گیلانیان
چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ Wednesday, 22 March , 2023
آگوست 12, 2011 کد خبر : 2301 خبر ها

مهدی سعادتی خبر داد :

تولید برنج پر محصول با نام تجاری «گوهر» در گیلان

تولید برنج پر محصول با نام تجاری «گوهر» در گیلان

گیلانیان : مهدی سعادتی برنج را از محصولات راهبردی در جهان، ایران و گیلان عنوان کرد و گفت : تصمیم‌های خوبی در استان برای برنج گرفته شده است. وی به تشکیل جلسه ستاد تنظیم بازار در دولت اشاره کرد و افزود: قیمت خرید تضمینی برنج طی چند روز آینده از طریق دولت اعلام می‌شود. سعادتی با تاکید بر قطع واسطه‌ها در خرید برنج، خاطرنشان کرد: عده‌ای سودجو در زمان بیرون آمدن محصول برنج اقدام به خرید آن کرده و چند ماه بعد با قیمت‌های گران‌تر به بازار عرضه می‌کنند.
استاندار گیلان با اشاره به ممنوعیت واردات برنج، تصریح کرد: برنج پر محصول با نام تجاری «گوهر» در ۲۴۰ هکتار از اراضی استان کشت شده و امسال نیز در ۲۰ هزار هکتار شالیزارهای گیلان کشت می‌شود. وی به پیشنهاد صدور ۱۵۰ تن بذر برنج پر محصول گوهر به دیگر استان‌ها اشاره کرد و گفت: در ۱۷ استان دیگر نیز محصول برنج کشت می‌شود اما رتبه نخست تولید برنج مربوط به استان‌های شمال است. سعادتی بر ساماندهی برنج در کشور تاکید کرد و بیان داشت: استان‌های شمالی حدود ۸۰ درصد برنج کشور را تولید می‌کنند.
استاندار گیلان اعلام سریع‌تر قیمت خرید توافقی برنج کیفی برای حمایت از کشاورزان را ضروری خواند و افزود: ماه گذشته کارگروه کشاورزی به ریاست معاون اول رئیس جمهور برای تنظیم قیمت بازار و حمایت از تولید کننده و مصرف کننده تشکیل شد. وی خواستار اعلام سریع‌تر خرید توافقی برنج کیفی شد و تصریح کرد: ۸۵ درصد برنج گیلان را ارقام بومی و کیفی تشکیل می‌دهد و اعلام خرید قیمت توافقی برای حمایت از کشاورزان ضروری است.
سعادتی استقرار مراکز خرید توسط سازمان روستایی، عدم توزیع برنج خارجی در فصل برداشت و جلوگیری از واردات برنج را از جمله راهکارهای حمایت از برنجکاران معرفی کرد و اظهار داشت: در صدد امضای قرارداد خرید برنج توسط وزارت بازرگانی، وزارت دفاع و وزارت جهاد کشاورزی از استان‌های شمالی هستیم./فارس

اخبار مرتبط

نظرات

  • احمد میربلوکی مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های چایکاران کشورنیست.”لاهیگ”صداقت،سلامت داشته باش . تأمل و درنگ جایز نیست. …

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی