گیلانیان
پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ Thursday, 30 March , 2023
اکتبر 6, 2011 کد خبر : 3406 خبر ها

استاندار گیلان :

باقیمانده مطالبات چایکاران پرداخت می شود

باقیمانده مطالبات چایکاران پرداخت می شود

گیلانیان : مهدی سعادتی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۱۲۶ هزار تن برگ سبزچای به ارزش ۵۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برداشت شده است گفت : ۲۷ میلیارد تومان از این مطالبات تاکنون پرداخت شد که ۲۵ میلیارد تومان آن سهم دولت و ۲ میلیارد تومان آن سهم کارخانه داران چایسازی بوده است .
استاندار گیلان بابیان اینکه با اختصاص ده میلیارد تومان سهم دولت در تأمین مطالبات چایکاران به طور کامل پرداخت می شود افزود : ۱۳ میلیارد تومان باقیمانده نیز مربوط به تعهدات کارخانه داران چای است که در تلاشیم این مطالبات نیز هرچه سریع تر وصول شود .
سعادتی همچنین با اشاره به عزم دولت برای حمایت از کشاورزان به تصمیمات مهم نشست با معاون اول رئیس جمهور اشاره کرد و گفت : در نشست با رحیمی معاون اول رییس جمهور همچنین مقررشد دستگاههای اجرایی و نیروهای مسلح برنج مورد نیاز خود را از استانهای شمالی تأمین کنند .
وی ادامه داد : همچنین برای تسریع درساخت راه اصلی سیاهکل به دیلمان و بزرگراه خمام به آقاسید شریف این پروژه ها به قرارگاه خاتم الانبیاء واگذار می شود .
استاندار گیلان افزود : برای حمایت از بخش گردشگری گیلان نیز کارگروه توسعه بخش گردشگری و ساماندهی سواحل استان نیز به ریاست معاون اول رئیس جمهور در رشت تشکیل خواهد شد .
استاندار با تأکید براینکه تسریع در ساخت راه آهن گیلان موجب شکوفایی اقتصادی استان می شود گفت : در این نشست مقرر شد برای تسریع در ساخت راه آهن رشت قزوین- بندر انزلی و رشت به‌استارا از محل فاینانس استفاده شود .
وی افزود: در زمینه ساخت سد شفارود از محل فایناس نیز تصمیم گرفته شد .
وی ادامه داد : پرداخت مطالبات کارخانجات شیراستان ، بررسی تشکیل سازمان زیتون و راه اندازی آن در گیلان ، اختصاص تسهیلات مناسب برای احیاء و بازسازی ۹ هزار هکتار از آب بندانهای استان ، ساخت سدهای لاستیکی ، طرح کمربندی شهر رشت ، حل مشکلات کارخانه ریسندگی املش و پرداخت ۷۰ میلیارد ریال به دخانیات کشور برای واگذاری انبار دخانیات به پارک علم و فناوری از دیگر موارد مهمی بود که در نشست با معاون اول و معاون امور مجلس رئیس جمهور مطرح شد .
سعادتی همچنین با تأکید برحل مشکلات آبگرفتگی معابر و حفظ محیط زیست ادامه داد : تضمین پرداخت تسهیلات ۶ هزار میلیارد ریالی اجرای طرح های آب و فاضلاب در گیلان نیز از تصمیمات مهم مجمع نمایندگان با آقای رحیمی و حجت الاسلام والمسلمین میرتاج الدینی بود .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی