گیلانیان
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ Friday, 24 March , 2023
سپتامبر 15, 2014 کد خبر : 29790 خبر ها

معاون قوه قضائیه در آستانه اشرفیه:

دعاوی مالی تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال در شوراهای حل اختلاف بررسی می‌شود

دعاوی مالی تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال در شوراهای حل اختلاف بررسی می‌شود

گیلانیان :  معاون قوه قضائیه در آستانه اشرفیه با اشاره به لایحه اصلاحی پیشنهادی، گفت: دعاوی مالی تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال در شوراهای حل اختلاف بررسی می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمّدمهدی احمدی‌میانجی  بعد از ظهر امروز در جمع مسئولان قضایی گیلان، اظهار کرد: خوشبختانه نقش شوراهای حل اختلاف در جامعه و دستگاه قضا روز به روز پررنگ‌تر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ریاست قوه قضائیه اهمیت بسیاری به شوراهای حل اختلاف می‌دهند، افزود: در راستای حمایت از شوراهای حل اختلاف در لایحه اصلاحیه پیشنهادی، صلاحیت این شورا از پنج میلیون تومان به ۲۰ میلیون تومان ارتقا یافته است که این نشان‌دهنده اعتماد ریاست قوه قضائیه به این شورا است.

معاون قوه قضائیه با اشاره به سخنان رئیس‌جمهور در هفته قوه قضائیه در ارتباط با این شورا بیان کرد: رئیس جمهور با مفید خواندن شورای حل اختلاف، تأکیداتی در زمینه تقویت این شورا داشت.

احمدی‌میانجی با تأکید بر حساسیت تلاش شوراهای حل اختلاف در کشور، افزود: به همین منظور انتظار می‌رود که مشکلاتی از قبیل پرداخت حقوق کارکنان شوراها برطرف شود.

وی تصریح کرد: در لایحه پیشنهادی دعاوی مالی تا نصاب دویست میلیون  ریال به جز مواردی که در تاریخ لازم‏‌الاجرا شدن این قانون در دادگستری مطرح  است در شوراهای حل اختلاف بررسی می شود.

رئیس کل  دادگستری استان گیلان نیز در این نشست با بیان اینکه هم‌اکنون در این استان ۱۶۰ شعبه شورای حل اختلاف در حال فعالیت هستند اظهار کرد: شورای حل اختلاف در تمامی سطوح از قبیل شهر و روستا در حال فعالیت می‌باشند.

احمد سیاوش‌پور با اشاره به این مجموعه اعضای شورای حل اختلاف استان گیلان ۷۰۰ نفر است، بیان کرد: این شورا توانسته به صورت ماهانه ۱۲ هزار پرونده را رسیدگی کند.

وی افزود: اختلافات مربوط به یک چهارم این تعداد پرونده‌ توسط شورای حل اختلاف صلح و سازش می‌شود و الباقی براساس قانون رسیدگی شده و توسط قضات شورا رأی صادر می‌شود./منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی