گیلانیان
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ Friday, 24 March , 2023
جولای 22, 2011 کد خبر : 1741 خبر ها

تشکیل گروه بازرسان حجاب و عفاف در گیلان؟!

تشکیل گروه بازرسان حجاب و عفاف در گیلان؟!

گیلانیان : غلامعلی رضوانی در جلسه ستاد صیانت از حریم عمومی حقوق شهروندان گیلان اظهار داشت: دبیر اجرایی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان در راستای عمل به وظیفه نظارتی مصوبه سال ۸۴ شورای عالی انقلاب فرهنگی، در مدت دو سال گذشته دستگاه‌های مختلف را مورد بازرسی قرار داده است.
وی به ابلاغ ۳۰۰ تکلیف مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ۲۶ نهاد و دستگاه مختلف کشور اشاره کرد و افزود: ستاد اجرایی امر به معروف و نهی از منکر گیلان ارزیابی میدانی خود را در جلسه‌های مختلف بیان کرده اما این ارزیابی را به ستاد صیانت از حریم عمومی ارائه نداده است. رضوانی از تشکیل گروه بازرسان حجاب و عفاف در اداره‌های گیلان خبر داد و تصریح کرد: تعدادی از کارکنان اداره‌های دولتی استان فراخوان شدند تا به مدیران دستگاه‌ها برای نظارت بر عملکرد عفاف و حجاب برادران و خواهران در اداره‌های دولتی، دفاتر پیشخوان و دفاتر گردشگری کمک کنند.
معاون استاندار گیلان با بیان اینکه اداره‌ها و دفاتر گردشگری گیلان در امر حجاب و عفاف وضعیت مطلوبی ندارند، خاطرنشان کرد: به مدیرانی که در امر حجاب و عفاف کوتاهی کرده‌اند تذکر لازم داده می‌شود تا از این وضعیت عبور کنیم. وی ادامه داد: ابتدا بخش‌های دولتی، خصوصی و حاکمیتی مورد بازرسی بازرسان قرار می‌گیرند و بعد دستگاه‌های خارج از بخش‌های حاکمیتی بازرسی می‌شوند.
رضوانی با تاکید براینکه مدیران و مسئولان هرگونه راهکاری دارند اراده کنند، گفت: مسئولان پیشنهادهای عملی ارائه دهند. معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان به اقدام‌های موثر انجام شده در دستگاه‌های مختلف اشاره کرد و بیان داشت: در ورودی‌های استان تابلوهای تذکر در رعایت هنجارها نصب شده است.
وی رعایت هنجارها را نیازمند برنامه‌ریزی و تلاش خواند و تصریح کرد: از تلاش‌های مسئولان در امر حجاب و عفاف در اداره‌های مختلف باید قدردانی شود.
رضوانی هجمه دشمنان در حوزه فرهنگی را بی‌حد توصیف کرد و افزود: هزاران شبکه‌های ماهواره‌ای و سایت‌های اینترنتی در جامعه تاثیرگذارند و موجب ناهنجاری، بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در اجتماع می‌شوند. معاون استاندار گیلان لازمه جهاد اقتصادی را جهاد در زمینه فرهنگی و امنیتی دانست و خاطرنشان کرد: بازرسی از ترمینال‌ها، دفاتر گردشگری، دفاتر فروش بلیت و ارائه کننده خدمات به مسافران از دید بازرسان مغفول مانده است.
وی نخستین خاکریز مقابل هجمه فرهنگی دشمن را عفاف و حجاب به‌ویژه در اداره‌ها ذکر کرد و بیان داشت: در عرصه تولید و عرضه پوشاک باید چاره‌اندیشی شود و این امر به عهده سازمان بازرگانی بوده که تا کنون معطل مانده است. رضوانی به تردد عروس‌ها بدون حجاب در سطح شهر اشاره کرد و اظهار داشت: عروس‌ها پس از آرایشگاه بدون حجاب وارد خودرو می‌شوند و باید با این معضل برخورد قانونی شود.
معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان کوهپیمایی دختران و پسران را یکی از معضلات استان برشمرد و گفت: گروه‌های کوهپیمایی توسط تربیت بدنی ساماندهی می‌شوند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی