گیلانیان
چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ Wednesday, 22 March , 2023
اکتبر 20, 2013 کد خبر : 21994 خبر ها

آقای استاندار !

با این آمارها چه می کنید !؟

با این آمارها چه می کنید !؟

اختصاصی گیلانیان : حتما استراتژیست می دانند مَثَلِ بعضی ها مثل مَثَلِ آن بازاری ای است که از او پرسیدند : دو، دو تا ؟ گفت : بستگی دارد ! گفتند : یعنی چه ؟ گفت : اگر می خواهی بفروشی ، می شود، سه تا و اگر می خواهی بخری، می شود پنج تا !!

از آن جائی برخی منافع و مصالح ایجاب می کند آمار و ارقام به درستی اعلام نشود بنابراین وقتی استاندار جدید گیلان در روز معارفه اش از میان تمام سوژه ها انگشت روی این مهم می گذارد که : نباید هرگز گزارش دروغ به مردم دهیم به نظر می رسد چندان با واقعیت ساری و جاری مطابقت نداشته باشد و اصلا این آرزوی عمومی دست یافتنی نباشد که در آن صورت تحقق مدینه فاضله امکان پذیر می شود.

وقتی بقول مولوی : عقل اول راند بر عقل دوم – ماهی از سر گنده گردد نی ز دم” به عملکرد متولیان فرهنگی توجه می شود دیگر عذر و تقصیری برای دیگران نمی ماند تا باعث اعتراض استاندار شود .

 بعنوان مثال : مدیر کل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در پایان جلسه فرهنگ عمومی مورخه ۲۰ مهر ۹۲ در حضور نماینده ولی فقیه در استان اعلام کرد : در سال گذشته بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان یارانه بین ۱۹۰ نشریه استان توزیع شده است.

وقتی این نظر مدیر کل محترم مورد تشکیک من قرار گرفت نماینده ولی فقیه به کمکم آمد ،حال نظر نماینده ولی فقیه چه بوده بماناد ؟!

دو روز بعد از بیان این نظر با مصاحبه جهت دار ( ! ؟ ) معاونت فرهنگی ارشاد اسلامی گیلان ، آقای محمد حسن پور با خبرنگار معین در خزر آنلاین ( ! ) مورخه ۲۲ مهر ۹۲ مواجه شدیم که : ۱۵۷ نشریه محلی در استانفعال هستند “.

در تلاش بودم که برای ما به التفاوت آمار مدیر کل و معاونت ایشان ، یعنی فاصله ۱۵۷ تا ۱۹۰ نشریه که به ۳۳ رقم می رسد توجیهی پیدا کنم که شاهد از غیب رسید :

معاونت امور مطبوعاتی وزارت ارشاد در خصوص نشریات فعال استان های کشور طی مصاحبه ای در مورخه ۲۳ مهر ۹۲ با خبرگزاری فارس آمار مطبوعات فعال استان گیلان را چنین اعلام کرد :

۴ گیلان : دارای ۱۶۸ نشریه دارای مجوز و ۹۹ نشریه در حال انتشار

حال کدام رقم قابل استناد است و بر اساس کدام آمار یارانه مطبوعات توزیع شده و آیا منظور استاندار از همین نوع آمار ها بود یا خیر و چگونه ایشان می تواند با این پدیده مقابله کند باید : بنشینم و صبر پیش گیرم – دنباله کار خویش گیرم”. چون سبک و سیاق آن بازاری محترم نوعی شیوه مدیریت است که می تواند برای بسیاری کارگشا باشد !!؟

اخبار مرتبط

نظرات

  • با سلام در این استان جای هیچ گونه خرده ای نیست وقتی آمارهای نظیر نرخ بیکاری و تورم و جمعیت و …مشکل دارد و آدم زنده را مرده می کنند و یارانه اش را قطع می کنند پس به این مدیر بنده خدا خرده نگیرید

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی