گیلانیان
سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ Tuesday, 21 March , 2023
ژوئن 8, 2014 کد خبر : 27563 خبر ها

معاون استاندار گیلان خبر داد :

تعهد واریز ۷۶۵ میلیارد تومانی گیلان به خزانه دولت

تعهد واریز ۷۶۵ میلیارد تومانی گیلان به خزانه دولت

گیلانیان : معاون امور برنامه‌ریزی استاندار گیلان از تعهد واریز ۷۶۵ میلیارد تومانی این استان به حساب درآمد عمومی کشور در سال ۹۳ خبر داد.

محمدحسین اصغریان بعد از ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی گیلان اظهار کرد: سال گذشته لایحه بودجه سال ۹۳ به‌موقع تقدیم مجلس شد و مجلس آن را بسیار زود به تصویب رساند.

وی ابلاغ بودجه استان‌ها را به‌موقع عنوان کرد و افزود: فرصت کافی برای توزیع اعتبارات و مبادله موافقتنامه‌ها برای اجرای پروژه‌های عمرانی در گیلان وجود دارد.

اصغریان با تاکید بر استفاده از فصل تابستان برای اجرای پروژه‌های عمرانی در گیلان، بیان کرد: اعتبارات سه ماه نخست سال جاری اختصاص داده شده است.

معاون امور برنامه‌ریزی استاندار گیلان بودجه کل کشور را ۸۰۳ هزار میلیارد تومان در سال ۹۳ دانست و خاطرنشان کرد: ۲۳۵ هزار میلیارد تومان برای بودجه عمومی اختصاص داده شده و تفاوت بین ۸۰۳ تا ۲۳۵ هزار میلیارد تومان، بودجه شرکت‌های دولتی است.

وی اعتبارات عمرانی گیلان در بخش ملی و استانی را در مجموع ۸۳۰ میلیارد تومان خواند و تصریح کرد: ۵۲۰ میلیارد تومان از اعتبارات مذکور ملی و طرح‌های استانی ویژه است.

اصغریان، اعتبارات عمرانی گیلان در بخش استانی را ۳۱۰ میلیارد تومان در سال ۹۳ اعلام کرد.

معاون امور برنامه‌ریزی استاندار گیلان ۱۳۸ میلیارد تومان اعتبارات مذکور را مربوط به تبصره ۲۲ قانون بودجه سال ۹۳ ذکر کرد و گفت: اعتبارات مذکور طبق تصمیم‌گیری معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در اختیار نمایندگان مردم گیلان در مجلس است.

وی با بیان اینکه توزیع ۱۳۸ میلیارد تومان اعتبارات با نظر نمایندگان مجلس انجام می‌شود، یادآور شد: مدیران دستگاه‌های اجرایی برای دریافت اعتبارات مذکور لازم است با نمایندگان مجلس رایزنی داشته باشند.

*تملک دارایی گیلان ۱۰۱ میلیارد تومان اعتبار گرفت

اصغریان اعتبارات تملک دارایی و سرمایه‌ای گیلان را ۱۰۱ میلیارد تومان در سال ۹۳ دانست و اظهار کرد: ۲۷ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان از محل دو درصد نفت خام و گاز طبیعی به گیلان اختصاص داده شده است.

معاون امور برنامه‌ریزی استاندار گیلان اعتبارات خاص استان را ۱۱٫۵ میلیارد تومان خواند و بیان کرد: امسال مبلغ ۲۱ میلیارد و ۹۳۰ میلیون تومان برای ماده ۱۸۰ قانون برنامه در نظر گرفته شده است.

وی اعتبارات آسفالت راه‌های روستایی بدون آسفالت گیلان را ۳ میلیارد و ۱۷۵ میلیون تومان در سال ۹۳ عنوان کرد و افزود: طبق ماده ۱۲ قانون برنامه پنجم مبلغ ۲ میلیارد و ۸۴۰ میلیون تومان به مساجد و بقاع متبرکه استان اختصاص داده شده است.

اصغریان اعتبارات زیرساخت شهرک‌های صنعتی گیلان شامل آب، برق و گاز را یک‌میلیارد و ۸۱۲ میلیون تومان دانست و تصریح کرد: امسال ۵۸۰ میلیون تومان برای ساماندهی گلزار شهدای استان اختصاص داده شده است.

*اختصاص ۲٫۵ میلیارد تومان به حوزه‌های علمیه گیلان

معاون امور برنامه‌ریزی استاندار گیلان از اختصاص ۲ میلیارد و ۵۹۳ میلیون تومان به حوزه‌های علمیه استان در سال جاری خبر داد و گفت: مجموع اعتبارات مذکور به همراه ۱۳۸ میلیارد تومان در اختیار نمایندگان مجلس، مبلغ ۳۱۰ میلیارد و ۹۱۰ میلیون تومان اعتبارات عمرانی گیلان است.

وی با اشاره به تعهد واریز ۷۶۵ میلیارد تومانی گیلان به خزانه دولت در سال ۹۳، خاطرنشان کرد: مبلغ مذکور بیشتر در بخش مالیات است.

اصغریان درآمدهای ثبت اسناد، اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی و نیروی انتظامی گیلان را در رده‌های بعدی تعهد واریز به حساب درآمد عمومی کشور عنوان کرد.

معاون امور برنامه‌ریزی استاندار گیلان به اعتبارات در اختیار وزارتخانه‌ها اشاره کرد و یادآور شد: مدیران دستگاه‌های اجرایی با همکاری مجمع نمایندگان گیلان باید برای جذب اعتبارات مذکور برای احقاق حقوق استان تلاش کنند.

وی با بیان اینکه مبلغ ۷۰۰ میلیارد تومان در بخش‌های مختلف در اختیار وزارتخانه‌ها است، مطرح کرد: ۱۲۰ میلیارد تومان از مبلغ مذکور بابت طرح سرانه مدارس است.

اصغریان به ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبارات برای بهسازی روستاها در اختیار وزارتخانه‌ها اشاره کرد و افزود: ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبارات آب‌رسانی روستاها توسط وزارتخانه‌ها پرداخت می‌شود.

معاون امور برنامه‌ریزی استاندار گیلان با اشاره به اینکه بیش از دوسوم بودجه عمرانی کشور در اختیار وزارتخانه‌ها است، بیان کرد: ۷۰ درصد اعتبارات ملی است و ۳۰ درصد به صورت اعتبارات استانی و طرح‌های ملی استانی شده توزیع می‌شود.

وی اخذ سهم استانی اعتبارات ملی از وزارتخانه‌ها را از وظایف اصلی مدیران دستگاه‌های اجرایی را دانست و گفت: امسال یکی از ملاک‌های ارزشیابی مدیران میزان موفقیت در دریافت اعتبارات ملی است./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی