هشتم و نهم دی ماه سال ۸۸، روز شکست مستکبران داخلی و خارجی بود.

غلامعلی رضوانی با اشاره به دیدار پنج هزار نفر از مردم گیلان با رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: فردا هزاران نفر عاشق ولایت از گیلان به زیارت رهبری نایل می‌شوند.

وی عرصه فرهنگ را بسیار تأثیرگذار خواند و تصریح کرد: عرصه فرهنگ نسبت به تمام اقدام‌ها تأثیرگذارتر است.

معاون استاندار گیلان شکست دشمنان داخلی و خارجی ایران را نشانه تأثیرگذاری فرهنگ دانست و یادآور شد: دشمن با هوشیاری مردم در عرصه فرهنگ شکست خورد.

وی با قدردانی مدیر کل سابق ارشاد گیلان، از وزارت ارشاد خواست تا در زمینه عرصه فرهنگ بیش از پیش مجاهدت و تلاش کند تا در این راستا موفق شود. وزارت ارشاد مصداق بارز و عینی توصیه به‌حق و صبر به انسان‌هاست.

مدیر کل جدید ارشاد گیلان نیز در این مراسم با بیان اینکه در آغاز انقلاب هستیم و چیزی با ارزش‌تر از گوهر وحدت نیست، اظهار داشت: هویت ملی ما وابسته به افکار بلند است.

منصور ایمانی حفظ و توسعه ادبیات و فرهنگ گیلان را مأموریت نخست خود در پست مدیر کلی ارشاد گیلان عنوان کرد و افزود: از خریداران واقعی فرهنگ هستم و با این حوزه بیگانه نیستم و بنده را از آشنای خود بدانید.

وی فعالیت‌های مسجدمحوری را از برنامه‌های خود ذکر و تصریح کرد: هنر باید به عنوان دو بال پرواز این محور ایفای نقش کنند.

مدیر کل سابق ارشاد گیلان نیز در این مراسم عنوان کرد: در مدت پنج سال خدمتم در ارشاد گیلان انسان‌های بزرگی را شناختم و درس‌های مهمی از آنها آموختم و تا جایی که توانستم در توسعه فرهنگی استان گام برداشتم.

حجت‌الاسلام حمید پورعیسی جوهره مدیر را تغییر و تحول دانست و افزود: این تغییر باید صورت بگیرد. در این مراسم منصور ایمانی به عنوان مدیر کل جدید ارشاد گیلان معرفی و از پورعیسی مدیر کل سابق قدردانی شد.

ایمانی پیش از این مدیر کل امور اجتماعی استانداری گیلان و قبل از آن نیز مدیر کل ارشاد کردستان بود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی