گیلانیان
شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲ Saturday, 25 March , 2023
سپتامبر 23, 2013 کد خبر : 21553 خبر ها

هاشم نیاء استاندار گیلان :

ترویج فرهنگ غنی غدیر در دهه امامت ضرورت همگانی است

ترویج فرهنگ غنی غدیر در دهه امامت ضرورت همگانی است

گیلانیان : نماینده عالی دولت در گیلان گفت : ترویج و اشاعه فرهنگ غنی غدیر و تبیین مقام و فضایل امیرالمؤمنین علی (ع ) در دهه امامت و ولایت یک ضرورت همگانی است

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی استانداری گیلان ، کیهان هاشم نیا در جلسه برگزاری دهه امامت و ولایت اظهار کرد : با توجه به اهمیت دهه امامت ، برنامه های این ایام باید به دقت از سوی مسوولان پیگیری شود .

وی با بیان اینکه هر یک از دستگاههای اجرایی باید در راستای اشاعه ارزش های غدیر حرکت کنند ، افزود : برنامه های این دهه باید در بیان اهداف ، بزرگداشت و ترویج این دهه از سوی نهادهای اجرایی استان تدوین و اجرایی شود و هر دستگاه به سهم خود باید در شناساندن فرهنگ غدیر اثر گذار باشد .

استاندار گیلان پرداختن به فرهنگ غدیر را کامل کننده دین دانست و خاطر نشان کرد : ترویج فرهنگ غدیر ، کمال دین و هر آنچه که اعتلای بشریت است را ترویج می دهد .

هاشم نیا از تشکیل ستادهای شهرستانی غدیر با محوریت فرمانداران در استان خبر داد و گفت : فرمانداران زمینه استقرار حقیقت پیام و مفهوم غدیر را در شهرستان حوزه خود فراهم کرده و برای برگزاری هر چه بهتر مراسم این دهه و جشن عید غدیر به کمک دیگر دستگاهها و مردم اقدام کنند .

وی با تاکید بر اجرای شایسته برنامه های این دهه یادآور شد : دستگاههای فرهنگی با توجه به وظیفه شرعی و قانونی شان باید برنامه های خود را در این دهه و در طول سال تنظیم کنند .

قائم‌مقام بنیاد بین‌المللی غدیر گیلان نیز در ادامه این جلسه ، جایگاه غدیر در فرهنگ مردم استان را بسیار بالا توصیف کرد و افزود : ۳۰هزار خطبه غدیر برای مسابقه غدیر از سوی دستگاههای اجرایی استان منتشر می‌شود .

عبدالله بابایی‌ پور با اشاره به اهمیت دهه امامت ولایت از تمامی دستگاههای اجرایی استان خواست تا با پیام رسانی غدیر به مردم بیش از گذشته در شناساندن این واقعه تلاش کنند .

وی اختصاص پنج هزار متر مربع زمین برای ساخت راه غدیر در استان ، بازسازی جاده غدیر در گیلان بعنوان جاذبه گردشگری ، ایجاد نمایشگاه دائمی غدیر در بخش فرهنگ و هنر ، اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی غدیر در بین دانش ‌آموزان و تشویق دانشجویان در ارائه پایانه ‌نامه با عنوان غدیر را از جمله برنامه های اجرایی این دهه عنوان کرد .

دهم ذی الحجه ، ۲۴ مهرماه جاری مصادف با عید سعید قربان تا هجدهم ذی الحجه ، دوم آبان ماه سال جاری مصادف با عید سعید غدیر خم ، دهه امامت و ولایت نامگذاری شده است ./منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی