گیلانیان
چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ Wednesday, 22 March , 2023
ژانویه 24, 2014 کد خبر : 24064 خبر ها

به هیچ وجه سانتریفیوژ‌ها را از بین نمی‌بریم

به هیچ وجه سانتریفیوژ‌ها را از بین نمی‌بریم

گیلانیان : رئیس جمهور کشورمان در مصاحبه اختصاصی خود با شبکه خبری سی‌ان‌ان، تاکید کرد که تحریم‌های اعمال شده علیه ایران مغایر با قوانین بین‌المللی است.

حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان که برای شرکت در نشست سالانه مجمع جهانی اقتصاد به داووس سوئیس سفر کرده است، در مصاحبه اختصاصی خود با شبکه خبری سی‌ان‌ان، تاکید کرد که تحریم‌های اعمال شده علیه ایران مغایر با قوانین بین‌المللی است.

روحانی در گفتگوی خود با فرید زکریا، مجری مشهور شبکه سی‌ان‌ان، گفت: وقتی موضوع تحریم‌ها پیش می‌آید این سوال مطرح می شود که آیا این تحریم‌ها تاکنون موفقیت آمیز بوده‌اند؟ تحریم‌ها در درجه اول غیرقانونی هستند.

رئیس جمهور کشورمان در ادامه گفت: کنگره که مدعی است قوانین را وضع می‌کند نباید قوانین بین‌المللی را نقض کند.

وی گفت: این تحریم‌ها به معنی تضعیف معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای (ان‌پی‌تی) و تضعیف قوانین و مقررات بین‌المللی است. هیچ کشوری نمی‌تواند برای کشور دیگری تصمیم بگیرد.

اظهارات روحانی در حالی مطرح می‌شود که یک طرح دو حزبی در کنگره آمریکا برای تحریم‌های جدید این کشور علیه ایران اعلام شده است. گفته می‌شود که اجرای این طرح به منظور ادامه مذاکرات هسته‌ای تهران به تعویق افتاده است.

یکی از مشاوران ارشد مجلس سنای آمریکا نیز اعلام کرده است که تعداد آراء غیررسمی موافق با این طرح از۷۵ رای پیشی گرفته است که در این صورت وتو باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا برای جلوگیری از این طرح موثر نخواهد بود.

روحانی همچنین گفت: ما از تهدید نمی‌ترسیم و زبان تهدید درباره ایران بی تاثیر است. زبانی که آنها باید انتخاب کنند زبان قانون است و هنگامی که مردم ایران را خطاب قرار می‌دهند باید با لحن محترمانه‌ای صحبت کنند.

وی با اشاره به بی‌اعتمادی مردم ایران به دولت آمریکا تاکید کرد که این بی‌اعتمادی بسیار ریشه‌دار و عمیق است. روحانی گفت: با توجه به سیاست‌های دولت‌های مختلف آمریکا در طول ۳۰ سال گذشته، عموم مردم ایران بسیار نگران هستند و به آمریکایی‌ها اعتماد ندارند.

وی همچنین برای رسیدن به توافق نهایی و برداشتن گام نهایی از سوی ایران در موضوع هسته‌ای اعلام آمادگی کامل کرد و گفت اگرچه گام نهایی از اولین گام دشوارتر خواهد بود اما شرایط رسیدن به توافق نهایی وجود دارد.

رئیس جمهور ایران همچنین با تاکید بر اینکه برنامه هسته‌ای اکنون به بخش جدانشدنی از افتخار ملی ایران تبدیل شده است، گفت: ایران تحت هیچ شرایطی هیچ‌یک از سانتریفیوژ‌های موجود خود را از بین نخواهد برد.

‌روحانی همچنین در پاسخ به سوال دیگری درباره تحولات سوریه تاکید کرد که مسئله سوریه تنها باید از طریق صندوق رأی و توسط مردم این کشور حل شود و هرآنچه که سوری‌ها انتخاب کردند، باید مورد قبول همه کشورها نیز واقع شود./ منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی