گیلانیان
شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ Saturday, 1 April , 2023
ژوئن 30, 2014 کد خبر : 28137 خبر ها

بخشنامه معاون اول رییس جمهوری، موجب شتاب در برخورد با پدیده زمین خواری است

بخشنامه معاون اول رییس جمهوری، موجب شتاب در برخورد با پدیده زمین خواری است

گیلانیان : استاندار گیلان با اشاره به آیین نامه ابلاغ شده از سوی معاون اول رییس جمهوری به وزرای جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت برای مقابله با پدیده زمین خواری، این مهم را موجب شتاب در برخورد با تغییر کاربری زمین های کشاورزی و پدیده شوم زمین خواری دانست.

ˈمحمدعلی نجفیˈ روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این آیین نامه، باعث خرسندی بسیاری است تا بتوانیم با جدیت بیشتر به مقابله با پدیده زمین خواری و تغییر کاربری اراضی کشاورزی بپردازیم.

وی با یادآوری نامه خود به فرمانداران و شهرداران استان گیلان در اردیبهشت ماه گذشته مبنی بر جلوگیری از تغییر کاربری زمین های کشاورزی و برخورد با متخلفان برابر قانون افزود: این موضوع در راستای ابلاغ آیین نامه معاون اول رییس جمهوری است تا نظارت دقیق تری بر تغییر کاربری ها و سودجویی افراد متخلف در خرید اراضی کشاورزی و ساخت و سازهای غیرمجاز داشته باشیم.

استاندار گیلان ادامه داد: در نامه به فرمانداران و شهرداران، تاکید کردم صدور هرگونه مجوز یا پروانه ساخت و تأمین و واگذاری خدمات و تأسیسات زیربنایی مانند آب و برق و گاز و تلفن از سوی دستگاه های ذیربط در اراضی زراعی و باغ ها که به صورت غیرمجاز تغییر کاربری داده شده اند، ممنوع است.

وی تصریح کرد: پیرو ابلاغ آیین نامه از سوی معاون اول رییس جمهوری، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان مامور شده که با دستگاه های ذیربط، جلساتی را برگزار و با جدیت موضوع مقابله با پدیده زمین خواری را پیگیری کنند.

نجفی گیلان را پایگاه تولید مرغوب ترین محصولات کشور عنوان و اضافه کرد: تمامی مسوولان بویژه فرمانداران، بخشداران، شهرداران و دهیاران باید به پدیده زمین خواری حساس باشند تا زمین های باارزش کشاورزی برای ساخت و سازهای بی مورد، مورد دخل و تصرف ویلاسازان قرار نگیرد.

وی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد برای تدوین ساز و کار حمایت از سرمایه گذاران در گیلان گفت: در کمیته های مربوطه و هیات های واگذاری زمین، اهتمام ما بر جلوگیری از نابودی زمین های کشاورزی است.

استاندار گیلان ادامه داد: چنانچه زمین هایی برای توسعه بخش های صنعتی، گردشگری و خدماتی – تجاری واگذار شود؛ پیگیر این موضوع هستیم که مغایرتی با مولفه های زیست محیطی نداشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: با حفظ منابع طبیعی و خدادادی گیلان می توانیم زمینه های اشتغال و سرمایه گذاری را در این استان فراهم آورده و به اهداف روشن دولت تدبیر و امید جامه عمل بپوشانیم.

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری روز گذشته (یکشنبه هشتم تیرماه) در دستورالعملی خواستار مقابله و برخورد جدی این وزارتخانه ها با پدیده زمین خواری شد.

معاون اول رییس جمهوری در این آیین نامه که در سه بند به وزرای جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت ابلاغ شده؛ تاکید کرده است هر دستگاه، گروهی را مامور کند تا تمامی قراردادهای اراضی ملی و دولتی واگذار شده، مورد رسیدگی قرار گیرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی