گیلانیان
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ Tuesday, 28 March , 2023
آگوست 4, 2012 کد خبر : 11303 خبر ها

فرمانده سپاه قدس گیلان:

تفکر انقلابی امام (ره) در جهان فراگیر شده است

تفکر انقلابی امام (ره) در جهان فراگیر شده است

گیلانیان : هامون محمدی در جمع زنان بسیجی گیلان با اشاره به نقش زنان سلحشور در تربیت فرزندان مومن و انقلابی اظهار کرد: زنان کشور در روزهای نخست انقلاب جلوتر از مردان در صحنه بودند و در جنگ تحمیلی با وجود اینکه در خط مقدم حضور نداشتند از پشتیبانی رزمندگان اسلام غافل نبودند. وی با بیان اینکه در طول تاریخ جنگ کشور زنان شجاع اعمالی را انجام دادند که مردان شجاع نیز جرات انجام آن را نداشتند، افزود: مادری را می‌شناسم که با بردباری تمام در فاصله دو روز متوالی خبر شهادت دو فرزندش را دریافت کرد.

این مسئول حضور زنان در بیشتر تظاهرات‌ها و راهپیمایی‌ها را بر سرنوشت کشور تاثیرگذار دانست و بیان کرد: حضور زنان همواره در عرصه‌های مختلف تعیین کننده بوده است.وی با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) در بدو انقلاب دختران خود را به دانشگاه فرستادند، تصریح کرد: امام راحل معتقد بودند که زنان برای حضور در اجتماع باید تحصیلات داشته باشند و امروزه به وضوح می‌بینیم که درصد زنان تحصیل‌کرده کشور بیشتر از آمار مردان است.

محمدی افزود: امروز کشور ایران تاثیرگذارترین کشور در منطقه و جهان شده و این امر به خاطر فراگیر شدن اندیشه‌ها و تفکرات انقلابی امام راحل بوده است. وی فراگیری تفکر انقلابی و بسیجی امام خمینی (ره) را موجب این دانست تا دیگر کشورهای مظلوم دیگر زیر بار ظلم و ستم استکبار نمانند و علیه آنها به مبارزه برخیزند.

فرمانده سپاه قدس گیلان تصریح کرد: امروز نمایندگان کشورمان با نمایندگان قلدرترین کشورها بر سر یک میز به مذاکره می‌نشینند که این خود افتخاری بزرگ برای ماست زیرا در گذشته حاکمان حتی از مذاکره با کشورهای اروپایی هراس داشتند.وی با تصریح بر اینکه زنان ایران الگوهایی مانند شهیده “ناهید فاتحی کرجو” دارند، خاطرنشان کرد: ایمان و اعتقاد این دختر شهیده او را امروز تبدیل به الگو و اسوه کرده است.

به گفته محمدی امروز دشمن از هر زمان دیگری به خاطر شکست‌های مکررش وقیح‌تر از گذشته شده است و دشمن در سوریه از انجام هیچ جنایتی ابا ندارد.وی از مسئولان خواست در کنار پرداختن به مسئولیت‌های بر زمین مانده شهدا، از مسئولیت‌های اجتماعی خود برای رشد و پیشرفت کشور فرو گذار نکنند.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه قدس گیلان نیز در این مراسم با اشاره به نهضت زنان اسلامی در کشور گفت: زنان کشور اسلامی همواره و در همه حال آماده دفاع از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی هستند.

طاهره کار ایجاد از تجلیل ۲۰ نفر زنان بسیجی فعال در عرصه‌های مختلف بسیج جامعه زنان خبر داد.

به گزارش گیلانیان به نقل از فارس، امسال شهیده “ناهید فاتحی‌کرجو” به عنوان شهیده زن شاخص سال ۹۱ معرفی شده است.

شهیده فاتحی‌کرجو متولد تیر سال ۱۳۴۴ در شهر سنندج و از خانواده‌ای مومن و اهل تسنن و دوستدار اهل بیت پرورش یافته بود.

این شهیده با آغاز حرکت‌های انقلابی مردم ایران به سیل خروشان انقلابیون می‌پیوندد و با شرکت در راهپیمایی‌ها و تظاهرات‌های ضد طاغوتی در جرگه دختران مبارز کردستان قرار می‌گیرد و سرانجام پس از تعقیب و گریزهای فراوان توسط گروهک کومله به شهادت می‌رسد.خانواده وی به دلیل آزارها و اذیت‌هایی که از دشمن دیده بودند پیکر پاک وی را به تهران می‌آورند و در بهشت زهرا قطعه ۲۸ ردیف ۳۱ شماره ۱۳ به خاک می‌سپارند.

منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی