گیلانیان
پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ Thursday, 30 March , 2023
ژوئن 14, 2014 کد خبر : 27740 خبر ها

نماینده مردم شفت و فومن خبر داد:

باید قوانینی تصویب کنیم تا فشار امروز از روی مردم برداشته شود

باید قوانینی تصویب کنیم تا فشار امروز از روی مردم برداشته شود

گیلانیان : نماینده مردم شفت و فومن در مجلس شورای اسلامی از بهره برداری ۲ پروژه بزرگ علمی تا پایان سال در حوزه دانشگاه آزاد و پیام نور در شهرستان فومن خبر داد.

ناصر عاشوری نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیران رسانه های گروهی استان با پایگاه بودن گیلان در بخش کشاورزی گفت: مردم استان گیلان افتخار این را دارند که قسمتی از قوت و غذای مردم ایران را تولید می کنند علیرغم بی توجهی هایی که به کشاورزی در استانمان شده است ولی در بخش های مختلف تولیدات دامی و کشاورزی جزء شاخص های بسیار خوب و ممتاز کشوری قرار داریم.

وی افزود: در برنج رتبه دوم، در چای رتبه اول، مرکبات رتبه پنجم، فندق و بادام زمینی رتبه اول و مرغ گوشتی و مادر رتبه سوم و مرغ اجدادی رتبه دوم را داریم که همه این رتبه ها نشان دهنده وجود ظرفیت های بسیار خوب تولید در بخش کشاورزی و دام در این استان است که می تواند به ایجاد شغل پایدار کمک کند.

ناصر عاشوری سپس به عملکرد خود در بحث مجلس اشاره کرد و گفت: در طول مدت حضور در این دوره در مجلس طبق آمار منتشر شده و ثبت گردیده در اسناد مجلس، ۳۲ مورد تذکر کتبی به وزرا داشته ام در بخش های مختلف، ۳ مورد سوال از وزرا و در ۴۷ طرح مطرح شده در مجلس دفاع و امضاء داشته ام تا به بخشی از وظایف نمایندگی خود در برابر رای مردم عمل کنم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس سپس به مباحث پرداخت یارانه ها و مباحث اقتصادی اشاره کرد و گفت: باید قوانین کوتاه مدت را برای مدیریت کشور تصویب کنیم تا فشار امروز از روی مردم برداشته شود، در شرایط کنونی ما باید بدانیم که مشکلات مردم چیست و بررسی قوانین و سیاست‌های اقتصادی نظام را در اولویت اول خود قرار دهیم.

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: هنر ما در تصویب قوانین انبوه نیست بلکه باید قوانینی مثبت و کار‌شناسی شده را به تصویب برسانیم.

عاشوری با بیان اینکه در مجمع نمایندگان گیلان سلیقه های متفاوتی وجود دارد، گفت: نمایندگان گیلان با وجود سلایق مختلف در بروز و ظهور لوایح در مجلس بسیار فعال بوده و از وجهه بسیار مثبتی برخوردارند و تلاش می کنند تا بیشترین تاثیر را برای احقاق حقوق مردم حوزه های انتخابی خود داشته باشند.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس از افتتاح بیمارستان شهرستان شفت در هفته دولت خبر داد و گفت: امیدواریم با توجه به وجود زیرساختهای گاز در استان گیلان طی ۳ سال آینده اکثریت روستاهای استان از گاز بهره مند شوند که این مساله خود باعث رونق کشاورزی خواهد شد.

وی با اشاره به وجود ۵ مرکز دانشگاهی پیام نور، فنی پردیس، علمی کاربردی جهاددانشگاهی، آزاد اسلامی و موسسه غیرانتفاعی دامون در شهرستان فومن از بهره برداری ۲ پروژه بزرگ علمی تا پایان سال در حوزه دانشگاه آزاد و پیام نور خبر داد و گفت: جمعا در شهرستان فومن ۴ هزار و ۷۸۱ دانشجو مشغول به تحصیل بوده و با مساعدت های وزارت علوم در احداث دانشکده ایران شناسی و گردشگری زیرنظر دانشگاه گیلان و احداث دانشکده پرستاری و مامایی در تلاش خواهیم بود تا رونق جدیدی در حوزه علمی برای مردم منطقه ایجاد نماییم.

عاشوری وجود منطقه آزاد را به عنوان سرمایه ملی در استان گیلان ذکر کرد و گفت: گردشگری میراث بشری است و متاسفانه در خیلی از مواقع عدم وجود زیرساخت ها در گردشگری باعث شده تا شرایط منطقه ای برای گردشگری فراهم نباشد که اگر تحقق یابد و مدیریت شود اشتغال و اقتصاد پایدار را به دنبال خواهد داشت، ما در گیلان به دنبال کار هستیم و انتظار داریم جامعه رسانه ای در کنار مدیران فرهنگ کار را نهادینه کنند.

وی در پایان از ساخت یک استادیوم با استانداردهای جهانی در فومن خبر داد و اظهار کرد: زمینی در اختیار خیر فومنی قرار گرفته است تا استادیوم با بهترین شرایط برای جوانان این منطقه ساخته شود و هدیه به دولت و مردم منطقه شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی