گیلانیان
پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ Thursday, 30 March , 2023
ژانویه 6, 2014 کد خبر : 23539 خبر ها

برنامه های دهه فجر به سمت مردمی شدن هدایت شود

برنامه های دهه فجر به سمت مردمی شدن هدایت شود

گیلانیان : محمد احمدی پور، معاون سیاسی و امنیتی استانداری گیلان عصر امروز(۱۶ دی) در جلسه برنامه ریزی ستاد دهه فجر استان که در استانداری برگزار شد گفت: باید با روحیه و نگاه جدید و برنامه‌ای نو وخلاقانه به تدارک برنامه‌های دهه فجر بپردازیم و به برنامه‌های این دهه توجه ویژه‌ایی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه انقلاب برای کسانی که در فضای عمومی همان سال‌ها قرار داشتند یک عادت شده است، افزود: نسل جوان ما که در آن دوران نبوده و فضا را درک نکرده‌اند با همین برنامه‌های دهه فجر است که به سمت انقلاب اسلامی و اهداف آن سوق می‌یابند.

احمدی پور با اشاره به ایجاد تحولات در علل انقلاب بعد از انقلاب اسلامی ایران تصریح کرد: علل وقوع انقلابات که در دانشگاه های بزرگ دنیا در قالب علوم سیاسی و روابط بین الملل تدریس می‌شد بعد از انقلاب اسلامی ایران دچار تحولات اساسی شد.

وی اضافه کرد: بعد از وقوع انقلاب اسلامی ایران عمده تحلیلگران سیاسی در چگونگی بروز این انقلاب دچار سردرگمی شده و سعی در اتصال این انقلاب به نظام های مختلف مارکسیست و غیره داشتند.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری گیلان با بیان اینکه موج عظیم مردمی در انقلاب اسلامی ایران فارغ از امور دنیوی بوده و سرمنشاء آن الهی است، افزود: انقلاب اسلامی ایران به عامل دیگری متصل است که سرمنشاء آن عاشوراست و هنوز مردم با گذشت بیش از ۱۴۰۰ سال از وقوع این حادثه همچنان در سوگ سرور و سالار شهیدان هستند.

وی ادامه داد: در تمام این سال‌ها دشمنان تلاش کردند تا انقلاب و آرمان‌های انقلابی ملت ایران را نابود کنند که این دشمنی آنها ناشی از عدم باور علل بروز انقلاب اسلامی ایران است که قادر به تحلیل آن نیستند و توطئه‌های خود را بر اساس معیارهای مادی خود برنامه ریزی می‎کنند در حالیکه انقلاب ما الهی و خارج از فهم و درک آنهاست.

احمدی پور با بیان اینکه مسئولان که متولی جامعه و امور مردم هستند نباید از گرامیداشت دهه فجرغافل شوند، اظهار کرد: جلسات دهه فجر جلسات تشریفاتی نیست و کسانی که چنین تفکری دارند در واقع نوعی توهین به ملت است چراکه پایه و اساس ما از همین انقلاب نشات گرفته و حفظ آرمان‌های انقلاب موجب قدرتمندی نظام جمهوری اسلامی ایران در دنیا شده است.

وی با تاکید بر برگزاری مطلوب گرامیداشت دهه فجر در سال جاری اذعان کرد: این ایام باید با ارائه برنامه‌های نو و ابتکارات و شیوه‌های جدید بهتر و باشکوه تر از سال‌های قبل برگزار شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه برنامه‌های دهه فجر نباید شکل حکومتی به خود بگیرد، افزود: باید این برنامه‌ها به صورت خودجوش و با مشارکت مردم برگزار شود و برنامه های دهه فجر را در کنار ادای وظیفه مسئولان به مانند مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی به سمت مردمی شدن هدایت کنیم.

وی با تاکید بر نقش آموزش و پرورش و رسانه‌ها در مردمی برگزار شدن برنامه‌های دهه فجر خاطرنشان کرد: فضای عمومی دهه فجر حتی با نوشت جمله( دهه فجر مبارک) بر روی کاغذ و نصب آن بر سردرب مغازه‌ها به سمت مردمی بودن حرکت کند./ منبع : شبستان

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی