گیلانیان
یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲ Sunday, 26 March , 2023
مارس 18, 2012 کد خبر : 7878 خبر ها

نوازنده و آهنگساز سرشناس ایرانی

جلال ذوالفنون درگذشت

جلال ذوالفنون درگذشت

جلال ذوالفنون آهنگساز و نوازنده سرشناس تار و سه‌تار ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه روز ۲۸ اسفند درسن ۷۴ سالگی در بیمارستان البرز کرج دار فانی را وداع گفت.
گیلانیان به گزارش خبرآنلاین، علی صدیقی خواننده و یکی از اعضای گروه «ذوالفنون» با اعلام این خبر، به خبر آنلاین گفت که دلیل درگذشت این چهره موسیقی ایران آمبولی ریه و سکته قلبی بوده است. جلال ذوالفنون سال ۱۳۱۶ در شهر آباده استان فارس به دنیا آمد. خانواده‌ او اهل اهل موسیقی بودند، ذوالفنون از ۱۰ سالگی نواختن سه تار را آغاز کرد و پس از مهاجرت به تهران برای ادامه تحصیل درعرصه موسیقی به هنرستان موسیقی ملی رفت.
او همکاری متعددی با بزرگان موسیقی ایران داشت و شاگردان بسیاری را نیز پرورش داد. آثار او در دهه ۶۰ شمسی نقش بسزایی در اقبال مردم به ساز سه تار داشت.
به گفته صدیقی، «ذوالفنون ۱۰ روز پیش به دلیل عمل قلب باز در بیمارستان ایرانمهر بستری شد و هفته گذشته پس از بهبودی نسبی از بیمارستان مرخص و به خانه منتقل شد. اما روز گذشته خانواده او متوجه شدند که ریه او آب آورده و او را به بیمارستان ایرانمهر منتقل کردند.» او افزود: «پس از مدوای روز یکشنبه او را از بیمارستان مرخص کردند که در مسیر بازگشت از تهران به کرج استاد ذوالفنون سکته کرد و پس از انتقال به بیمارستان البرز درگذشت.»
هنوز زمان و مکان خاکسپاری او مشخص نشده است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی