گیلانیان
دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲ Monday, 27 March , 2023
آگوست 1, 2012 کد خبر : 11205 انتخاب سردبیر

نامه جعفرزاده ، نماينده مردم رشت به رئيس جمهور :

جناب آقای رئیس جمهور! گیلان را دریابید

جناب آقای رئیس جمهور! گیلان را دریابید

گیلانیان : نامه مهندس غلامعلی جعفر زاده ، نماینده مردم رشت به رئیس جمهور در مورد مشکلات استان توسط همکاران “شاهد شمال” برای”گیلانیان” ارسال شد که از این بابت جای تشکر دارد .

اما از آنجائی که عمق مشکلات مطروحه در این نامه با آمار ها و ادعاهای مسئولان نظارتی و مدیریتی تا به امروز استان مغایرت سؤال برانگیزی دارد موجب تردید انتشار آن گردید که مگر ممکن است استانی که تا چندی قبل عنوان ( استان یکم ) را یدک می کشید تا به این حد از قافله توسعه متوازن با سایر استان های کشور عقب افتاده باشد ؟!

ظاهرا سکوت مقامات استانی در برابر این نامه را باید حمل بر صحت آمار ارائه شده ، کرد و برای بیان مظلومیت استان با سایر همکاران همناله شد که ترحم بر عزیز خار شده از توصیه های نبی گرامی اسلام است .

متن کامل نامه :

جناب آقای دکتر محمود احمدی نژاد ، رئیس جمهور محترم جمهوری اسلامی ایران !

سلام علیکم

احتراما ، همانطور که مستحضرید نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی مطابق اصل شصت و هفتم قانون اساسی دربرابر قرآن مجید سوگند یاد نمودند که در حفظ حقوق ملت پایبند باشند و همچنین در گفته ها و نوشته ها و اظهار نظر ها تامین مصالح آنها (مردم) را مدنظر داشته باشند.فلذا لازم میدانم در سال پایانی آن دولت محترم ضمن ارج نهادن به کلیه خدمات ارائه شده اشاره ای نیز به مظلومیت مردم استانم ( گیلان) داشته باشم.

جناب آقای رئیس جمهور!

جنابعالی در هفت سال گذشته به جهت تلاش و کوشش شبانه روزی موفق به اقدامات بی نظیری شدید که در تاریخ کشور ثبت و ضبط خواهد شد و از آن جمله و بارزترین آنها مسکن مهر است ، اما اجازه دهید عرض نمایم : در توسعه متوازن ناموفق بوده اید! و مردم استان گیلان زمانیکه به استان های دیگر می نگرند غصه شان افزون می گردد و این سئوال برایشان مطرح است که چرا علیرغم حضور گسترده در دو مرحله انتخابات ریاست جمهوری و رای بالا به آن جناب، مورد توجه نیستند؟

وچرا عمدتا در زمان توزیع منابع و ایجاد واحدهای صنعتی مادر و اشتغالزا و توسعه عمرانی فراموش می شوند؟ اگر ما گیلانی ها در دولت وزیری می داشتیم کارمان به اینجا کشیده نمی شد که حالیه و در پایان دولت دهم با حسرت به پیشرفت های سایر استان ها بنگریم.

جناب آقای رئیس جمهور !

۱ – استان گیلان در ابتدای انقلاب از سی سد موجود در کشور یک سد را بخود اختصاص داده بود و در حال حاضر با وجود یکصدو پنجاه سد در کشور هنوز هم سهم یک سد خود را حفظ کرده است!و از سه سد شفارود ، بیجار و پلرود که بعضا بالغ بر بیست سال است که در دست احداث است و در دولت شما نیز به اتمام نرسیده و اگر در یک سال باقی مانده اقدامی صورت نپذیرد به صورت نیمه کاره تحویل دولت بعدی خواهد شد و قیس علیهذا…

۲ – راه آهن قزوین آستارا که در سال ۸۱ کلنگ خورد و افتتاح شد قرار بود ۸ ساله به اتمام برسد و در خوشبینانه ترین وضعیت دارای شصت درصد پیشرفت فیزیکی است و همگی به جای نگاه کردن به خطوط ریلی راه آهن و حرکت برق آسای قطار گوشمان را تیز نموده ایم که سوتش را بشنویم ! ملاحظه می فرمایید چه مردم قانعی هستیم ، ما قانع به سوتیم!

۳ – آزاد راه مسیر قزوین – رشت در ابتدای زمان آن دولت محترم دارای ۶۲ درصد پیشرفت فیزیکی بود و این میزان در طی سه سال ایجاد شده بود و علیرغم اینکه ۱۱ کیلومتر باقی مانده است و ترافیک این قطعه علی الخصوص در ایام تعطیلات رسمی حلاوت بزرگراه را به تلخی تبدیل می نماید و علیرغم تکمیل نبودن در دولت نهم افتتاح شد و مردم نمیدانند نهایتا آزاد راه دارند یا خیر؟

۴ – منطقه آزاد انزلی که قرار بود در جهت توسعه اقتصادی و اشتغالزایی تحولی در استان ایجاد نماید در اولین گام و در بحث تملک زمین ها یک حرکت لاک پشتی داشته و تجارت چمدانی علیرغم مصوبه سفر انجام نشد و …

۵ – مسیر چهار بانده انزلی به آستارا که مقرر شده بود دو ساله به اتمام برسد بعد از هفت سال هنوز به اتمام نرسیده و تبدیل به قتلگاه مسافران و اهالی بین راه شده است.۶ – تصفیه خانه   فاضلاب رشت در مراحل بدوی و با اشکالات اساسی افتتاح می شود و هیچکس پاسخگو نیست.

۷ – بعضی از پروژه های مطرح شده و تبلیغ شده در حد یک انیمیشن و فیلم تبلیغاتی باقی مانده همانند آزاد راه کنار ساحل دریای خزر( آزاد راه ساحلی)

۸ – در بخش چای فقط مستحضر باشید قبل از این دولت مقدار تولید چای ۶۵ هزار تن بوده که در سال جاری به ۳۵ هزار تن کاهش یافته است.

۹ – در خصوص برنج ضمن اینکه در طول چند سال گذشته سطح زیر کشت حدود بیست درصد کاهش داشته، سال جاری یکی از بدترین سالهای کشت برنج بود. در ابتدای بهار سال جاری با سوء مدیریت استانی در نهاده کشاورزی و کود و سم و گازوئیل و … اشک کشاورزان درآورده شده و حالیه با تخلف دولت مبنی بر وارد نمودن بی رویه و مازاد بر مصرف برنج درزمان برداشت، از چشمان و دل کشاورزان خون می چکد که معلوم نیست عاقبت کشاورزی به کجا می رسد؟

جناب آقای رئیس جمهور:

به جهت کوتاه شدن مطلب منبعد صرفا بعضی از رتبه های استانی ذکر می شود تا جایگاه استان تبیین و صحت عدم توسعه متوازن اثبات گردد:

–  نرخ بیکاری رتبه ۲۷ کشوری و رتبه ۲۸ شهری

–  تولید ناخالص رتبه نهم کشوری

–  سرانه تولید رتبه سیزدهم کشور

–  ارزش افزوده صنعت رتبه شانزدهم کشور

–  ارزش افزوده خدمات ، رتبه هشتم کشور

–  صادرات ۴۵۰ میلیون دلار نفتی ، که مقایسه شود با شصت میلیارد دلار کشور ، حدود هفت دهم سهم کشور

–  واحدهای صنعتی ده کارکن به بالا- رتبه شانزدهم کشور

–  میزان تولید سالانه کشاورزی- رتبه دوازدهم کشور

–  سطح زیر کشت کشاورزی – رتبه بیستم کشور

–  میزان تولید آبی – رتبه بیست و سوم کشور

–  سطح زیر کشت دیمی – رتبه نوزدهم کشور

–  و در مجموع در تولیدات کشاورزی رتبه دهم و در تولید گوشت قرمز رتبه دوازدهم و در تولید مرغ رتبه یازدهم و در تولید تخم مرغ رتبه چهاردهم را دارا هستیم.

–  مکانیزاسیون کشاورزی رتبه بیست و نهم کشور

–  در تخلیه آب های زیر زمینی رتبه بیست و پنجم کشور

–  سطح مخازن آب شهری رتبه پانزدهم کشور

–  روستاهای در حال گاز رسانی  رتبه هفدهم کشور

–  موسسات درمانی رتبه هشتم و تخت های بیمارستانی رتبه هفتم کشور

–  دانش آموختگان عالی رتبه چهاردهم و دانش آموختگان دانشگاههای آزاد رتبه دهم کشور

جناب آقای رئیس جمهور !

می دانم مشغله تان زیاد است و میدانم گرفتارید و خسته ، ولی بدانید در قطعه ای از شمال کشور ایران بنام گیلان مردم مظلوم و نجیبی زندگی می کنند که از پتانسیل های آنان استفاده نمی شود. البته ظاهرا این استان آزمایشگاه خوبی است که افرادی صفر کیلومتر در آنجا منصوب می شوند و بعد از طی دوره آموزشی و ایجاد کلی خرابی و عقب ماندگی از تجارب آنان در جای دیگر استفاده می شود…

این مردم مستحق این همه کم لطفی نیستند گرچه حدود یکسال از دولت شما باقی مانده ولی یکسال هم کم نیست ، لطفا گیلان را دریابید و کمیته ویژه ای تشکیل و عقب افتادگی ها را برطرف کنید و نگذارید در تاریخ گیلان از دولت شما بنویسند همانند دولت های قبلی این دولت هم برای گیلان کاری نکرد!

جوانان غیور گیلانی که خون میرزا کوچک خان جنگی در رگشان می جوشد بیکارند و این استان با این همه پتانسیل ، نرخ سوم بیکاری در کشور را داراست و کلیه ارقام اشتغالزایی که به شما گزارش شده خلاف واقع است.

استان گیلان با تقدیم ۸ هزار شهید ، بیست و دو هزار جانباز و مجروح جنگ تحمیلی و حماسه ساز ایستادگی در مقابل جرایانات  ضد انقلاب و منافقین و جریان فتنه سال ۸۸ و مردمی ولایت مدار مزد ایثارگری هایش را دریافت ننموده و روز به روز از کاروان توسعه ایران به عقب رانده می شود ، براستی چرا اینگونه است؟

جناب آقای رئیس جمهور ترا به جان شهدا قسم تان می دهم در این یکسال باقی مانده استان گیلان را دریابید.

                                                                                                                                                                 مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن آّبادی

                                                                                                                                                                  نماینده مردم شریف شهرستان رشت

                                                                                                                                                             و عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات

                                                                                                                                                                       در مجلس شورای اسلامی

اخبار مرتبط

نظرات

  • آفرین بر مهندس جعفرزاده که شجاعانه مسائل استان گیلان را مطرح میکند سایر نماینده ها هم انشاا… یاد خواهند گرفت

  • خدا پدر و مادرت رو بیامرزه

  • سلام ودرودخدا برشمارای من وخانواده ام گوارای وجودت این حقوق مجلس که دریافت میکنید جون حق الناس است با رای اینجانب وخانواده ام نصیب شما میگردد گوارای شما وخانوادت باشدانشا الله خدای مهربان از شما رضایت داشته باشد یکی از اهم وظایف نمایندگی اینچنین است که بیان گردید خدا به داد سایر نمایندگان استان برسد که غیراز این می اندیشند و با حق الناس چه میکنند؟؟؟!!!!!یاعلی مدد

  • اگر واقعا هر آنچه در این نامه ای که منتشر شده باشد به آقای رئیس جمهور گفته شده باید گفت خدارا هزارمرتبه شکر که یک نفربه دادگیلانیها رسید وجرات حرف زدن پیدا کردواقعا ممنون گام بسیار مهمی بود

  • جناب آقای مهندس جعفرزاده ممنونیم. خسته نباشید. آقای مهندس از حمله های سیاسی که به شما می شود نهراسید.

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی