گیلانیان
شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ Saturday, 1 April , 2023
آگوست 12, 2011 کد خبر : 2295 خبر ها

آیت الله زین العابدین قربانی :

حرکت انقلابی ایران اثر خود را گذاشته و آمریکا در حال سقوط است.

حرکت انقلابی ایران اثر خود را گذاشته و آمریکا در حال سقوط است.

گیلانیان : آیت‌الله زین‌العابدین قربانی امروز در نماز جمعه رشت با اشاره به اینکه خداوند تکالیف و عبادت‌های ما را برای کمک به نیازمندی‌های دنیوی و اخروی واجب کرده است، اظهار داشت: خداوند از اطاعت مردم بی‌نیاز است و معصیت مردم گزندی به خدا نمی‌رساند و تمام نعمت‌های الهی برای مردم است.
وی با اشاره به اینکه انسان با روزه گرفتن تعالی روح پیدا می‌کند، افزود: مردم با دوری از فساد و فحشا جامعه را پاک نگه می‌دارند و روزه سبب سلامتی انسان‌هاست. خطیب جمعه رشت روزه را تنظیم کننده بدن دانست و تصریح کرد: روزه مواد زائد بدن را می‌سوزاند و قدرت مقاومت انسان را زیاد کرده و اراده مردم را قوی می‌کند.
وی با بیان اینکه انسان‌های روزه‌دار حفظ تملک نفس را در یک ماه تمرین می‌کنند، خاطرنشان کرد: روزه انسان را خویشتن‌دار می‌کند و انسان با روزه به تملک نفس دست می‌یابد. آیت الله قربانی با اشاره به اینکه خداوند روزه را برای درک انسان از گرسنگان قرار داده است، بیان داشت: ۱۰ میلیون انسان در سومالی در معرض تلف شدن هستند.
وی ادامه داد: قارون‌های منطقه برای خاموش کردن انقلاب‌های مردمی میلیاردها تومان هزینه می‌کنند ولی حاضر نیستند به گرسنگان کمک کنند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه این روزها سالگرد پیروزی حزب‌الله لبنان است، خاطرنشان کرد: حزب‌الله لبنان ۳۳ روز با رژیم صهیونیستی جنگید و با ایمان و مقاومت به اقتدار رسید. وی با اشاره به موضوع اسکان منافقان در آذربایجان، اظهار داشت: اگر بخواهند منافقان را از عراق در جمهوری آذربایجان اسکان دهند بی‌تفاوت نمی‌مانیم.
قربانی به نیمه ماه رمضان اشاره کرد و گفت: ۱۵ ماه رمضان سالروز میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) و این روز را اکرام می‌نامند. وی به سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی اشاره کرد و افزود: در سال ۶۹ نخستین گروه جانبازان و آزادگان پس از سال‌ها شکنجه به ایران بازگشتند. نماینده ولی فقیه در گیلان اضافه کرد: رزمندگان برای حفظ انقلاب در جبهه جنگیدند و در اسارت شکنجه شدند و با سرافرازی به وطن خود بازگشتند. وی درباره حرکت قیام گونه مردم انگلیس اظهار داشت: حرکت اسلامی و عدالتخواهی ایران نه تنها در کشورهای اسلامی اثر گذاشته بلکه در انگلستان، یونان، اسپانیا و فرانسه نیز تاثیرگذار بوده است.
قربانی بیان داشت: انگلیس ۱۶ هزار پلیس را برای خفه کردن جوانانی که خواهان عدالت هستند بسیج کرده است و دولت‌های اروپایی باید به مطالبات مردم این کشورها رسیدگی کنند. وی با اشاره به اینکه آثار حرکت انقلابی و عدالتخواهی ایران در کشورهای اسلامی و اروپایی خود را نشان داده است، تصریح کرد: این حرکت‌های مردمی در اروپا و آمریکا نشان می‌دهد که آمریکا در حال سقوط است. خطیب جمعه رشت به دیدار رهبر معظم انقلاب با گروه‌های مختلف به ویژه جوانان اشاره کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب در این دیدارها با آنها حکیمانه سخن گفتند.
وی با تصریح بر اینکه ایران با تمام تحریم‌ها بالنده است، خاطرنشان کرد: ایران یکپارچگی و مردمی بودن خود را حفظ کرده است و مردم مسلمان تابع دین و قرآن هستند.
قربانی با اشاره به روز خبرنگار اظهار داشت: صاحبان قلم یک جانبه سخن نگویند و تنها مشکلات را نبینند و به تلاش‌ها و موفقیت‌ها نیز توجه کنند.وی افزود: در کنار خوبی‌ها و بدی‌هایی که گفته می‌شود و نقدهایی که صورت می‌گیرد، باید از تلاش‌ها نیز قدردانی شود و امیدواریم با وحدت، واقع‌بینی و تبعیت از ولایت انقلاب ایران به حکومت امام زمان (عج) متصل شود.
امام جمعه رشت با اشاره به نزدیک بودن شب‌های قدر تصریح کرد: شب‌های قدر شب‌های بهره‌مندی است و از سفره ضیافت پروردگار باید حداکثر استفاده را ببریم./فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی