گیلانیان
شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ Saturday, 1 April , 2023
ژوئن 4, 2014 کد خبر : 27519 خبر ها

استاندار گیلان عنوان کرد

جزو پنج استان برتر کشور در جذب اعتبارات هستیم

جزو پنج استان برتر کشور در جذب اعتبارات هستیم

گیلانیان : استاندار گیلان از افزایش ۱۰۹ درصدی بودجه جاری گیلان در سال جاری خبر داد و گفت: گیلان جزو پنج استان برتر کشور در جذب اعتبارات است.

محمدعلی نجفی عصر امروز در جمع مدیران استان گیلان، اظهار داشت: مدیران برای جبران عقب‌ماندگی‌ها و پیشرفت اجرای طرح‌ها به دنبال سرمایه‌گذاری بخش خصوصی باشند.

وی با بیان اینکه بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه در اختیار بخش خصوصی گیلان است، تصریح کرد: مدیران از بودجه‌های ملی در اختیار وزارتخانه‌ها بهره ببرند. جبران عقب‌ماندگی‌های استان تنها متکی به بودجه‌های دولتی نیست و تقویت بخش‌خصوصی و جذب بودجه‌های ملی در اختیار وزارتخانه‌ها و صندوق توسعه ملی برای استان بسیار مهم است.

وی در اختیار بودن ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار در صندوق توسعه ملی را ظرفیت بسیار خوبی برای گیلان عنوان کرد.

نجفی ارائه گزارش‌های مستمر مدیران استان تا نحوه جذب بودجه‌های ملی و اعتبارات بخش خصوصی برای کاهش بیکاری را مورد تأکید قرار داد.

وی درباره دیدارهای منظم خود با مدیران عامل بانک‌ها گفت: در این زمینه مدیران استان نیز رایزنی کنند.

استاندار گیلان با اشاره به هزینه‌کرد ۱۰ میلیارد تومان بودجه عمرانی با نظر هر نماینده مجلس در شهرستان‌های گیلان خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دلیل آشنایی با مسایل شهرستان به همراه فرمانداران پیشنهاد طرح‌های دارای اولویت را می‌دهند و به این معنا نیست که مبلغ مذکور به طور کامل در اختیار این عزیزان قرار گرفته باشد تا هزینه کنند.

وی از افزایش ۱۰۹ درصدی بودجه جاری گیلان در سال جاری خبر داد و یادآور شد: جزو پنج استان برتر کشور در جذب اعتبارات هستیم./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

  • خرم حسینی(سورچان اشکور)

    به نام خدا
    عرض سلام و خدا قوت داریم خدمت جناب آقای دکتر نجفی استاندار پرتلاش استان مان گیلان ازطرف روستای های محروم اشکور ( ایرمحله – ایزدین – ریسن – باغسر – چمتو – هسیکو – گیلایه – وربون و سورتله ) تابع دهستان شوییل رحیم آباد که همگی در یک مسیر هستند و ۱۷ سال پیش جاده شان توسط جهاد سازندگی باز گشایی شده است اما متاسفانه نیمه تمام مانده است و نیاز به تعریض – شن ریزی و لوله گذاری آبروها و پل دارد که خواهش داریم مبالغی از این بودجه های عمرانی استان را به خاطر رفع محرومیت این روستاها اختصاص فرمایید حتما موجب رضایت خدای متعال و مردم با فرهنگ و ایثارگر و زحمتکش این ناحیه خواهد شد و از شما سپاسگزار خواهیم بود.

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی