گیلانیان
سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ Tuesday, 21 March , 2023
می 5, 2012 کد خبر : 8663 خبر ها

با تصویب اعتبار 54 هزار میلیاردی برای دولت؛

تصمیم مجلس درباره اجرای فاز دوم هدفمندی

تصمیم مجلس درباره اجرای فاز دوم هدفمندی

اعضای کمیسیون تلفیق مجلس درآمد دولت از هدفمندی یارانه ها در سال ۹۱ را ۵۴ هزار میلیارد تومان یعنی رقمی معادل درآمد دولت در سال ۹۰ معین کردند و این درحالی است که دولت خواستار کسب درآمد ۱۳۵ هزار میلیاردی از اجرای فاز دوم این طرح بود.
گیلانیان به گزارش الف، این رقم در حالی مورد تصویب اعضای کمیسیون تلفیق قرار گرفت که چند پیشنهاد برای درآمد دولت از راه اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها ارائه شده بود. این پیشنهادها بدین‌گونه بود که توکلی، قادری و نادران پیشنهاد ۵۴هزار میلیارد تومان را دادند، کمیسیون اقتصادی مجلس پیشنهاد ۷۰هزار میلیارد تومان، دولت پیشنهاد ۱۳۵هزار میلیارد تومان، مصباحی مقدم پیشنهاد ۷۲هزار میلیارد تومان، کامران پیشنهاد ۶۰هزار میلیارد تومان و جمعی دیگر از نمایندگان کمیسیون تلفیق نیز پیشنهاد ۱۰۰هزار میلیارد تومان را ارائه کرده بودند. که نهایتا اعضا با پیشنهاد احمد توکلی رئیس مرکز پژوهش های مجلس و نماینده تهران مبنی بر کسب درآمد ۵۴ هزار میلیارد تومانی دولت از اجرای این قانون در سال ۹۱ موافقت کردند.
این رقم معادل رقمی است که مجلس در بودجه سال ۹۰ به دولت مجوز داده بود تا از هدفمندی یارانه ها درآمد کسب کند. بدین ترتیب عدم تفاوت اعتبار هدفمندی در بودجه امسال و سال قبل به معنای عدم افزایش قیمت‌ حامل‌های انرژی در سال ۹۱ است و از آنجا که امسال نیز این میزان درآمد برای دولت به تصویب رسید لذا دولت نمی‌تواند قیمت اجناس و حامل‌های انرژی را افزایش دهد.
تصویب این رقم برای دولت باعث نارضایتی شدید، محمدرضا فرزین به عنوان نماینده دولت در جلسه کمیسیون تلفیق شده بود.
در همین حال حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم ، عضو کمیسیون تلفیق ساعتی پیش از جمع آوری امضای چند نماینده برای تجدید رای مصوبه ۵۴هزار میلیارد تومانی برای تبدیل آن به ۷۲ هزار میلیارد تومان برای دولت خبر داده بود، که با وجود جمع آوری امضاء این درخواست مورد موافقت اعضای کمیسیون تلفیق قرار نگرفت و رای نیاورد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی