گیلانیان
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ Monday, 20 March , 2023
جولای 6, 2014 کد خبر : 28259 خبر ها

استاندار گیلان عنوان کرد

بی‌تفاوتی وزیر جهاد کشاورزی نسبت به برنج گیلان

بی‌تفاوتی وزیر جهاد کشاورزی نسبت به برنج گیلان

گیلانیان : استاندار گیلان گفت: نگاهی که وزارت جهاد کشاورزی و نیرو نسبت به دیگر محصولات دارند، به برنج گیلان ندارند و در حق این محصول ظلم شده است.

محمدعلی نجفی عصر امروز در جلسه تامین آب کشاورزی گیلان با بیان اینکه امروز در شرایطی هستیم که با وجود خارج نشدن از نگرانی بارش برف، وارد بحران استان شده‌ایم، اظهار کرد: وضعیت گیلان از نظر آبیاری خوب نیست.

وی با بیان اینکه وزیر نیر و نگران وضعیت آینده خشکسالی گیلان است، تصریح کرد: با توجه به وضعیت سد شاهرود و قزل‌اوزن این نگرانی جدی است.

استاندار گیلان نسبت به وضعیت برنج گیلان ابراز نگرانی کرد و گفت: این همه اعتبار و پشتوانه مالی بوده اما نگاهی که وزارت جهاد کشاورزی و وزارت نیرو به گندم و دیگر محصولات دارند به برنج ندارد و در حق برنج ظلم شده است و بنده در جلسه‌ای که وزیر جهاد حضور داشته باشد با وی دیدار می‌کنم.

وی با اشاره به اهمیت محصول زیتون و بادام در گیلان، تصریح کرد: این محصولات برای ما مهم هستند و باید به آنها توجه شود.

نجفی با تصریح بر اینکه ۲۳۰ هزار هکتار از بهترین اراضی مناطق گیلان به کشت برنج اختصاص دارد ، خاطرنشان کرد: خطرات آینده محصول برنج باید جدی گرفته شود و روی آن تکیه کنیم.

وی واردات بی‌رویه برنج را از معضلات این محصول راهبردی گیلان نامید و یادآور شد: اکنون در حال کار روی برنامه ششم، آمایش سرزمین و بودجه ۹۴ هستیم و همه باید مشکلات استان را هدایت کنیم.

استاندار گیلان ساماندهی سواحل این استان را مورد تاکید قرار داد و متذکر شد: طرح اولیه سواحل که به تهران داده شد، از دفتر فنی استانداری بود و انتظار ما فراتر از آنچه داده شده، است.

وی خاطرنشان کرد: باید بتوانیم سواحل منسجم و بهره‌بردار داشته باشیم و اقدام‌های موثری در این سواحل انجام شود./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی