گیلانیان
چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ Wednesday, 22 March , 2023
آگوست 9, 2011 کد خبر : 2188 خبر ها

به مناسبت 17 مرداد روز خبرنگار :

حاشیه های همایش تجلیل از خبرنگاران گیلان

حاشیه های همایش تجلیل از خبرنگاران گیلان

گیلانیان به گزارش شمال ما : همایش تجلیل از ۳۰۰ خبرنگار گیلانی شامگاه ۱۷ مرداد با حضور بیش از ۳۰۰ خبرنگار در مجتمع جهانتاب رشت برگزار شد.  این مراسم که با همراهی استاندار و جمع کثیری از مسئولین استانی توام بود، حاشیه های جالبی هم داشت که خواندن آنها خالی از لطف نیست.

** مراسم با تلاوت قرآن کریم و پخش سرود ملی آغاز شد اما به دلیل مشکل فنی سیستم صوتی، سرود ملی نصفه ماند و پس از ده دقیقه دوباره پخش شد.

** این همایش با حضور سعادتی استاندار گیلان، ایمانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان رسمیت یافت و خبرنگاران تا پایان همایش، شاهد حضور نصرپور مدیرکل صداوسیمای مرکز گیلان، نجف زاده مدیرکل آموزش و پرورش استان، رضوانی معاون سیاسی امنیتی استانداری، عظمتی فرماندار شهرستان رشت، کوچکی نژاد و سردار آقازاده نمایندگان مجلس و… بودند.

** در ادامه مراسم مادر شهیدان نهی قناد بر روی جایگاه رفت و ضمن تبریک روز خبرنگار بیانیه ای نیز قرائت نمود.

** بهمنی جلالی مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان، در سخنرانی خود خطاب به خبرنگاران گفت: مهندس سعادتی استاندار گیلان، طی شش ماه حضور خود به اندازه سه استاندار قبلی به خانه مطبوعات عنایت داشته اند.

** حضور پررنگ خبرنگاران و مجریان صداوسیما همچون مراسم تجلیل از خبرنگاران سال های گذشته به چشم می آمد. خبرنگاران و مجریانی همچون: مهدی لطفی، سید حسین رضویان، حسین کلهر، سعید علیپور، مجتبی پوربخش، کامران جعفری و … و البته عرض ارادت برخی از آنها به نصرپور مدیرکل صداوسیمای مرکز گیلان نیز دیدنی بود.

** استاندار گیلان در پایان سخنانش از مجریان برگزاری همایش خواست تا فرصتی به چند تن از خبرنگاران داده شود تا مشکلات خود را از پشت تریبون مطرح نمایند که این امر با مخالفت آنان، به بهانه کمبود وقت میسر نشد.

** یکی از کارهای قشنگ این همایش تجلیل از خانواده خبرنگاران شهید (ابوالقاسم اخوان، مجید ثابت قدم و سید محمد اسحاقی) و فقید بود. همچنین از خبرنگاران پیشکسوت استان (سید احمد قمی، نادر اسدی، غلامعلی بامداد، حسن جعفری، علی طاهری و محمد رسولی) نیز تقدیر شد. البته این امر باعث دلخوری برخی از پیشکسوتان که مورد تجلیل قرار نگرفتند، شد.

** فاطمه شیرزاد مجری صدا و سیمایی! این همایش هنگام اهداء تقدیرنامه به خبرنگاران واحد مرکزی خبر، هیجان زده! همکاران خود را پرتلاش و خستگی ناپذیر نامید.

** به دلیل کمبود وقت، یک نفر از ماهنامه ها، سه نفر از هفته نامه ها، سه نفر از صداوسیما، دو نفر از خبرگزاری ها، یک نفر از دو هفته نامه ها، دو نفر از سرپرستی ها و سه نفر از روزنامه های محلی برای دریافت لوح تقدیر بر روی جایگاه رفتند و مابقی خبرنگاران جوایز خود را قبل و بعد از افطار دریافت نمودند. البته نام سه خبرنگار روزنامه های محلی از قلم افتاده بود که با تلاش بی دریغ! بهمنی جلالی مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان، آنان نیز برای دریافت لوح تقدیر بر روی جایگاه رفتند.

** استاندار گیلان این همایش را مغتنم شمرد و مراسم تودیع علی پورحسن و معارفه فردین محرابیان رئیس جدید اداره روابط عمومی و امور بین الملل استانداری را نیز برگزار نمود. سفر کربلا، هدیه خانه مطبوعات به پورحسن بود که هزینه سفر همسر وی نیز توسط استاندار تقبل شد.

** نکته جالب همایش تجلیل از خبرنگاران، این بود که ایمانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آخرین نفری بود که سالن همایش را ترک نمود و تا پایان مراسم و بدرقه آخرین خبرنگاران در سالن همایش حضور داشت.

** در هنگام تقدیر ( نابهنگام و از پیش اعلام نشده ) از علی پورحسن که به نوعی او را غافلگیر کرده بود مهندس کوچکی نژاد نماینده محترم رشت در مجلس شورای اسلامی خطاب به وی گفت : می بینی که ما اصولگرا ها چگونه تقدیر می کنیم ؟!

در این همایش ۳۰۰ نفر از خبرنگاران استان که البته تعداد قابل توجهی از آنان، خبرنگاران واحد مرکزی خبر بودند، تقدیر و تجلیل شدند و لوح تقدیر و کارت هدیه ۱۰۰ هزار تومانی که قرار است طی ۴۸ ساعت آینده فعال شود، دریافت کردند.

اخبار مرتبط

نظرات

  • بد نیست به این مطلب اضافه کنید که خبرنگارانی با سابقه یکی دو دهه کار به صرف کار در شهرستانهای همین استان در این روز به حساب نمی آیند آنوقت کسانی که یکی دو ماه است به اسم خبرنگار برای برخی نشریات تبلیغات جمع می کنندو بعضی حتی الفبای کار خبر را نمی دانند تحت عنوان خبرنگار مورد تقدیر قرار می گیرند .
    هرچند من به روز خبرنگار از قبل هم اعتقاد نداشتم ولی این شیوه تجلیل از خبرنگار جای سئوال بسیار دارد .

  • آقا سید حسین رضویان رو عشقه

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی