گیلانیان
شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ Saturday, 1 April , 2023
آوریل 12, 2012 کد خبر : 8088 خبر ها

از سوی افسر ساواك و داماد اشرف پهلوي انجام شد !!!

توهین به میرزا کوچک جنگلی در یک روزنامه داخلی ؟!

توهین به میرزا کوچک جنگلی در یک روزنامه داخلی ؟!

عیسی پژمان، افسر بلندپایه ساواک در ضمن مقاله ای که روز چهارشنبه در صفحه۹ در روزنامه شرق منتشر شد، میرزا کوچک خان جنگلی را به سرکشی و جدایی طلبی متهم کرد.
گیلانیان به گزارش الف، در این گزارش که با عنوان “شکل‌گیری ارتش نوین ایران”، منتشر شده، قیام آزادیخواهانه میرزا کوچک خان علیه ظلم و اشغالگری بیگانگان و ستم حکام محلی، سرکشی و جدایی طلبی توصیف شده و از سرکوب نهضت جنگل توسط قزاق های رضاخان تلویحا دفاع شده است. با توجه به محبوبیت میرزاکوچک خان و زنده بودن خاطره وی در ذهن اهالی شمال ایران، معمولا تاریخنگاران معاند، برای تحریف تاریخ، کمتر سراغ میرزا کوچک جنگلی رفته اند و اقدام روزنامه شرق از این جهت تازگی دارد.
عیسی پژمان، رئیس اداره‌ هفتم ساواک، رئیس امنیت شهربانی، نماینده شاه در عراق و داماد اشرف پهلوی (همسر آزاده شفیق) است که سال ۱۳۹۰ پس از ۳۲سال اقامت در فرانسه به ایران بازگشته است.

اخبار مرتبط

نظرات

 • عجب مملکت آزادیه! یک ساواکی وطن فروش به راحتی میاد داخل و تریبون بهش میدن برای اهانت به سردار آزادیخواه ایران. وا مصیبتا!

 • واقعا متاسفم باید واکنش تندتری نشان داد

 • سلامتی وجود نمایندگانی که همش تو چرتن!…
  رئیس وقت وعضوشورای شهرباران بعداز۴سال چاپ تقویم تبلیغاتی وتوزیع هنگام تحویل سال درگلزار شهدای رشت علی رغم استفاده ازعکس سردارجنگل!یادش نبود (وحتی هیچ مشاوری هم ظاهرا نداشت که راهنماییش کنه!)سالگرد شهادت میرزاراثبت کنه!وهرچی پیغام میفرستادیم به گوشش نمیرسید!……….ازداماداشرف که دیگه گله ای نیست!

 • چرا یک فراخوان برای اعتراض به این توهین کننده وحامیانش ترتیب نمیدید؟لطف اطلاع رسانیتون رو بیشتر کنید

 • خیلی عجیبه , اگه بین آذری زبان ها همچین اتفاقی بیفته کلی جنجال میشه ولی ما گیلانی ها انگار همه رو می سپاریم به خدا.لطفا بیشتر قدر مفاخرمونو بدونبم.

 • همیشه همین بوده دنیارو عاشقان میسازند وناکسان استفاده میکنن ۵

 • حمیدرضا اقبالدوست

  باید بصورت منطقی و مستند و مکتوب پاسخ ایشان را داد این ادعا ها البته بسیار کم و غیر قابل اعتنا وجود دارد حتی میان برخی عوام به شوخی و جدی مطرح می شود و حتی چندسال قبل در یک روزنامه گیلانی شعر ی از ملک الشعرای بهار در تجلیل از عوامل سرکوب نهضت جنگل خواندم پس با پنهان کاری چیزی درست نمی شود باید با منطق و مدرک پاسخگو باشیم مدارکی زنده و مستند از اسناد دشمنان داخلی و خارجی که بزرگی میزا را ستوده اند و الا با های و هوی و سرو صدا به جایی نخواهیم رسید / شاد باشید

 • پیشنهاد می کنم شعر شیون فومنی درباره میرزا کوچک جنگلی را همراه با ترجمه در سایتتان بگذارید اونوقت میبینید اوج میرزا تا چه حد باارزش و بالاست که این حرکات هرگز نخواهد توانست به شان میرزا خدشه ای وارد نماید

 • میرزا کوچک خان یک اسطوره ی همیشه جاوید در قلب انسان های جهان است به طوری که چهگوارا می گوید من جنگلی دوم هستم

 • من نمیتونم باور کنم این ادم چطور تونسته به میرزا کوچک خان توهین کنه؟؟!
  اصلا نمیتونم باور کنم اجازه ی همچین کاری رو بهش داده و خیلی هم بی عقل بوده که فکر کرده گیلانی ها و سایر مردم کشور بر علیهش بلند نمیشند!!!!!!!

 • با سلام ، ما گیلانیان به مفاخر و مشاهیر گیلان افتخار میکنیم، قیام میرزا هرچند به قیام نهضت جنگل معروف است اما حرکتی بزرگ در راستای حفظ دین و مذهب اسلام بود: اجازه نمی دهیم احدی حرکت بزرگ دینی و مذهبی این مرد بزرگ گیلان را کمرنگ نماید.

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی