گیلانیان
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ Monday, 20 March , 2023
فوریه 23, 2012 کد خبر : 7255 خبر ها

شوراي محترم نگهبان اعلام كرد :

حضور نامزدها در سیما خلاف قانون است

حضور نامزدها در سیما خلاف قانون است

شورای نگهبان در پاسخ به استعلام مجید دانشور از مدیران ارشد معاونت سیاسی صدا وسیما، پخش مناظرات تلویزیونی با حضور نامزدهای انتخاباتی را خلاف قانون دانست.
به گزارش گیلانیان ، مسئولان رسانه ملی و نیز شورای عالی امنیت ملی با ادامه پخش مناظره های سیاسی موافق بوده اند اما با اظهار نظر شورای نگهبان تصمیم گرفتند ادامه حضور نامزدهای انتخابات‌ مجلس نهم در مناظره‌های تلویزیونی را ممنوع کنند.
نظرسنجی های مرکز افکار سنجی صداوسیما نشان می دهد با پخش این برنامه ها میزان مشارکت در انتخابات تا ۷ درصد افزایش یافته است.گفتگوها و مناظره های صریح سیاسی که بیننده بسیار زیادی هم دارند متاسفانه فقط در ایام انتخابات پخش می شود. رقابت مدیران معاونت های سیما و سیاسی در رسانه ملی بر سر ساعات پخش و حتی موضوعات برنامه ها، از سالها پیش وجود داشته ولی نامه نگاری یک مدیر معاونت سیاسی به شورای نگهبان برای قطع برنامه های معاون سیما این رقابتها را وارد مرحله جدیدی کرده است.

اخبار مرتبط

نظرات

  • با سلام وعرض خسته نباشید مناظره و یا مصاحبه تلویزیونی بهترین راه برای جلب مشارکت مردم برای انتخابات است و این رویه در تمام دنیا وجود دارد متاسفانه در ایران بعلت نامعلومی غیر قانونی است بقول شاعر تامرد سخن نگفته باشد– عیب و هنرش نهفته باشد . حالا با این وضع انتظار داریم مردم به کاندیدای اصلح هم رای بدهند؟؟؟!!!

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی