گیلانیان
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ Friday, 24 March , 2023
می 12, 2013 کد خبر : 18764 خبر ها

دستورات جدید بنزینی رئیس جمهور

جانبازان سهمیه ویژه بنزین گرفتند

جانبازان سهمیه ویژه بنزین گرفتند

گیلانیان : رئیس جمهوری با صدور دستوری به ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت خواستار اختصاص سهمیه ویژه بنزین نیمه یارانه ای به جانبازان و معلولان کشور شد و پیش بینی می شود این سهمیه‌ها از تیرماه با صدور کارت‌های ویژه اختصاص یابد.

 آمارهای رسمی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی حاکی از آن است که از ابتدای سالجاری تاکنون با مصرف روزانه بیش از ۶۷ میلیون لیتر بنزین به طور متوسط روزانه مصرف این فرآورده استراتژیک نفتی بالغ بر ۷ درصد در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

بر این اساس مسئولان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی یکی از دلایل افزایش مصرف بنزین کشور را اختصاص سهمیه‌های مناسبتی بنزین اعلام کرد و تاکید می کنند: پیش بینی می شود از پایان خرداد ماه میزان مصرف بنزین همزمان با آغاز سفرهای تابستانی با افزایش بیشتری همراه شود.

همزمان با افزایش بی سابقه مصرف بنزین و حتی احتمال از سرگیری واردات این فرآورده نفتی، رئیس جمهور دستورات جدیدی به مظنور اختصاص سهمیه‌های ویژه بنزین صادر کرده که در صورت اجرای آن روزانه ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار لیتر مصرف بنزین کشور را افزایش می دهد.

سیدمجتبی شفیعی رئیس ستاد حمل و نقل و مدیریت مصرف سوخت امروز با اشاره به تخصیص سهمیه ویژه بنزین برای معلولان و جانبازان، گفت: بر اساس دستور رئیس جمهوری ۲۰۰ هزار لیتر سهمیه بنزین ویژه جانبازان و ۵۰ هزار لیتر ویژه معلولان به صورت روزانه در اختیار سازمان بهزیستی و بنیاد شهید قرار می‌گیرد.

این عضو کابینه دولت دهم افزود: با توجه به اینکه معلولان و جانبازان نیازمند ترددهای اضافی برای دریافت خدمات درمان و پزشکی هستند و با توجه به اینکه این افراد اغلب از خدمات حمل و نقل عمومی مناسب بهره‌مند نیستند، بررسی و پیشنهاد ستاد مبنی بر افزایش سهمیه معلولان و جانبازان به ریاست جمهوری ارائه شد.

وی با یادآوری اینکه بر اساس توافق با دستور رییس جمهوری مقرر شد روزانه ۲۵۰ هزار لیتر سهمیه بنزین ویژه اختصاص یابد، تبیین کرد: در صورتی که موافقت‌های اولیه با دستگاه‌ها نهایی شود از خردادماه این سهمیه‌ها در اختیار معلولان و جانبازان قرار می‌گیرد در غیر این صورت از تیرماه از طریق کارت‌های ویژه و یا جبران ما به التفاوت هزینه سوخت با توجه به هماهنگی دستگاه‌های ذیربط در اختیار این جامعه هدف قرار می‌گیرد.

وی درباره اینکه چه میزان به هر جانباز یا معلول سهمیه سوخت اعطا خواهد شد توضیح داد: جزئیات سهمیه ویژه جانبازان و معلولان در اختیار سازمان‌های مربوطه و اطلاع رسانی خواهد شد./ منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی