گیلانیان
شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲ Saturday, 25 March , 2023
دسامبر 29, 2010 کد خبر : 16 خبر ها

برتری گیلان در شاخص امید به زندگی در کشور

برتری گیلان در شاخص امید به زندگی در کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، روح‌الله قهرمانی‌چابک بعد از ظهر امروز در مراسم گرامیداشت روز ثبت احوال اظهار داشت: پیشرفته‌ترین جوامع به ثبت احوال مدرن مجهز هستند.

وی ثبت احوال پیشرفته را موجب رشد جامعه در دیگر بخش‌ها دانست و افزود: ثبت وقایع حیاتی و اسناد هویتی برای پیشرفت، رفاه و امنیت جامعه از جمله اهداف شکل‌گیری سازمان ثبت احوال است.

استاندار گیلان ثبت وقایع حیاتی و اسناد هویتی را جزو ضرورت‌های اجتناب‌ناپذیر و اساس برنامه‌ریزی معرفی کرد و گفت: برنامه‌ریزی هوشمندانه نیازمند وجود ثبت احوال پیشرفته و به‌روز است و در غیر این صورت برنامه‌ریزی نتایج خوبی به دنبال ندارد.

وی با بیان اینکه کار و برنامه‌ریزی باید همه جانبه، متوازن و متعادل باشد، خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی متعادل مقدمه پایدار بودن کارها و پاسخگویی به نیازهای مردم است.

قهرمانی‌چابک با اشاره به اینکه ثبت احوال گیلان در سال‌های اخیر پیشرفت خوبی داشته است، تصریح کرد: مجهز شدن گیلان به ثبت احوال مدرن علاوه بر اینکه هزینه‌هایی برای استان به دنبال دارد موجب افزایش درآمد مردم می‌شود.

وی جمع‌آوری و ارائه آمارهای درست را پایه و اساس تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی برای منابع و ثروت‌های کشور دانست و بیان کرد: وجود بیکاری و پایین بودن درآمد سرانه مردم نشانه این است که در زمان مناسب تصمیم درست گرفته نشد.

قهرمانی‌چابک شناسایی نیازها، منابع و برنامه‌ریزی بر اساس آن را رمز موفقیت و پیشرفت عنوان کرد و گفت: فعالیت جسورانه و دلسوزانه مسئولان در گیلان و هزینه کردن صحیح منابع مالی موجود زندگی خوبی برای مردم استان فراهم می‌کند.

وی با اشاره به اینکه ایران از ثروت کافی برای رشد مردم برخوردار است، خاطرنشان کرد: وجود فقر و بیکاری در گیلان به این دلیل انجام نگرفتن درست کارهاست.

استاندار گیلان بر ضرورت تلاش برای استفاده صحیح از امکانات و جلوگیری از هدر رفتن سرمایه‌های موجود استان تاکید کرد و افزود: تمام تلاش مسئولان استان این است که منابع مالی موجود صرف کارهایی شود که منجر به افزایش ثروت و ارزش افزوده قابل توجه در جامعه شود.

وی با بیان اینکه گیلان استان نخست در شاخص امید به زندگی در کشور است، تصریح کرد: این آمار نشان دهنده وجود نعمت‌های خدادادی و روحیه مردم استان است.

قهرمانی‌چابک با اشاره به اینکه مسئولان نباید خود به گله و شکایت از کاستی‌های موجود بپردازند، اظهار داشت: وظیفه مسئولان همت و تلاش مضاعف برای برنامه‌ریزی و برطرف کردن نقص‌های موجود است.

وی با بیان اینکه مردم حق پرسش و انتقاد از مسئولان و نماینده‌های خود را دارند، خاطرنشان کرد: مسئولان وظیفه حل مشکلات مردم را دارند و این مردم هستند که بر کار نمایندگان خود نظارت می‌کنند.

قهرمانی‌چابک اضافه کرد: مسئولان باید به دنبال جلب نظر مردم باشند و با هوشیاری به مزاحمت‌های بی‌فایده سیاسی توجه نکنند.

وی با بیان اینکه مسئولان وظیفه خدمت‌رسانی به شهروندان را دارند، تصریح کرد: در خدمت‌رسانی هیچ محدودیتی برای کسی وجود ندارد.

استاندار گیلان نقش آمار و اطلاعات را در تصمیم‌گیری‌های عادلانه و هوشمندانه مهم دانست و بیان کرد: آمار و اطلاعات نادرست موجب می‌شود تا تصمیم‌گیری‌ها عادلانه و هوشمندانه نباشد.

وی بر ضرورت افزایش مطلوبیت ثبت آمار و اطلاعات استان تاکید کرد و افزود: گیلان در گرفتن آمار و اطلا عات استان برتر بوده و باید برای حفظ این جایگاه بیش از پیش تلاش کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی