گیلانیان
سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ Tuesday, 21 March , 2023
ژانویه 20, 2014 کد خبر : 23930 خبر ها

رئیس علوم پزشکی گیلان خبر داد:

بازسازی بخش آنژیوگرافی قلب بیمارستان حشمت رشت

بازسازی بخش آنژیوگرافی قلب بیمارستان حشمت رشت

گیلانیان : رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه بخش آنژیوگرافی قلب و عروق بیمارستان حشمت رشت بازسازی می‌شود، گفت: در دهه فجر امسال ساختمان پاتولوژی مرکز آموزشی درمانی رازی با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد و۲۰۰ میلیون ریال افتتاح می‌شود.

پروفسور انوش برزیگر با اشاره به اینکه در دهه فجر امسال شش پروژه توسط دانشگاه علوم پزشکی گیلان افتتاح می شود، اظهار کرد: در دهه فجر امسال ساختمان پاتولوژی مرکز آموزشی درمانی رازی با اعتباری بالغ بر سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال افتتاح  می‌شود.

وی از بازسازی مرکز آنژیوگرافی قلب و عروق (الکتروفیزیو لوژی) مرکز آموزشی و درمانی حشمت خبر داد و افزود: این مرکز با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۹۰۵ میلیون ریال آماده افتتاح و بهره‌برداری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از افتتاح خانه بهداشت روستای عکاشا رشت با اعتباری بالغ بر ۴۷۰میلیون ریال خبرداد و گفت:  دو مرکز بهداشت در روستاهای شیخانبر و نوبیجار محله لاهیجان دهه فجر امسال افتتاح می‌شود.

پروفسور برزیگر با بیان اینکه اعتبار هزینه شده برای این دو خانه بهداشت به ترتیب ۵۹۰ و ۸۰۰ میلیون ریال است، تصریح کرد: بیمارستان سیدالشهدای لاهیجان با دستگاه فتوروسکوپ  C-ARM با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال در دهه فجر امسال تجهیز می‌شود.

وی اعتبار هزینه شده برای کل پروژه‌های دهه فجر امسال را ۲۵ میلیارد و ۶۱۰میلیون ریال است.

وی در ادامه با بیان اینکه برنامه جامع دانشگاه علوم پزشکی گیلان به سه برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تقسیم شده است، اظهار کرد: در اجرای برنامه‌ها از نیروهای جوان در کنار پیشکسوتان صاحب‌نظر، متعهد، متدین و معتدل با معیار شایسته‌سالاری استفاده می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه برای تحقق آرمان‌های دولت تدبیر و امید در امر سلامت و درمان و اجرای برنامه‌های منطبق بر آن در دانشگاه از تمام وقت خود استفاده می‌کنم، افزود: حل مشکلات دارویی و مالی با همکاری و تعامل مسئولین استانی و کشوری و مساعدت‌های مردمی از برنامه های کوتاه مدت دانشگاه است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی- درمانی گیلان ، توسعه و تجهیز اورژانس‌های شهرستان‌ها را یکی از اهداف کوتاه مدت دانشگاه علوم پزشکی گیلان دانست و تصریح کرد: بررسی موانع و مشکلات حوزه‌های بهداشت، درمان، آموزش، پژوهش، دارو و غذا از دیگر برنامه های کوتاه مدت دانشگاه است.

پروفسور برزیگر با اشاره به بازدیدهای اخیر خود از بیمارستان های رودبار و بندرانزلی، افزود: با همراهی کارشناسان از چندین بیمارستان های دولتی بازدید کردیم که پس از بررسی و اعلام نظر کارشناسان دستور رفع مشکلات این بیمارستان ها را صادر کردیم./منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی