گیلانیان
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ Monday, 20 March , 2023
آوریل 5, 2014 کد خبر : 26152 خبر ها

بیش از یک میلیون وسیله نقلیه در طرح نوروزی امسال وارد گیلان شد

بیش از یک میلیون وسیله نقلیه در طرح نوروزی امسال وارد گیلان شد

گیلانیان : مدیرکل حمل و نقل و پایانه های گیلان از ورود یک میلیون و ۱۶۷ هزار و ۵۸۸ وسیله نقلیه از ۲۵ اسفند سال گذشته تا ۱۵ فروردین ماه سال جاری به این استان خبر داد .

 سبحان اله علیپور روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا ، اظهار کرد : در این مدت ، یک میلیون و ۱۲۰ هزار و ۵۶۷ وسیله نقلیه نیز از استان خارج شده است .

وی بیشترین میزان خودروی ورودی به استان را از آزاد راه قزوین – رشت با ۴۷۳هزار و ۷۶۹ وسیله نقلیه وپس از آن از محور رامسر – چابکسر با ۴۰۰ هزار و ۵۷ وسیله نقلیه وبیشترین خروجی خودرو را از آزاد راه قزوین – رشت با ۳۹۷ هزار و ۹۲۹ و محور چابکسر رامسر با ۳۹۴ هزارو ۶۶وسیله نقلیه عنوان کرد .

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های گیلان بیشترین ترافیک از شش محور ورودی استان را در روز جمعه هشتم فروردین به میزان ۸۵ هزار و ۲۰۱ وسیله نقلیه و بیشترین میزان ترافیک در محورهای خروجی را در روز ۱۵ فروردین با ۸۰ هزار و ۸۴۳ وسیله نقلیه ذکر کرد .

علیپور همچنین میزان تردد مسافر در پایانه مرزی آستارا از ۲۵ اسفند سال گذشته تا ۱۵ فروردین ماه جاری را ۳۴ هزار و ۸۷۱ نفر عنوان و خاطر نشان کرد : از این تعداد ، ۱۷ هزار و ۳۸۲ نفر مسافر ورودی و ۱۷ هزار و ۴۸۹ نفر مسافر خروجی هستند .

وی تعداد اتوبوس های پایانه مرزی آستارا را ۱۲۶ دستگاه عنوان کرد وگفت : از این تعداد ، ۶۱ دستگاه اتوبوس ورودی و ۶۵ دستگاه اتوبوس خروجی بوده است .

به گفته مدیرکل حمل و نقل و پایانه های گیلان در طرح نوروزی سال گذشته یک میلیون و ۱۸۹ هزار و ۵۹۰ خودرو وارد و یک میلیون و ۳۳۷ هزار و ۸۷۶ خودرو از استان خارج شده بودند ./منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی