گیلانیان
پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ Thursday, 30 March , 2023
آوریل 23, 2012 کد خبر : 8282 خبر ها

آيت الله قرباني در اولين جلسه فرهنگ عمومي گيلان :

اگر وضع به همین منوال بماند استان ویران می شود

اگر وضع به همین منوال بماند استان ویران می شود

گیلانیان به نقل از سفیر سبز : جلسه فرهنگ عمومی به ریاست آیت الله قربانی ، نمایده مقام معظم رهبری در گیلان و امام جمعه رشت تشکیل شد . استاندار و نماینده ایشان از غایبین جلسه بود که حضرت آیت الله قربانی طی سخنانی گفت : جلسه ای به این مهمی هیچ مورد توجه استانداری نیست که نماینده ای هم در این جلسه ندارد تا مسایل را منعکس نماید .

آیت الله قربانی گفت : یکی از مشکلاتی که الآن در استان داریم ضعف مدیریتی استکه باید فکری به حالش بکنیم، اگر وضع بهمین منوال بماند استان ویران می شود. فصل کشاورزی است برخی از زمین ها بایر مانده است به دلیل اینکه توجهی به این مهم نمی شود تا دیروز که زمین ها را به مناصفه می دادند امروزه به مثالثه هم قبول نمی کنند که مسئول رفع این مشکل استاندار است.

ایشان ادامه داد : با این شرایط چگونه می توانیم به فرمایشات آقا جامه عمل بپوشانیم؟ مدیریت استان در حال گشت و گذار است و ما می خواهیم فرمایش آقا را جامه عمل بپوشانیم ابزار لازم در اختیار نداریم فقط باید بیاییم اینجا بنشینیم و حرف بزنیم و وقت ما را تلف کنیم .

نماینده مقام معظم رهبری گفت : استاندار گاهی شلمچه هست ، گاهی تهران است ، گاهی قم هست و گاهی هم داغستان هستند ، پس گیلانستان چی ؟ آیا گیلانستان حق ندارد ؟ ما این را نمی توانیم تحمل کنیم .

ایشان افزود : نمایندگان استان باید بیاند بنشینند و در این مورد برنامه ریزی نمایند . نمایندگان نباید فقط در زمان انتخابات قربان صدقه مردم بروند . صدای پای چائی به گوش می رسد ، هنوز ۷ میلیارد تومان از مطالبات چایکاران باقیمانده و قرار است امروز و فردا پرداخت نمایند که ایم قدم خوبی هست.

ایشان گفت : پولی که داده می شود مال سال قبل است ولی برای امسال باید برنامه ریزی کرد ، برگ سبز درجه یک باید چند باشد، درجه دو چند باید باشد ؟ اعتباری که دولت باید در این مورد بدهد چقدر باید باشد ؟

رئیس فرهنگ عمومی استان گفت: چند نفر از نمایندگان پیش وزیر رفتند و درخواست ۳۷ میلیارد تومان اعتبار کردند ، وزیر که گیلانی نیست گفت : چرا ۳۷ میلیارد بلکه ۴۷ میلیارد تومان نباشد که سرانجام به ۴۵ میلیارد تومان تصویب شد ، من گفتم ۵۰ میلیارد تومان درخواست کنید که بعضی هزینه های پیش بینی نشده داریم.

ایشان با اشاره به مشکل کود کشاورزی افزود : اگر قرار است به تولید ملی توجه کنیم باید زمینه آن را فراهم کنیم بهمین دلیل باید به برنج، چای ، زیتون ، نوغان توجه کنیم ؛ نوغانی که زمانی سالانه ۴۰ میلیارد تومان برای استان درآمد داشت و ما دو هزار تن تولید داشتیم که الآن به ۲۰۰ تن کاهش پیدا کرده است .

اخبار مرتبط

نظرات

  • جناب قربانی از مجتمع آدینه چه خبر؟!!!!

  • شما این همه گفتید چه شد؟که حالا استاندار نیست و باشد چه می تواند بکند؟

  • با سلام : حضرت آیت الله قربانی از ذخایر فرهنگی و اجتماعی و علمی گیلان هستند باید ادب را در برخورد با ایشان رعایت کرد . ایشان نماینده ولی فقیه در گیلان هستند و از نظر شرعی و قانونی وظیفه دارند مشکلات گیلان را مطرح کنند . امیدوارم نمایندگان محترم گیلان هم به مانند ایشان دغدغه توسعه استان را عملیاتی کنند.

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی