گیلانیان
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ Monday, 20 March , 2023
سپتامبر 4, 2013 کد خبر : 21280 خبر ها

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور

بودجه ۹۲ با واقعیت‌های اقتصادی منطبق نیست

بودجه ۹۲ با واقعیت‌های اقتصادی منطبق نیست

گیلانیان :معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور با اشاره به اینکه درآمد۲۱۰هزارمیلیاردتومانی بودجه ۹۲ غیرواقع‌بینانه بود،گفت : دولت خواستار انعطاف بیشتری در بودجه است.

محمدباقرنوبخت در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت درباره اصلاحیه بودجه ۹۲ که از سوی دولت جدید به مجلس ارائه شده، گفت: ردیف‌های درآمدی بودجه ۹۲ امکان تحقق ۲۱۰ هزار میلیارد تومان را نمی‌دهد و بر اساس این اصلاحیه، باید آنها را به رقم واقع‌بینانه رساند.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور افزود: جمع بندی این ارقام و منابع نشان می‌دهد می‌توان تا ۱۵۰هزارمیلیارد تومان در سال۱۳۹۲ درآمد داشت و به همین دلیل باید هزینه‌ها را به ۱۵۰هزار میلیارد تومان تقلیل داد.

وی با اشاره به اینکه چنین امکانی برای دولت از طریق مکانیزم تخصیص فراهم است، بیان کرد: بر اساس بند ۷-۲ قانون بودجه ۱۳۹۲ امکان تخصیص به ۱۰ درصد محدود شده است؛ یعنی اگر طرح و پروژه‌هایی از اهمیت و اولویت خاصی برخوردار باشند، دولت عملا نمی‌تواند به آنها اعتبار متناسب بدهد تا زودتر آماده شوند.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهور، ادامه داد: با توجه به اینکه در این بند اجازه حداکثر ۱۰ درصد داده شده و این مقدار نمی‌تواند رافع مشکل باشد، پیشنهادات دولت در اصلاحیه از این دست است که امکان انعطاف بیشتری به تخصیص داده شود.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوردر پاسخ به سوالی مبنی بر چگونگی تامین منابع برای یارانه‌ها، گفت: در حال بررسی هستیم و امیدواریم متناسب با آنچه قانون گفته و مردم نیز منتظر روال عادی هستند، عمل شود.

انتخاب شهردار تاثیری در رابطه دولت و شهرداری نخواهد داشت

سخنگوی دولت درباره انتخاب مسجد جامعی به ریاست شورای شهر تهران و چگونگی رابطه دولت و شهرداری توضیح داد: شورای شهر تهران منتخب مردم است و با توجه به احترامی که دولت تدبیر و امید برای مردم قائل است، قطعا تصمیم نمایندگان مردم در هر مرجعی، برای دولت محترم و معتبر خواهد بود.

وی با بیان اینکه دولت نهایت تعامل و همکاری را با شورای شهر تهران خواهدداشت، ادامه داد: اعضای شورای شهر تهران هر تصمیمی را در انتخاب شهردار اتخاذ کنند، دولت از آن استقبال خواهد کرد و نهایت تعامل را با او دارد.

معاون رییس‌جمهور در پاسخ به این سوال که آیا انتخاب شهردار تاثیری در رابطه دولت و شهرداری می‌گذارد، گفت: قطعا تاثیری نخواهد داشت؛ دولت با تمام ارکان و مدیران کشور اعم از آنها که در قوه مجریه تعریف شوند یا خارج از آن، برای خدمت رسانی بهتر به مردم تعامل مناسب و قانونی خواهد داشت

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی