گیلانیان
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ Monday, 20 March , 2023
آگوست 30, 2014 کد خبر : 29333 خبر ها

تورم بیش از ۲۰ درصد کاهش یافت/تلاش دولت برای افزایش قدرت خرید مردم است‏

تورم بیش از ۲۰ درصد کاهش یافت/تلاش دولت برای افزایش قدرت خرید مردم است‏

سخنگوی دولت در سخنان پیش از خطبه های امروز نماز جمعه تهران گفت: دولت در یک سال گذشته تورم را از ۴۵ درصد به کمتراز ۲۵ درصد رساند.

گیلانیان به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت : محمد باقر نوبخت در جمع نماز گزاران تهرانی اظهار کرد: همچنین مهمترین تمرکز دولت دولت در یک سال اخیر توجه به وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم بوده است و تلاش کرده تا در جهت افزایش قدرت خرید آنها اقدام کند .

وی تصریح کرد: توجه به وضعیت معیشتی مردم در حوزه اقتصاد افزایش قدرت خرید خانوارها را امکان پذیر می کند .

نوبخت در ادامه با بزرگداشت هفته دولت گفت: این هفته فرصت بزرگی است تاخدمتگزاران مردم بتوانند گزارشی از انجام طرح های عمرانی وخدماتی را به مردم ارایه دهند .

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری بر بهبود معیشت مردم تاکید کرد و گفت: دولت در عرصه های اقتصادی همواره طی یک سال گذشته به دنبال این بود که با کنترل تورم و نوسانات ارزی، قدرت خرید مردم افزایش یابد.

نوبخت تصریح کرد: دولت از زمان شروع بکار خود به دنبال کنترل دو عامل نرخ پرشتاب تورم و نوسانات ارزی در بازار بود و به همین منظور همه توان خود را در مسیر افزایش خرید مردم و مقابله با بی انضباطی مالی برای جلوگیری از کسری بودجه بکار گرفت.

سخنگوی دولت از همراهی مجلس شورای اسلامی در اصلاح بودجه سال ۹۲ تقدیر کرد و اظهارداشت: دولت با ارایه لایحه ای بودجه ۲۱۰ هزار میلیارد تومانی را به ۱۵۰ میلیارد تومان کاهش داد تا بدین وسیله تاحدودی از کسری بودجه جلوگیری کند.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری با اشاره به اقدامات دولت در عرصه های درمانی اظهار امیدواری کرد: دولت با اجرای برنامه های مناسب اقتصادی بتواند تورم کشور را به تک رقمی و یا به صفر کاهش دهد.

نوبخت یادآورشد: خوشبختانه دولت تدبیر و امید برای کاهش هزینه های درمانی مردم اقدامات مناسبی را آغاز کرده به طوری که هم اکنون مردم برای انجام خدمات مورد نیاز پزشکی در صورتی که وارد بیمارستان شوند، حداکثر ۱۰ درصد در شهرها و در روستاها حداکثر۵ درصد از هزینه های بیمارستانی خود را پرداخت می کنند.

وی با بیان اینکه وضعیت بد اقتصادی سبب شده بود که ارزش پول ملی به یک سوم تقلیل پیدا کند، گفت: تلاش ما در دولت این بود که قیمت ارز واقعی شود تا با واقعی شدن قیمت آن و ثبات اقتصادی به تولید و همچنین مردم کمک بزرگی شود.

نوبخت با بیان این که نرخ بالای بیکاری و رکود اقتصادی غم بزرگی برای ما است، گفت: در این شرایط مردم عزیز کشورمان از عدم اشتغالزایی و بیکاری رنج می برند و این برای ما قابل قبول نیست زیرا با بودن جوانان آماده کار نمی توانیم از ظرفیت های موجود برای رونق فضای کسب و کار استفاده کنیم.

وی با اشاره به مزیت های رشد اقتصادی، یادآورشد: تا یک سال پیش رشد اقتصاد ملی همواره منفی بود، اما با برنامه ریزی مناسب طبق گزارش مرکز آمار طی سه ماهه نخست سال جاری، رشد اقتصادی کشور نیم درصد مثبت بوده است.

سخنگوی دولت تصریح کرد: مردم فهیم ایران انتظار ندارند که دولت ظرف یک سال تمام مشکلات را حل و فصل کند، اما انتظار دارند که دولت با رویکرد درست و با استناد به سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری و سند چشم انداز توسعه ایران به جایگاه نخست اقتصادی در منطقه دست پیدا کند.

معاون رییس جمهوری با اشاره به سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در ۲۴ بند ، اظهار داشت: به همین منظور و به دستور رییس جمهوری مقرر شده که برنامه ششم توسعه کشور بر اساس سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی تنظیم شود.

نوبخت تاکید کرد: تمام تلاش و مساعی دولت بهبود وضعیت اقتصادی است و در همین راستا با تاکید مقام معظم رهبری دولت با کاهش هزینه های جاری همواره به دنبال افزایش اعتبارات عمرانی است تا فرزندان این ملت در بخش دولتی و خصوصی با تخصیص اعتبارات عمرانی اشتغال بکار داشته باشند.

وی تصریح کرد: آمارهای رسمی نشان می دهد که طی پنج ماهه نخست سال جاری اعتبارات طرح های عمرانی ۲/۳ درصد بیشتر از سال گذشته بوده است و در بودجه سال ۹۳ نیز دولت به افزایش طرح های عمرانی اهتمام ویژه ای داشته است.

وی افزود: هم اکنون دو هزار و ۹۰۶ طرح ناتمام در کشور وجود دارد و دولت در صدد است با اولویت بندی این طرح را تا اسفند ماه سال جاری افتتاح کند و اگر هم طرحی بماند در نیمه نخست سال ۹۴ به پایان برسد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی