گیلانیان
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ Tuesday, 28 March , 2023
آوریل 9, 2014 کد خبر : 26246 خبر ها

استاندار گیلان:

خط اعتباری راه‌آهن رشت ـ قزوین گشایش یافت

خط اعتباری راه‌آهن رشت ـ قزوین گشایش یافت

گیلانیان : محمدعلی نجفی عصر امروز در جلسه شورای هماهنگی ترافیک گیلان با تاکید بر حضور گردشگران در تمام ایام سال در استان اظهار کرد: حضور مسافر و گردشگر در تمام فصل‌های سال در گیلان را دنبال می‌کنیم.

وی بر استفاده از ظرفیت‌های گردشگری برای برطرف شدن مشکل بیکاری در گیلان تاکید کرد و افزود: جایگاه کنونی بیکاری زیبنده استان در سطح کشور نیست و گردشگری استعداد بسیاری در ایجاد اشتغال دارد.

*اظهار علاقه جهانگیری برای سفر به گیلان

نجفی از اظهار علاقه اسحاق جهانگیری برای سفر به گیلان خبر داد و بیان کرد: معاون اول رئیس جمهور در ماه‌های آینده به گیلان سفر می‌کند.

استاندار گیلان با بیان اینکه فعالیت‌ها را در حوزه راه‌آهن با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر راه دنبال می‌کنیم، تصریح کرد: ۱۱ کیلومتر گلوگاه باقی‌مانده از آزادراه رشت ـ قزوین نیازمند نگاه ویژه مسئولان است.

*خط اعتباری راه‌آهن رشت ـ قزوین گشایش یافت

وی از گشایش خط اعتباری فاینانس راه‌آهن رشت ـ قزوین خبر داد و گفت: فاینانس سد شفارود گشایش اعتبار شده ضمن اینکه خط اعتباری آزادراه رشت ـ قزوین هنوز نهایی نشده است.

نجفی با اشاره به ورود ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر گردشگر ایام نوروز در گیلان، خاطرنشان کرد: تمام دستگاه‌ها در خدمات‌رسانی به گردشگران تلاش کردند.

استاندار گیلان به اهتمام ویژه سازمان محیط زیست در پاکسازی محیط قبل از آغاز سال جدید اشاره کرد و اظهار کرد: آماده‌سازی و زیباسازی محیط از نکته‌های حائز اهمیت است.

*ورود یک میلیون و ۲۰۰ هزار خودرو به گیلان

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان نیز در جلسه مذکور از ورود یک میلیون و ۲۰۰ هزار خودرو ایام نوروز ۹۳ به این استان خبر داد و بیان کرد: بیشترین ورودی خودروها با ۴۷۲ هزار خودرو مربوط به مسیر قزوین ـ رشت است.

سبحان‌الله علیپور از افزایش پنج درصدی جابه‌جایی مسافران با ناوگان حمل و نقل عمومی گیلان در نوروز امسال خبر داد و گفت: ۵۹ درصد جابه‌جایی مسافران به مقصد خارج از استان بوده است.

وی خواستار نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی گیلان شد و تصریح کرد: بخش مینی‌بوسرانی نیازمند توجه ویژه است./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی