گیلانیان
یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲ Sunday, 26 March , 2023
جولای 8, 2014 کد خبر : 28299 خبر ها

سیاوش پور:

حرکت در مدیریت جهادی باید با شتاب همراه با عقلانیت و اعتدال باشد

حرکت در مدیریت جهادی باید با شتاب همراه با عقلانیت و اعتدال باشد

گیلانیان : رئیس کل دادگستری گیلان گفت: حرکت در مدیریت جهادی در تمامی عرصه ها باید با شتاب همراه با عقلانیت و اعتدال باشد.

احمد سیاوش پور ظهر دوشنبه در جلسه دادگستری استان افزود: براساس اصل ۱۵۶ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قوه قضائیه وظایف مهمی چون رسیدگی و صدور حکم در خصوص تعدیات، شکایات، حل و فصل دعاوی، احیای حقوق عامه و نظارت بر حسن اجرای قوانین، کشف جرم و تعقیب مجازات و در یک کلام اجرای حدود و مقررات مدون جزایی را برعهده دارد.

وی همچنین به نقش سیستم قضائیه را در مدیریت جهاد اقتصادی اشاره کرد و اظهارداشت: قدم نخست در مدیریت جهادی داشتن هدف عالی، قصد قربت الهی، علاقمند به توسعه کشور، تعصب به نظام و حرکت با شتاب همراه با عقلانیت و اعتدال است.

رئیس دادگستری گیلان در ادامه یکی از وظایف قوه قضائیه و دادگستری را حفظ امنیت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دانست و گفت: بحث پیشگیری یک بحث بسیار مهم و گسترده است.

سیاوش پور تصریح کرد: پیشگیری در تمامی زمینه ها موجب کاهش اتلاف منابع مالی، زمانی و سایر موارد می شود.

وی ادامه داد: ورودی پرونده ها به محاکم قضایی استان هر سال نسبت به سال قبل رو به رشد است.

رئیس دادگستری گیلان گفت: در مجموع طی سال ۹۲ در مقایسه با سال ۹۱ حدود ۶٫۵ درصد ورودی پرونده ها به دادگستری و شوراهای حل اختلاف استان افزایش نشان می دهد.

وی همچنین ورودی پرونده ها به دادگستری و شوراهای حل اختلاف طی سال گذشته به ترتیب ۳۰۰ و ۱۲۰ هزار فقره اعلام کرد و افزود: با برنامه ریزی دقیق و اتخاذ راهکارهای مناسب باید در راستای کاهش ورود پرونده به دادگستری ها تلاش مضاعف کرد.

سیاوش پور با تاکید بر این که کاهش اطاله دادرسی از شاخص های اصلی افزایش رضایتمندی مردم است، اظهارداشت: با کاهش ورود پرونده ها به دادگستری باید بتوان به روند رسیدگی در دادگاه ها سرعت بیشتری داد و صدور به موقع آراء از اطاله دادرسی جلوگیری کرد./منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی