گیلانیان
دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲ Monday, 27 March , 2023
می 24, 2012 کد خبر : 9113 خبر ها

رییس سازمان چای كشور خبر داد :

بیش از ۴۶ هزار تن برگ سبز چای از چایکاران شمالی خریداری شد

بیش از ۴۶ هزار تن برگ سبز چای از چایکاران شمالی خریداری شد

گیلانیان _ ‘علی محرر’ روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری سازمان چای افزود: از این میزان برگ سبز چای خریداری شده؛ ۲۱ هزار و ۷۸۱ تن درجه یک و ۲۴ هزار و ۴۷۵ تن درجه دو می باشد. وی ادامه داد: خرید تضمینی برگ سبز چای در سال زراعی جاری پنج هزار و ۴۴۸ تن معادل ۱۳ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
رییس سازمان چای کشور اظهار داشت: ارزش اقتصادی برگ سبز تصمینی خریداری شده بیش از ۲۴۷ میلیارد و ۹۲۴ میلیون ریال است که از این میزان برگ سبز خریداری شده ۱۰ هزار و ۴۱۶ تن چای خشک استحصال گردیده است.  وی بیان کرد: امسال حدود ۱۵۰ واحد چایسازی در استان های گیلان و مازندران مشغول خرید تضمینی برگ سبز چای و تولید چای خشک کیفی هستند.
محرر از رؤسای ادارات تابعه و کارشناسان این سازمان خواست با بازدیدهای میدانی همچنان بر نحوه خرید تضمینی برگ سبز چای نظارت داشته باشند و از خرید برگ سبز نامرغوب و غیرکیفی جلوگیری کنند. وی با اشاره به نامگذاری سالجاری به نام حمایت از کار و سرمایه ایرانی از سوی رهبر معظم انقلاب خاطرنشان ساخت: باید نهایت تلاش خود را معطوف به تولید چای باکیفیت و قرار دادن آن در سبد مصرف خانوارهای ایرانی کنیم.
رییس سازمان چای همچنین از تشکیل کارگروه های تخصصی با حضور کارشناسان این سازمان، تشکل های چایکاران و کارخانه داران برای تدوین سند راهبردی چای خبر داد و اضافه کرد: افق چشم انداز همه جانبه صنعت چای در این سند راهبردی دیده شده است.

به گزارش گیلانیان شورای عالی اقتصاد قیمت خرید تضمینی برگ سبز چای درجه یک در سال جاری را ۷ هزار ریال و برگ سبز چای درجه دو را سه هزار و ۹۰۰ ریال اعلام کرده است.  هم اکنون ۳۲ هزار هکتار از اراضی شمال کشور زیر پوشش کاشت محصول چای است که چهار هزار هکتار آن در غرب استان مازندران و ۲۸ هزار هکتار در استان گیلان قرار دارد/ایرنا

 

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی