گیلانیان
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ Monday, 20 March , 2023
آگوست 24, 2012 کد خبر : 11862 خبر ها

به انگيزه پيامكي تامل برانگيز در حمايت از استاندار گيلان :

تغییر استاندار منافع چه کسانی را به خطر می‌اندازد ؟

تغییر استاندار منافع چه کسانی را به خطر می‌اندازد ؟

اختصاصی گیلانیان : به نظر می رسد شنیده ها در خصوص تغییر استاندار از حد شایعه فرا تر رفته است زیرا این گمان به یقین ، از ارسال پیامک تامل برانگیز جریانی به دوستداران و هوادارانشان قابل استنباط است .

پیامکی با مشی روشنگری ، انتقادی و اتهامی و تحریک آمیز که جمله پایانی آن قابل تأمل است !

“لطفا جلوی این خیانت را بگیرید . هر کسی سکوت کند …”

از نقطه چین پایانی پیامک این تصور ایجاد می شود با تغییر احتمالی مدیریت ارشد استان منافع برخی در معرض خطر جدی قرار خواهد گرفت که اینگونه به تکافو افتاده و حاضرند برای حفظ آن انگشت اتهام را به سوی این و آن نشانه رفته و سکوت کنندگان در برابر این تصمیم را “ ” معرفی نماید تا خود را که دایه مهربانتر از مادر شده حفظ نمایند !!؟؟

جمله پایانی این پیامک یادآور بخش دوم آن شعار معروف مردم انقلابی کشور در قبل از پیروزی انقلاب اسلامی است که با این بیت مردم را دعوت به همراهی و مشارکت در تظاهرات علیه رژیم منحوس سلطنتی می کردند :

سکوت هر مسلمان

خیانت است به قرآن

حال باید پرسید :

آیا در خصوص عواقب احتمالی این پیامک فکر شده است ؟

به این فکر شده ، اگر جوانی تحت تأثیر آن قرار بگیرد چه اتفاقی رخ خواهد داد ؟

چرا مردم را تحریک و ترغیب به نا آرامی می کنید ؟ از نا امن شدن استان چه چیزی نصیب شما می شود ؟ پاسخگوی حوادث احتمالی آن چه کسی خواهد بود ؟ و بسیاری از آیا های دیگر ؟؟!!

این توقع در شرایطی به شیوه دلسوزانه در غالب این پیامک ! بیان می شود که بر خلاف رویه انتقادی ای که مدعی آن هستند تا کنون علیرغم گاف های عدیده مدیریت ارشد فعلی و انعکاس آن از طریق رسانه های دیداری و نوشتاری کشور از جمله تقاضای واردات ۵۰ هزار تن برنج در ایام ممنوعه به قیمت نابودی منافع قشر عظیم برنجکاران استان ، هیچ واکنشی از خود نشان نداده و مهر سکوت بر لب نهاده و کلامی نه به خیر و نه شر این مردم محروم بر لب نیاورده اند !

حال با شنیدن شایعه تغییر استاندار چنین دستپاچه شده و با متهم کردن دیگران به گناه کرده و نکرده و یا توبه نموده ، دیگران را تحریک به ایستادگی می کنند آنهم در برابر تصمیم احتمالی دولت مهرورز برآمده از آرای مردم ! بنابراین این شک را به یقین تبدیل می نماید که تمامی این تلاش ها در راستای حفظ منافع است و لاغیر ؟

شاید اینگونه رفتار مصداق بیت زیر باشد :

هزاران سیم و زر دادم کسی بر من نشد چاکر                   تو مفتا مفت خدمت می کنی پس مدعا داری !؟

مثل اینکه مقدر این است مقدرات گیلانیان همیشه توسط غیر بومی ها رقم بخورد ! خدا عاقبت همه ما را ختم بخیر کناد . انشاء الله .

اخبار مرتبط

نظرات

 • آقایانی که تادیروز دربست دراختیار جریان فتنه وگروه انحراف بودند امروز خودشان را جریان اصولگرا نامیده و دم از انقلاب و ارزشهامی زنند . این افراد نمایندگان شجاع و متعهد استان و معاون محترم برنامه ریزی اسبق استان که خود یکی از بزرگترین جانبازان استان هست را متهم به همراهی فتنه و اصلاحات می کنند حال آنکه همه خبردارند فقط یک تیم شش هفت نفر متشکل از افراد زیر به دست پا افتاده و شروع به تخریب سرمایه های استان کرده اند . البته ابن هیاهوها ره به جایی نخواهد برد .(…………………………………………………………)
  بزرگترین عیدی برای استان که شادی دل همه اصولگرایان ، رزمندگان ، خانواده های شهدا مومنین و مردم فهیم و نجیب استان گیلان را دپی خواهد داشت عزل استاندار هست نه تعویض ایشان چون آثار ویرانگری اینها بعدها مشخص خواهد شد .

 • نگران نباشید . کار تیم همراه آقای استاندار ارائه آمار غلط و دروغ ، اهانت و توهین و بزرگنمایی کارهای نکرده هست . تمامی پیامکها و مطالبی که این چند روز درمدح و ستایش آقای استاندار نوشته و باپول بیت المال پخش می شود همش کار اطرافیان استانداری هست . افرادی نظیر …. که با داشتن سیکل مجوز استخدام گرفت . … بدون رفتن به سربازی استخدام ومشاور جوان استاندار شد … به خاطر پادویی … مدیرکل شد ، …… مدیرکل شد و … باداشتن مدرک فوق دیپلم به افتخار فرمانداری … نائل آمد…فکرنمی کنید این سربازان حقیر امروز باید وظیفه شان را انجام بدهند.اجازه بدهید چند روز بگذرد اینها سعادتی را تا مرز نایب امام زمان هم پیش خواهند برد درصورتیکه همه میدانند … همه اینها گروه انحرافی هست و شخص …. نماینده و مامور ویژه گروه انحرافی

 • امیدوارم استاندار عوض شه و یه مدیر بومی با کفایت بیاد.از سایت خوب گیلانیان هم ممنونم بابت جهت گیری منصفانه

 • جمعی کثیری ازهنرمندان گیلان

  بازی رابنگرید ، یکی را در پشت سرآب ریختند و گریه کردند ( … ) و چه زود یکی رادر پشت سر سفال شکستند و خندیدند ( … ) !! چرخ بازیگرازاین بازیچه هابسیاردارد…

 • اگه منظور شما از بومی بودن فقط گیلک بودن نیست چطور است اینبار استاندار از غرب گیلان(تالشی)باشد نه اینکه قبل از تصمیم رئیس جمهور جانشین آن را هم تعیین کرده باشید

 • سلام علیکم .تابه حال که ازاین سایت شما مردانگی و تحمل صدای مخالف را ندیدیم و اگرچه اینبار هم مطمئنم نظرم رادرج نمی کنید ولی برایم همین بس است که خودتان بخوانید و بسوزید.
  آری منافع شما که هیچگاه به خطر نمی افتد ، چون شما حزب باد هستید و هرطرف که به نفعتان بوزد همان طرف قرار دارید،این ننه من غریبم بازیهایتان هم دیگر کسی راگول نمی زند . برای شما به وقتش بومی غیربومی ندارد و همین که انبان شما پر گردد برایتان کافی است . دهانتان رابا این چربی و چیلی های دنیا پرکنید که مطمئنم به آن دنیا اعتقاد و ایمان ندارید . خداوند شما را بیامرزد.

 • در نبود سعادتی زحمت کش مشخص میشه کی زحمت کش تر بود
  کی انقدر مخلص بود که توی گل و لای پاشه بیاد بین ما بدبخت بیچاره هایی که سیل آزمایش الهی بگم یا بلای الهی!
  بیاد از نزدیک سر بزنه
  سفر های داخل استانی واس درد مردم استانمون که بخاطر خیانت نیروهای بومی خودمون از دل همین کوچه پس کوچه های شهرمون هیچ وقت از خاطمون نمیره .

 • سلام -از اینکه پس از چند دهه تالشها هم فرصتی یافتند تا بتوانند به استان خود خدمت کنند خوشحالیم . ما تالشها اصولا بی ادعا و اهل کار هستیم و جناب هاشم نیاهم از فرزندان ایثار گر انقلاب است و با توجه به حرکت شجاعانه اش در پالایش استانداری ازلشگر مشاوران فراوان گویا نوید اینده ای درخشان را میبینیم . زنده باد گیلان -ایران واستاندار قهرمان و مبارز .

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی