گیلانیان
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ Monday, 20 March , 2023
ژوئن 17, 2014 کد خبر : 27824 خبر ها

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان:

خط بین‌المللی انزلی ‌ـ باکو برای جابه‌جایی مسافر راه‌اندازی می‌شود

خط بین‌المللی انزلی ‌ـ باکو برای جابه‌جایی مسافر راه‌اندازی می‌شود

گیلانیان : مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان گفت: با خرید کشتی مسافری توسط بخش‌خصوصی خط بین‌المللی انزلی‌‌ـباکو برای جابه‌جایی مسافر راه‌اندازی می‌شود.

فرهاد منتصرکوهساری با اشاره به وضعیت ساخت اسکله‌های این بندر اظهار کرد: ساخت پنج پست اسکله‌ها در دستور کار است.

وی با بیان اینکه پیمانکار در حال انجام فعالیت است، افزود: اسکله‌ها حدود ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که برای ساخت اسکله‌های نفتی لوله‌های مورد نظر سفارش داده شده است.

مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان با بیان اینکه زمین مرکز تعمیرات کشتی در انزلی در حال کامل شدن است، گفت: لایروبی این مکان در حال انجام بوده و حدود ۸۰۰ متر موج‌شکن مورد نیاز ساخته شده و ۱۰ هزار متر مساحت برای این مرکز پیش‌بینی شده است.

وی درباره موج‌شکن‌های انزلی تصریح کرد: موج‌شکن غازیان به پایان رسیده و تحویل موقت شد و موج‌شکن سمت انزلی نیز یک‌هزار و ۷۵۰ متر بوده که کار زیباسازی آن در حال انجام است و پیش‌بینی می‌شود تا ۲۲ بهمن امسال عملیات این موج‌شکن به اتمام برسد.

ساخت انبار و سیلو در بندرانزلی

منتصرکوهساری به ساخت انبارهای سرپوشیده و محوطه‌سازی اشاره کرد و یادآور شد: پیش‌بینی می‌شود عملیات ساخت این انبار ۱۲ هزار متری تا اول تیر امسال به پایان برسد.

وی با بیان اینکه با اتمام این انبار می‌توانیم در بحث صادرات و غلات از آن استفاده کنیم، اضافه کرد: یک انبار ۶ هزار متری دیگر نیز در حال ساخت است که پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال آن را تکمیل کنیم.

این مسئول گفت: با اتمام انبارهای مذکور مجموع انبارهای بندر انزلی از ۲۰ هزار متر مربع به ۴۰ هزار متر مربع افزایش پیدا می‌کند.

وی ساخت سیلوی غلات را از دیگر برنامه‌های در دست اقدام بندر انزلی ذکر کرد و یادآور شد: سه کندوی ۵ هزار تنی به ظرفیت ۱۵ هزار تن توسط بخش‌خصوصی سیلوی غلات در حال ساخت بوده که دو کندو کامل شده است.

منتصرکوهساری با اشاره به اینکه کندوی سوم در حال کامل شدن است، افزود: پیش‌بینی می‌شود این کندو تا یک ماه آینده آماده شود که بخش‌خصوصی در حال انجام اقدام‌های مربوط به آن و نصب سیستم‌های مورد نظر از اسپانیا است.

وی آمادگی کامل سیلوی غلات را تا اول مهر امسال عنوان کرد و افزود: این سیلو برای تخلیه و بارگیری غلات و افزایش ظرفیت غلات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پرداخت وام بدون بهره برای خرید کشتی مسافری به بخش‌خصوصی/راه‌اندازی خط بین‌المللی انزلی‌ـ‌باکو

مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان از پرداخت وام بدون سود به بخش‌خصوصی برای خرید کشتی مسافری در بندر انزلی خبر داد و خاطرنشان کرد: اسکله تفریحی و مسافری و ترمینال‌ها ساخته شده و آماده ورود بخش‌خصوصی با کشتی‌های مسافری است.

وی متذکر شد: در صورت خرید کشتی مسافری توسط بخش‌خصوصی، خط محدوده گیلان و استان‌های همجوار و خط بین‌المللی انزلی‌ ـ باکو راه‌اندازی می‌شود که می‌تواند علاوه بر جابه‌جایی مسافر اشتغالزایی را برای استان فراهم کند.

منتصرکوهساری یادآور شد: علاقه‌مندان می‌توانند به بندر انزلی مراجعه کنند و طرح پیشنهادی خود را ارائه دهند تا وام خرید کشتی در اختیار آنها قرار گیرد.

وی با بیان اینکه با دو شرکت برای خرید کشتی مسافری مذاکره کردیم، خاطرنشان کرد: این شرکت‌ها در حال پیگیری خرید کشتی مسافری هستند./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی