گیلانیان
دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲ Monday, 27 March , 2023
آگوست 15, 2012 کد خبر : 11549 خبر ها

استاندار گیلان

دانه درشت‌های تسهیلات دریافتی بانک‌های گیلان مشخص شوند

دانه درشت‌های تسهیلات دریافتی بانک‌های گیلان مشخص شوند

گیلانیان : مهدی سعادتی در جلسه کارگروه اشتغال گیلان با تبریک سالروز ورود آزادگان به کشور اظهار کرد: پاسخگویی به خواسته‌های به‌حق مردم یک اصل است. وی خواستار تعیین نقش وظایف دستگاه‌ها در توسعه اشتغال و سرمایه‌گذاری گیلان شد و افزود: اولویت پرداخت تسهیلات در بخش صنعت با پروژه‌های پیشرفت فیزیکی بالای ۴۰ درصد است.

سعادتی با بیان اینکه ۱۴۰ میلیارد تومان برای ایجاد مشاغل خانگی در سال جاری به گیلان اختصاص داده شده است، تصریح کرد: شهرستان‌ها باید در موضوع اشتغال مشارکت داشته باشند.

این مسئول به ۱۴۳ مصوبه پرداخت تسهیلات سه سفر هیئت دولت به گیلان اشاره کرد و گفت: امسال بالغ بر ۶۵۰ میلیارد تومان تسهیلات برای بنگاه‌های زودبازده از طریق بانک مرکزی به بانک‌های استان ابلاغ شده است.

استاندار گیلان سهم بانک ملی در پرداخت تسهیلات بنگاه‌های زودبازده استان را ۶۰۴ میلیارد ریال دانست و بیان کرد: سهم بانک‌های سپه ۱۹۳ میلیارد ریال، ملت ۳ هزار و ۴۱۰ میلیارد ریال، رفاه ۱۷۷ میلیارد ریال و صادرات ۲ هزار و ۱۶۵ میلیارد ریال است.

وی با تاکید بر برخورد با افرادی که تسهیلات دریافتی از بانک‌ها را پرداخت نمی‌کنند، ابراز کرد: دانه درشت‌های تسهیلات دریافتی گیلان باید مشخص شوند.

سعادتی از تشکیل کمیته پیگیری دریافت مطالبات معوقه بانک‌ها در گیلان خبر داد و یادآور شد: بانک‌ها ۱۰ روز فرصت دارند مطالبات معوقه بانکی را به کمیته مذکور تحویل دهند.

این مسئول معاون برنامه‌ریزی استاندار، نیروی انتظامی، اداره اطلاعات، دستگاه قضایی، نماینده بانک‌ها و اداره کل بازرسی گیلان را اعضای کمیته پیگیری دریافت مطالبات معوقه بانک‌های استان معرفی کرد و افزود: آمار مطالبات بانک‌های گیلان بالاست و کمیته مذکور در این زمینه باید برخورد سخت‌گیرانه داشته باشد.

استاندار گیلان بر تشکیل کمیته پیگیری دریافت مطالبات معوقه بانک‌ها در شهرستان‌ها تاکید کرد و گفت: افرادی به بهانه دریافت تسهیلات اشتغالزایی وجوه دریافتی را در دیگر موارد هزینه می‌کنند./فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی