گیلانیان
پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ Thursday, 30 March , 2023
آگوست 10, 2012 کد خبر : 11448 خبر ها

آیت الله قربانی :

حضور مردم در روز قدس گسترده است

حضور مردم در روز قدس گسترده است

گیلانیان : آیت‌الله زین‌العابدین قربانی امام جمعه رشت گفت: مردم در راهپیمایی روز قدس به صورت گسترده حضور می‌یابند و اعلام می‌کنند که غده سرطانی صهیونیسم باید از منطقه کنده شود.
آیت‌الله قربانی در نماز جمعه رشت تقوا را موجب دوری انسان از زشتی‌ها دانست و اظهار کرد: انسان نباید به دنبال دنیاپرستی باشد. وی، با بیان اینکه دنیا محل تجارت انسان برای آخرت است، افزود: علی (ع) فرمود حرف حق را بزنید اگر چه به ضررتان باشد و دشمن ظالم و یاور مظلومان باشید.
خطیب جمعه رشت دنیای استکبار را ظالم و چپاولگر خواند و بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران در برابر این ظالمان و چپاولگران ایستاده است.وی، افزود: اسلام القاعده و کسانی که با مردم سوریه می‌جنگند اسلام خوارج است که حتی بر کودکان و زائران خضرت زینب (س) رحم نمی‌کنند.
آیت الله قربانی، در ادامه سالروز بازگشت آزادگان به وطن را گرامی ‌نگه‌داشت و گفت: آزادگان بزرگ‌ترین جهاد را در دفاع مقدس انجام دادند و پشتوانه انقلاب شدند.وی، با اشاره به فضیلت شب‌های قدر ابراز کرد: شب قدر سه مرحله دارد که در شب نوزدهم اعمال افراد اندازه‌گیری می‌شود و شب بیست و یکم میزان اعمال را تحکیم می‌کنند و شب بیست و سوم نیز پرونده انسان امضا می‌شود.
امام جمعه رشت با تصریح بر اینکه حزب‌الله لبنان در سال ۸۵ در مقابل صهیونیسم ایستاد و ۳۳ روز مقاومت کرد، افزود: حزب‌الله توانست رژیم صهیونیستی را شکست دهد.وی به حوادث سوریه اشاره کرد و یادآور شد: صهیونیسم می‌خواهد سوریه را از بین ببرد و تروریست‌ها به سوریه حمله کردند و قصد دارند پایگاه مقاومت را از بین ببرند اما نور خدا جهانگیر می‌شود.
ایشان به فرا رسیدن روز قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان اشاره کرد و افزود: در این روز مردم به صورت گسترده می‌کنند و اعلام می‌دارند که غده سرطانی صهیونیسم باید از منطقه کنده شود.
گفتنی است به دلیل نامساعد بودن وضعیت جسمانی آیت‌الله قربانی، نماز عصر به امامت حجت‌الاسلام غلامرضا شفیعی‌زاده امام جمعه موقت رشت اقامه شد./فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی