گیلانیان
چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ Wednesday, 22 March , 2023
ژانویه 16, 2012 کد خبر : 5865 خبر ها

افتخاري ديگر براي سينماي ايران :

‘جدایی نادر از سیمین’ بهترین فیلم خارجی زبان گلدن گلوب شد

‘جدایی نادر از سیمین’ بهترین فیلم خارجی زبان گلدن گلوب شد

در شصت ونهمین دوره جایزه گلدن گلوب که بامداد دوشنبه برگزار شد، فیلم ‘جدایی نادر از سیمین’ توانست جایزه بخش فیلم های خارجی‌ این رویداد سینمایی را به خود اختصاص دهد.

گیلانیان : جایزه گولدن گلوب از جمله جوایز معتبر سینمایی است و پس از اسکار مهمترین جایزه سینمایی محسوب می شود. کسب جایزه گولدن گلوب در امتداد موفقیت های بین المللی ‘جدایی نادر از سیمین’ حاصل شده است.این اثر سینمایی در بیست ونهمین جشنواره بین المللی فجر نیز توانست عنوان بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه، بهترین صدابرداری، بهترین فیلمبرداری و بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را کسب کند.

همچنین دیپلم افتخار بازیگر نقش مرد و زن مکمل جشنواره فیلم فجر به شهاب حسینی و ساره بیات برای بازی در فیلم ‘جدایی نادر از سیمین’ تعلق گرفت. این اثر سینمایی پیشتر جوایزی از جشنواره های معتبر از جمله برلین، سیدنی، ایروان، آمستردام و آسیا پاسیفیک را کسب کرده است.

گفتنی است “کریستوفر پلامر” برای فیلم “تازه‌کارها” جایزه بهترین بازیگر مرد و “میشائیل ویلیامز” برای “فته من با مریلین” بهترین بازیگر زن و “وودی آلن” نیز برای «نیمه‌شب در پاریس» جایزه بهترین فیلمنامه را ازآن خود کردند.
جایزه گولدن گلوب نام مجموعه جوایزی است که هرساله در ایالات متحده آمریکا توسط اتحادیه مطبوعات خارجی هالیوود به بهترین تولیدات سینمایی و تلویزیونی اهدا می‌گرد