گیلانیان
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ Friday, 24 March , 2023
ژانویه 6, 2012 کد خبر : 5521 خبر ها

نرخ رشد اقتصادی از آمار تا واقعیت :

بانک مرکزی نرخ رشد اقتصادی را هر سه ماه یکبار اعلام کند

بانک مرکزی نرخ رشد اقتصادی را هر سه ماه یکبار اعلام کند

فرهاد دلقپوش با بیان اینکه شاخص‌های رشد اقتصادی به صورت سالانه در پایان هر سال برآورد می‌شود، افزود: در کشور ما نیز مانند بسیاری از مسائل دیگر آمار تولید و اشتغال سالانه، رشد اقتصادی به صورت سالیانه محاسبه می‌شود که تا حدی دارای اشکال است.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: کمیسیون اقتصادی مجلس، بر این اعتقاد است و بارها نیز به بانک مرکزی توصیه کرده که آمار رشد اقتصادی را هر سه ماه یکبار ارائه کند.وی با تاکید بر اینکه مسئولان باید بر اساس قانون، موظف به ارائه آمار شاخص‌های اقتصادی مطابق واقعیت‌های جامعه هستند، تصریح کرد: آمار رشد اقتصادی کشور باید بر اساس شاخص‌های قانونی و منطقی و در زمان مناسب و به منظور تصمیم‌گیری مسئولان در کشور، ارائه شود.

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم، با اعلام اینکه وزیر اقتصاد در نشستی در کمیسیون اقتصادی، شاخص رشد اقتصادی کشور را با احتساب نفت ۴,۲ درصد و بدون احتساب نفت ۳,۵ درصد اعلام کرد، گفت: وزارت امور اقتصاد و دارایی و بانک مرکزی ایران باید با مدیریت و برنامه‌ریزی مناسب همه ساله واقعیت‌ها را از نرخ تورم و رشد اقتصادی به مردم ارائه دهند.

رشد اقتصادی کشور در سال ۸۹ با نرخ ۵/۵ درصد بسته شد، بر اساس برآوردهای تحقیقاتی بانک مرکزی رشد اقتصادی کشور از ۵/۳ درصد در سال ۸۸ به ۵/۵ درصد در سال ۸۹ رسیده است

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی