گیلانیان
دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲ Monday, 27 March , 2023
می 23, 2012 کد خبر : 9098 خبر ها

فرمانده سپاه قدس گیلان:

حماسه سوم خرداد‌ اقتدار ویژه‌ای به ایران بخشید

حماسه سوم خرداد‌ اقتدار ویژه‌ای به ایران بخشید

گیلانیان : هامون محمدی بعد از ظهر امروز در همایش بزرگ بسیجیان و رزمندگان دفاع مقدس گیلان با گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر اظهار کرد: ولایتمداری گیلانی‌ها از صدر اسلام به عمق تاریخ بوده است. وی گیلان در عصر آل‌بویه را جایگاه علویان عنوان کرد و افزود: گیلانی‌ها خدمات بسیار ارزشمندی به تشیع و اسلام کردند.

محمدی با اشاره به قیام تاریخی میرزا کوچک خان علیه استعمار، خاطرنشان کرد: میرزا کوچک خان علیه استعمار قیام کرد و به شهادت رسید. فرمانده سپاه قدس گیلان به تداوم ظلم‌ستیزی گیلانی‌ها تا پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: گیلانی‌ها روز دوم جنگ در جبهه‌ها حضور داشتند و در پل ذهاب با دشمن مقابله کردند.وی سپاه قدس را نماد مقابله با دشمن خواند و تصریح کرد: گیلانی‌ها از ابتدای انقلاب تاکنون هشت هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کردند. محمدی شهادت‌طلبی گیلانی‌ها را نشان دهنده ولایتمداری آنها دانست و ابراز کرد: گیلانی‌ها در فتنه ۸۸ یک روز زودتر از دیگر استان‌ها در هشتم دی به خیابان‌ها آمدند و از ولایت دفاع کردند.

فرمانده سپاه قدس گیلان به فتح خرمشهر اشاره کرد و افزود: رویداد سوم خرداد ۱۳۶۱ یکی از بزرگ‌ترین حوادث عصر حاضر بوده که به نظام جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین‌المللی اقتدار ویژه‌ای بخشیده است.وی فتح خرمشهر را افتخاری ابدی برای ملت ایران خواند و بیان کرد: فتح خرمشهر و سوم خرداد همیشه همراه ملت ایران است./فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی